Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • 78cat

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua. In urma cu o saptamana mi-am achizitionat doua seturi de xenoane (H7 pentru faza scurta si H1 pentru faza lunga)pentru un astra h din 2006. Dupa ce l-eam montat am constatat ca se aprind circa 1-3 secunde dupa care se sting si ramane doar un bec pe faza lunga aprins iar in bord imi arata ca am becurile arse. Dupa ce m-am uitat putin pe forum am inteles ca trebuie stat calculatorul masinii sa recunoasca xenoanele. Am mers la un prieten care poate face acest lucru si care a mai facut asa ceva insa tocmai masina mea nu are si aceasta obtiune .Am incercat ca pe faza scurta sa schimb kit-ul de xenoane cu unele care au pe fir si un filtru sau ceva de genul insa tot nu merg. ma poate sfatui cineva cum pot pacali calculatorul masinii sau poate este alta problema si eu nu stiu? Mentionez ca becurile sunt de 35 W.
  • OPELTUNING

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Incearca sa pui ceva de calitate, la astra h comunicarea(can bus) este o problema daca ai xenoane aftermarket si nu sunt chiar de firma....
  • 78cat

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am citit pe undeva sa inlocuiesc si sigurantele de la faza lunga si scurta de la 10 la 20A insa nu gasesc nici care sunt aceste sigurante. cartea mea e in franceza iar eu........
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR