Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!Mi-am legat astazi mp3`ul sa functioneze si fara contact pus.Am un sony Xplode si am unit firele galben cu rosu,legat bine si izolat.Totul ok pana cand sa incui masina.Nu mai functioneaza inchiderea de pe telecomanda si nici alarma.Merge sa incui doar din cheie dar ca sa pun alarma nu mai vrea .Inchiderea si alarma le am pe o telecomanda separata,nu e pe cheie.Am incercat sa resincronizez cheia cu contactul pus nici asa nu vrea,nu schiteaza nici un gest.Cand puneam alarma trebuia sa apas de 2 ori butonul de inchis,iar din cheie invarteam de 2 ori incuietoarea. Sa aiba vreo legatura una cu alta? Multumiri!
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
De ce n-ai desfacut firele si sa le legi cum au fost si atunci vezi ce se-ntampla!Daca legi firele cum au fost si merge alarma si centralul,atunci cauta alta posibilitate de a lega mp3-ul!Bafta! Cool
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am desfacut si le-am pus ca inainte si merge totul ok Smile Ar sti cineva o alta modalitate de a lega mp3-ul astfel incat sa mearga si fara cheie in contact dar fara sa afeecteze inchiderea centralizata si alarma? Very Happy
  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cauta alt fir de plus continuu!O varianta sigura, ar fi direct din tabloul de sigurante,ori de la siguranta de pozitii,ori plafoniera!Incearca,dar nu strangi tot si izolezi,pina nu verifici daca mai ai problema cu alarma!Bafta! Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR