Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • haivasmirceajr

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mures
  • Masina: Ascona 1987 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ziua buna,

Detin un Opel Ascona din 1987, motor C20NE (2,0L, benzina, injectie electronica), transmisie automatica.
Poate cineva, va rog, sa-mi spuna daca la aceasta masina, cablul de kilometraj este identic cu (sau se potriveste de la) Opel Ascona, modelele cu transmisie manuala? Piesa exacta pentru modelul meu, putin probabil s-o gasesc...
Intrebare ajutatoare: Stiti, cumva, pe cineva care repara / reconditioneaza / confectioneaza cabluri de kilometraj? Preferabil, in localitatile Cluj-Napoca sau Timisoara.

Informativ: cablul meu nu este rupt de tot - indica viteza, dar acul oscileaza si, la orice viteza, se aude din bord un carait enervant. Este, probabil, rupt partial.

Multumesc frumos.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
e posibil doar sa nu fie bagat bine.sau patratul din bord uzat.mergi la magazin.e posibil sa mearga de la ascona normala.
  • haivasmirceajr

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Mures
  • Masina: Ascona 1987 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:e posibil doar sa nu fie bagat bine.sau patratul din bord uzat.mergi la magazin.e posibil sa mearga de la ascona normala.


E posibil intr-adevar. Am intrebat pe la vreo 2 magazine, dar n-au stiut sa-mi zica daca potriveste sau nu. Oricum, mai intai vreau sa desfac si eu si sa vad ce e acolo de fapt.

Ce e FOARTE ciudat, este ca sunetul se aude de undeva din DREAPTA, nu din spatele ceasurilor de bord! Aproximativ, undeva in spatele torpedoului... Cel putin asa se percepe cand stai in masina.

Oricum, multumesc pentru sugestii, o sa-mi fac timp sa desfac si sa vad care sunt problemele pe-acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR