Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cine stie ... Sa vedem si noi mai pe larg .. unde ar fi micile Twisted Evil probleme in trafic.
Incepeti postul cu orasul in care sunteti.
Ex.
Bucuresti
Vreau politist la iesire din pasajul Lujerului.
Nu vreau politist in intersectie .. nu stiu unde.
Sau avem un radar aiurea pe Vacaresti, Avem un radar aiurea pe Sos. Vitan, Sau unul pe Splaiul Independentei In drept Centrala Grozavesti ...
Chestii din astea .
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
exemplul tau afost bun
eu vreau un politist la iesire din pasajul lujerului. si mai vreau unul la intersectia Al Averescu cu Marasti - aici as lua cate 10 permise/ stop.
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
mai bine ai lua 10 amenzi ca permisul nu se mai ia pt neacordare de prioritate/semafor
eu as pune cam in fiecare intersectie mai aglomerata, numai sa-si faca treaba.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
dar cand depasesti coloana pe linia cealalta de tramvai, ce se ia...? amenda sa permis...???
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu as vrea politisiti (agenti de circulatie) în TOATE intersectiile care au caroiaj galben.
Cine blocheaza intersectia - amenda, pe loc !!!
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
cand se va intampla asta, tara noastra se va numi altfel.Smile)
  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
Gaby a scris:Eu as vrea politisiti (agenti de circulatie) în TOATE intersectiile care au caroiaj galben.
Cine blocheaza intersectia - amenda, pe loc !!!


apropo de caroiaj, voi ati inteles utilitatea lui, ca eu nu? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
sau poate sunt eu mai prost si nu ma prind.

pentru ce l-au mai facut daca nimeni nu-l respecta???
oare putem face ceva in cazul asta?
eu ma gandeam sa fac tin o camera cu mine si sa fac poze ori de cate ori e nevoie, dar, intrebarea este, daca o sa le trimit la politie, tine cineva cont de ele???
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
am auzit ca se mai primesc poze prin posta, cel putin pentru alea de pe magheru.
Skip ads

  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Nu numai ca nu respecta nimeni caroiajul, dar unii habar n-au ca au asa ceva sub rotile masinii lor !!!
Si te mai si injura ca dai sa te bagi in fata lor...
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
La traficul care este in Romania ... nu cred ca isi are rost caroiajul. Pune frate un agent in interesctie si ai rezolvat !
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Ce sa faca un agent in intersectie !?
Am vazut multe cazuri in care soferii nici macar nu opreau la semnalul lui !!! Si era total debusolat ... ultima oara, ieri, agentul, dupa ce s-a ferit de unul care venea tare, isi pusese mainile in sold si se uita la cei care treceau prin fata lui.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Votez pentru aparitia agentilor pe toate strazile/bulevardele din Bucuresti & soseaua de centura, iar pt. Buzau cred ca ar fi mai bine sa stea acasa totusi Smile
Skip ads

  • radu

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu as dori ca agentii din craiova sa stea acasa! Exclamation
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu as vrea sa stea unde vor ei numai sa-si faca teaba pe cinstite si nu la panda.
pot sta si in mijlocul intersectiei numai sa:
- amendeze pe cei ce trec pe rosu
- sanctioneze pe cei ce ocolesc refugiul de tramvai (am vazut acum cativa ani un accident naspa din aceasta cauza) si nu sa-i incurajeze facandu-le semn sa treaca
- sanctioneze tot ce e incorect, in special pe jmekeri ce nu stiu ce-i ala semafor, semn de circulatie, linie de tramvai sau mai stiu eu ce... si mai ales pe pietonti care traverseaza pe rosu sau pe unde le trece prin cap
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
la iulia hasdeu in intersectie ar trebui sa fie unul in permanenta, si sa-i arda paia care depasesc coloanele la semafor
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu doresc cate un agent in fiecare din cele 3 intersectii aglomerate,in intervalele luni-vineri 07:30-09:00 si 16:30-20:00, de la Gara de Nord.Este vorba despre Calea Grivitei-Duca, Piata Garii de Nord-strada Garii de Nord si Piata Garii de Nord-Bd.Dinicu Golescu.Locuiesc in zona si va spun cu mana pe inima ca in intervalele amintite e crima si pedeapsa aici.
  • cornel_b

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 20 seh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2005

  • Mesaj Privat
agentii de circulatie sa fie postati in general in marile intersectii unde nu functioneaza semafoarele si sa fluidizeze traficul nu sa-l incurce cum deobicei
o fac.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Mai bine sa stea acasa, sa creasca copii si sa lase semafoarele sa-si faca datoria .. iar daca chiar trebuiesc scosi la "aer", sa cashte ochii pe la aia care depasesc pe linia de tramvai, trec pe rosu, blocheaza intersectiile cand " stau " la semafoare, nu cedeaza trecerea la pietoni sau la cei care au dreptul sa treaca printr-o intersectie, cei care depasesc coloanele la semafoare, cei care depasesc linia continua, pe cei care injura la volan pe cei care chiar au dreptate, etc ....
Sa nu mai faca diferentiere intre "ala e din parlament, tu nu", sa nu mai primeasca spagi (astia ar trebui sa faca inchisoare + toate bunurile confiscate, indifirent ca sunt sau nu legal dobandite), sa nu-si mai faca "norme" k pe vremea lui Ceashca, sa stea la intrarile in orasele mari si sa nu mai lase carutze pe DN-uri, sau orice alt drum asfaltat, sau in orase, sa-i verifice pe cei care " repara " drumurile daca respecta toate conditiile (din moment ce la un mom dat au numarat gropi, asta ar fi o promovare) ... sa faca si altceva decat statul degeaba sau statul la panda.
Nu zic ca nu exista si politishti politicosi si care nu se leaga de orice mizerie ... insa sunt f. putini ....
aa .. si mai ales ... sa respecte si ei regulile de circulatie .... sa nu o mai ia pe interzis (sunt garla de exemple d'astea) .. pt ca daca ei dau acest exemplu " taranilor " de la volan ... ce pretentii sa mai avem de la astia ?
Daca am fost prea dur, imi cer scuze .. insa nu mai suport prostia de pe strazi si mai ales ca vad ca politia in loc sa rezolve ceva, agraveaza.
  • cornel_b

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 20 seh
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2005

  • Mesaj Privat
excelent mesajul lui kata!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
as vrea politisti din 1.5 in 1.5 metri pe dorobanti, intre perla si hotel dorobanti, sa nu o mai ia berbecii la stinga peste linia continua, blocind tot traficul. acelasi stil de amplasare pe stefan cel mare, de la barbu vacarescu la perla. as mai vrea multi politisti la razoare. dimineata cei cre vin de pe drumul sarii nu opresc la stop, intra ca berbecii. tocmai m-a injurat un taximetrist acum 2 zile ca aveam tupeul sa intru pe verde de pe drumul taberei si il jenam pe el, care avea rosu si venea de pe drumul sarii.

as mai vrea politist in intersectia dintre stefan furtuna si strada cu linia de tramvai care trece pe la piata matache si apoi iese la victoriei (nu ii stiu numele, imi pare rau).

iar pentru cei din buzau: sa nu mai stea cu radarul in zona industriala din sud!!! am luat un 62km/h in pustietatea aia. singura amenda radar....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR