Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Petru Maricel

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am cumparat recent un opel astra diesel 1,7 cdti, 2004 si are antena radioului rupta. De asemenea nu are nici radio. Vreau sa intreb daca se poate monta orice antena care se gaseste in magazine, sau trebuie una speciala de opel. O a doua intrebare ar fi daca se poate monta in mufele existente un radio cu MP-3 (orice marca) sau trebuie si o anume adaptare? Multumesc anticipat. Rolling Eyes
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
parerea mea este sa iti cumperi antena originala a masinii ,cred ca nu ar costa mult sau incearca pe la dezmembrari.legat de mufa nu ar avea de ce sa nu se potriveasca(oricum se gasesc mufe si adaptoare in comert si sunt f ieftine).mult succes si sa stapinesti sanatos masina si cat mai mutli km cu ea fara probleme
  • Petru Maricel

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspuns si pt. urari. Am omis sa precizez ca sunt in Spania si ca aici gassti tot felul de antene in supermarketuri. As risca sa imi iau una si sa o montez singur. Cat despre radio, nu stiu unde as putea gasi mufe adaptoare pt. ca am cautat si nu am gasit decat pt modele frantuzesti (una costa in jur de 15 euro).
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
antena pe original sigur tb sa gasesti (reprezentante opel, magazine cu piese din import) si mufe tot la fel (reprezentanta sau intr-un service autorizat ,pt ca stiu ce tb sa lege un casetofon)
  • GicaOpel

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2015 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mufele de la antena sunt unele ca alea vechi de Dacia si uneleCUM ARE OPELUL care vin cotite si mai scurte la conectare si nu se potrivesc intre ele! Sad
Referitor la mufele de la alimentare,am observat ca sunt cam de doua feluri.Un fel este pe aparat (care nu merge la noi) dar am observat ca in cutie este si un cablu intermediar care se potriveste la noi.
Cu rabdare se rezolva! Very Happy

Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR