Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ridick a scris:Aceasta este fiara mea "ticaloasa"!


A crescut, dar e la fel de simpatic!

Skip ads

  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
M-am gândit sã readuc în atenție acest topic.
Deși tendința pare sa fie animalele de rasã, sper sã vã placã și "vagabonzii" mei:


  • iulimlc

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am un ciobanesc german de 3 ani . O sa revin cu poze
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
alexey a scris:se numeste puffy si are 1 an si vre-o 8 luni si are 6 kg....











din 2009 cand prezentam pisoiul, s-au mai schimbat unele lucruri...el e pe la o casa la niste oameni...si au aparut numai pisoi gri in cartier, iar eu cu sotia detinem alt specimen blanos:


Skip ads

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Alex, ce sa zic... frumoasa foc.
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Embarassed multumim...
  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Labradorii mei Daisy(ciocolatia) si Michi(negru). E diferenta de 4 luni intre ei, acum fata are un an si baiatul 8 luni si sunt egali la inaltime si lungime:



  • DanieL89

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Eu am un bichon metis, de 2 ani. Este foarte jucaus si toti il iubim foarte mult.









Skip ads

  • emil_251

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Avem de 1an si 10 luni.......un membru de familie - MAX bichon frise - ......si ceva poze .....
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Hop si eu cu 'ferma'.

Am 2 pisici de ~6 luni (surori)
Una bucata Tarantula (lasiodora parahybana) de ~4 ani

si, cel mai bun prieten al omului, Shar Pei Traditional, n. 01.09.2013


  • cristidb

  • Mesaje scrise: 1,133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Labradorii mei, initial 2, apoi 7, acum am 3.







Si mai multe poze facute de-a lungul timpului cu toti.
http://imageshack.us/g/1/10218301/

Si un film cu puii inainte sa plece la casele lor.
http://www.youtube.com/watch?v=PG4k0LB7mp4
  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ciobanesc caucazian : Freya, face 4 ani pe 16 decembrie
cateva poze de cand era mica @ http://goo.gl/ZWmVjY - o sa revin si cu ceva poze recente Very Happy

si ceva video cu diferenta semnificativa Very Happy :
la 3 luni : http://www.youtube.com/watch?v=lleO5ik79uQ
la 7 luni : http://www.youtube.com/watch?v=IgssPNC85EU


si aici Rex, fostul caine care era tot ciobanesc caucazian, talie mare, dupa varsta de 5 ani avea 100-110 kg @ http://goo.gl/7Rb024
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am salvat si eu o mica 'Freya' (acuma o cheama Bianca, cand am gasit-o avea undeva la 1-2 ani din cate mi-am dat seama), arata aproape identic cu a ta ... am gasit-o pe langa casa intr-o iarna(pe atunci construiam), i-am improvizat ceva culcus la adapost de ploi si frig si ii mai dadeam mancare din 2 in 2 saptamani cand treceam pe acolo. Acuma, a adoptat-o o femeie de pe aici, dar catelusa a ramas recunascatoare, fuge de la ea, sare pe poarta pana deschide clanta si vine sa ma latre de 2 - 3 ori, o mangai si pleaca inapoi. E o dulcica de vreo 50 kg Smile

Oricum, superbi catei si deloc agresivi! Sa-ti traiasca
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Asgard a scris:Ciobanesc caucazian : Freya, face 4 ani pe 16 decembrie
cateva poze de cand era mica @ http://goo.gl/ZWmVjY - o sa revin si cu ceva poze recente Very Happy

si ceva video cu diferenta semnificativa Very Happy :
la 3 luni : http://www.youtube.com/watch?v=lleO5ik79uQ
la 7 luni : http://www.youtube.com/watch?v=IgssPNC85EU


si aici Rex, fostul caine care era tot ciobanesc caucazian, talie mare, dupa varsta de 5 ani avea 100-110 kg @ http://goo.gl/7Rb024

Ala din video nu e caucazian niciodata.
Si o poza cu cateaua mea care face 11 luni (ciobanesc caucazian).
  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
caucazian este, doar ca din 4-5 pui ea este singura latoasa Smile nu se explica de ce ... daca vrei iti atasez poze cu ea pui + mama catea + carnet sanatate.
ps: nu am vazut in schimb pe tatal lu` Freya ...
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Da,voi aveti doar caini de rasa,eu am 2 caini si 4 catele adunati de pe strada si ii tin separat uni de altii sa nu se inmulteasca!
Apropo nu vrea nimeni o catelusa?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Povestea lui Shobo ,
Gasesc intr-o seara juniorii calare pe calculatorul meu cautau de zor pe OLX ....o pisicuta ziceau ei,ne-am uitat impreuna toate rasele ,toate culorile,nu stiai ce sa alegi asa ca-mi trasneste mie in cap ideea.....hai sa adoptam o pisicuta care este parasita are nevoie de ajutor,copii de acord acu' trebuia gasita pisicuta nevoiasa.A doua zi trec strada la cabinetul veterinar le spun baietilor de acolo despre ideea mea si normal ca au intrebat , ce rasa, ce culoare eu nimic ... o pisicuta pe care nu o vrea nimeni este amarata o adoptam noi mai am si un Rottweiler asa ca o sa fie echipa completa in ograda.Dupa doar 3 ore ma suna de la cabinet....veniti repede ca am o pisica e pui nu o vrea nimeni,ma duc si cand o vad am crezut ca-i un sobolan, mica,ciufulita,gri,slaba,cu ochii carpiti,respira ciudat,in loc de miaunat scotea un soi de scartait....zic mama ce fac? cum ma duc eu cu asta acasa? da totusi era pisicuta care avea nevoie de ajutor,nu o vroia nimeni sunt sigur la cum arata ....oamenii mi-au dat ce-am cerut.Am luat-o si am trecut strada cu o strangere de inima ,cand au vazut-o copii ala mic a fugit direct in dormitor si cel mare a facut o fata dupa care a urmat un.....tati parca-i un sobolan,da ce-i asa urata? Stai sa vezi ca e pui si uite petele astea pe ea cand se face mare o sa zici ca-i serval ,nu stiam ce sa mai mint,atunci o gaseste o tentativa de miaunat si a iesit tot o scartaiala de si-a dat si ala mare una peste cap si a disparut in dormitor dupa celalalt ,eu am ramas cu noul animal de companie .
Apare nevasta,si zice direct....sa dispara sobolanu asta din casa,atunci am zis ...pana aici sedinta,copii nevasta cainele toti ascultati ....am spus ca luam o pisicuta care are nevoie de ajutor? DA asta este o pisicuta care are nevoie de ajutor si nu o vrea nimeni? DAAAAA ,vreti sa o vedeti maine latita in fata casei? NUUUUUU pai atunci ramane si gata....atunci au plecat toti dezamagiti,nevasta sa-si vada serialu,aia mici pe calculator singuru cainele era curios ce dracu-i aia mica ciufulita si care nici nu latra nici nu miauna ci doar...scartiaie.Am pus suparat tentativa de pisicuta pe fotoliu,i-am pus ceva carpe pe langa ea,si ma gandeam eu asa .... cum ies din asta? am zis una si-a iesit alta,pisica e mai mult un sobolan si marime si culoare,bine o sa creasca nu-i de rasa ,da-i pisica mea si gata poate fi si verde si cu 5 picioare de maine intra pe mainile rottweilerului si sa vezi educatie.Stai ca n-are nume,ma duc in dormitor liniste deplina.....ce nume ii punem zic eu sa-i mai inveselesc si aud pe 3 voci SHOBO si atat iar liniste ,e clar pisicuta adoptata o sa aiba viata grea.A doua zi am dus-o la cabinet ca seara incepuse sa tuseasca cand a dat si ea sa vina sa toarca ,am primit pastile,picaturi si ...incepem tratamentul ,dupa 3 zile am uitat cand il vad pe cel mic.....tati e 5 si nu i-am pus lu Shobo picaturile in ochi ....e bine zic ,unu o tine celalalt ii pune picaturile,dai pastile ,mancare ,i-au facut ei casuta ....si dupa o saptamana alerga pisicuta dupa un ghemotoc de hartie prins cu o ata de cel mare.A gasit Shobo incet incet calea spre sufletul fiecariua,si-a facut datoria cand a crescut ne-a adus un soricel,dupa un sobolan si-mi arata mie cum sa-l prind ca era inca viu,daca m-a vazut asa mofturos a incercat cu un porumbel....pana la urma a renuntat ca ne-a vazut lipsiti de instincte de vanator .Cainele nu are nici o treaba cu ea, e pisica lui pe care lasa si in cusca ,unde pe mine nu ma lasa sa bag mana,bea din apa lui,mananca cu el sunt prieteni buni .
Nu regret nici o clipa ca am luat-o asa cum era ea amarata,acum e un animal frumos, are petele care o fac mai deosebita, de cate ori o vad ma gandesc cam ce soarta o astepta? stiu doar ca am ales un animal care avea nevoie de ajutor iar ea isi face datoria chiar daca mananca in casa nu se apropie nici un soarece sau sobolan de garaj,casa,beci,zona e securizata maxim ce nu dovedeste ea rezolva Charlie rottweilerul chiar fac echipa buna .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR