Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Furnicutz

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut, am o intrebare: stie careva ce ar mai trebui schimbat daca am avut accident si mi'au sarit airbagurile?Este de ajuns sa le inlocuiesc cu altele bune sau mai trebuie si alti senzori?ms anticipat
  • Y_GREC

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut. din cate stiu eu...se schimba si calculatorul. dak nu`l schimbi la urmatorul accident ( sper sa nu existe urmatorul ) exista sansele sa nu se mai deschida chiar dak ai schimbat airbag-urile. asta ti-o spun...mi-a zis si mie un electrician de la WV. dak am spus ceva gresit Neutral
  • edyionut

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Schimbi airbagurile sarite cu unele bune ( chiar daca sunt SH) si apoi resetezi calculatorul de airbaguri si, daca este cazul, calculatorul de confort ( la astra H este in portbagaj).Dupa aceasta procedura, nu iti va mai aparea nici o eroare ( iti spun din proprie experienta).S-a sters si crash data, tot absolut.

Acum depinde ce airbaguri ti-au sarit, daca sunt cele frontale s-ar putea sa nu mearga sa stergi crash data din calculatorul de airbaguri.
  • badeaalexx

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
pe langa toate astea nu s-au tras si pretensoarele(alea in care prinzi centurile de siguranta)?daca da trebuie sa le schimbi si pe alea
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR