Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Stiam ca la 0,01 al aparatului respectiv nu prea se ia in calcul, 0,01 inseamna putin otet in salata Very Happy
Deja aia era semi crita. Foarte tare, pun ramasag ca daca pe mine ma prinde cu 0,01 ma duce la proba.
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Nu te duce, pentru ca nu se ia in considerare.
Iar la sange te duce obligatoriu doar in caz ca este de infractiune, daca e sub te duci pe banii tai.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
extraordinar chiar Laughing daca ne numim POLITI si suntem tari dece sa nu parcam neregulamentar sau unde vrea muschiu nostru de organ ca ce pan la urma legea in Rromania e facuta pentru prosti ... NU?!?!?!?


  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ce ziceti ca in urma unui accident soldat cu pagube materiale (masina mea este dauna totala), cel vinovat primeste doar ... avertisment Shocked , iar eu primesc RCA-ul vinovatului la euroins Evil or Very Mad
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Depinde si de circumstantele accidentului.
Stii ca exista o diferenta intre legal si moral, politistul trebuie sa mearga pe legal.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Se lasa cu suspendare de permis, dar dupa multe telefoane si interventii ... s-a ajuns doar la avertisment.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ce sa zicem ne conformam cu felul de a fi al zilelor noastre si spunem in cor ca oile la strunga ,,politia isi face datoria''
iar o vorba sanatoasa ar fi ,,traim in Romania ... totul este posibil''
  • dumiter

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
depinde si de faza cum s-a intampat nu la toate se lasa cu suspendare de permis, si mai ales daca il cunostea pe nenea politist.
daca si-a recunoscut vina si ti-a dat asigurarea, ce mai vrei de la el?
acum ce ai fii vrut ca sa ii faca?
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
blackshaddow a scris:extraordinar chiar Laughing daca ne numim POLITI si suntem tari dece sa nu parcam neregulamentar sau unde vrea muschiu nostru de organ ca ce pan la urma legea in Rromania e facuta pentru prosti ... NU?!?!?!?

Nu le tin partea dar imaginea nu prezinta un autoturism parcat....poate faorte simplu sa fie oprit la semnul STOP asteptind dupa acordarea prioritatii catre toate vehiculele, intrarea in intersectie....nu ai fundament in ceea ce scrii si nu se observa daca este conducator auto sau nu la volan,,,de fapt se poate interpreta pozitia unui conducator auto la volan datorata inaltimii umbrei care se vede in scaunul din stinga....nu mai interpreta imaginile din punctul tau de vedere ca nu ai fundament legal :evil:Si vezi cu ...scrisul in Limba Romana .....stai foarte prost ....


Ultima modificare facuta de tase la Mar 12 Feb, 2013 10:29 pm
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daca ar fi existat camere, i s-ar fi anulat permisul pentru manevrele care le-a facut. Un pericol public ... Nu si-a recunoscut vina, a adus martor mincinos, amenintare cu bataia etc., doar ca nu si-a gasit persoana potrivita Cool ... Smecher de cartier ... apoi s-a oferit sa-mi repare masina, dar sa-i dau eu RCA-ul Laughing
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai martori? Daca da, au dat si ei declaratie? Daca aceste declaratii nu au fost luate in considerare de catre agent, mergi in audienta la sefii lui, cere explicatii...
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
De unde martorii ... in final mi-a dat asigurarea ... sa vedem ce o sa iasa la asigurari.
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
tase a scris:
blackshaddow a scris:extraordinar chiar Laughing daca ne numim POLITI si suntem tari dece sa nu parcam neregulamentar sau unde vrea muschiu nostru de organ ca ce pan la urma legea in Rromania e facuta pentru prosti ... NU?!?!?!?

Nu le tin partea dar imaginea nu prezinta un autoturism parcat....poate faorte simplu sa fie oprit la semnul STOP asteptind dupa acordarea prioritatii catre toate vehiculele, intrarea in intersectie....nu ai fundament in ceea ce scrii si nu se observa daca este conducator auto sau nu la volan,,,de fapt se poate interpreta pozitia unui conducator auto la volan datorata inaltimii umbrei care se vede in scaunul din stinga....nu mai interpreta imaginile din punctul tau de vedere ca nu ai fundament legal :evil:Si vezi cu ...scrisul in Limba Romana .....stai foarte prost ....


poza este facuta de mine cu telefonul pe zoom maxim asa ca,claritatea da este lasa de dorit
nu fac mare tevatura pentru ca nu am pentru ce ... din punctul meu de vedere este o intamplare amuzanta si atat
am pus poza doar pentru a arata inca odata gafele politiei Romane si nu sustin ca politia Romana este doar de bafta din contra am fost iertat de cateva ori asa ca nu pot sa spun doar atat cine-i profesionist jos palaria,cine nu este profesionist este taxat Wink fie el chiar si la nivelul nostru de forum Wink

ps: lasam discutia aici pentru ca mai mult nu are rost sa vorbim pe un subiect ,,simplu''
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mai amuzante sunt cele cu politista Renghea ! Embarassed
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Stiam ca la 0,01 al aparatului respectiv nu prea se ia in calcul, 0,01 inseamna putin otet in salata (...)


Confirm! Am patit-o eu. Am iesit in oras si am baut un frappe cu amaretto fara sa-mi dau seama ca sunt cu masina...in fine dupa 2-3 ore cand am plecat acasa m-a oprit un filtru, am suflat si am vazut 0.01 pe etilotest, cand s-a uitat si politistul m-a intrebat daca am baut. Am zis ca nu, el m-a intrebat daca sunt sigur, am zis da, apoi mi-a aratat etilotestul care afisa 0.00 Shocked mi-a inapoiat actele, ne-am salutat si aia a fost.


Adi G.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Azi dimineata, ceata.
Ma opreste un echipaj de la Rutiera si am auzit pentru prima data expresia "ceata nu e suficient de deasa ca sa folositi luminile de ceata". Shocked
Probabil cineva trebuie sa mai citeasca Codul Rutier. Ori eu, ori ei. Laughing
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Dane ai gresit pentru ca nu aveai lumini de ceata rara Smile) daca nu stiati dupa politia romana sunt lumini de ceata deasa si lumini de ceata rara deci mare atentie pe care le folositi Smile)
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
una calda prieteni Very Happy
in urma cu aproximativ 30 de minute ma intorceam de la Tulcea,la iesire din localitate la giratoriul de la Lidl (tulcenii si cei care au trecut prin Tulcea cunowc zona) 3 MCV-uri de la rutiera si un militian in drum isi faceau de zor treaba.
merganr spre Constanta binenteles am dat cateva flashuri celor de pe contrasens printre care SURPRIZA un logan cu radar fix cu numarul de inmatriculare TL..ALL deci MARE ATENTIE cine trece/frecventeaza zona-logan simplu fara inscriptii de politie alb complet care sta frecvent in localitatea Kogalniceanu la panda
buuun toate bune pana ma observa militianu ca dadeam flashuri si ghici gest militienesc si de buna crestere cu cei 7 ani lipsa de acasa ce sa vad imi arata degetu mijlociu Very Happy
probabil le-am stricat pasenta Very Happy
halal organ al legii ......
  • Gatica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Ca tot ai adus vorba de TL04ALL. E logan-ul de serviciu si panda in judetul Tulcea. Saptamana trecuta agentul care era de servici pe cazan mi-a luat permisul pt. ca am depasit in curba si banda continua un turism care era stationat, el venea de pe contrasens si a trebuit sa franeze. Acum trebuie sa depun contestatie, alte cheltuieli si timp pierdut. Am martori care au fost de fata la 10 metri de eveniment. Nu va spun ca avea ceva viteza, in jur de 80 km in localitate (Cataloi), cand l-am intrebat pe d-nul tablagiu de ce nu respecta legea la fel cum cere de la noi, soferii, mi-a raspuns ca era in misiune. L-am mai intrebat de ce nu are insemnele pt o masina de politie si mi-a raspuns ca nu e treaba mea. Se grabea spre loc. Nicolae Balcescu unde au pus 3 radare in cascada, cazanul si 2 MCV-uri. Cred ca o sa-l dau in judecata pt abuz in serviciu, ma mai interesez. Daca vre-un coleg a trecut prin ceva asemanator si-mi poate da ceva sfaturi, astept mesajul si multumesc anticipat.
P.S.:Nu stiu daca am voie sa pun numele tablagiului pe site dar pun initialele: A.I.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mi-a luat permisul pt. ca am depasit in curba si banda continua un turism care era stationat, el venea de pe contrasens si a trebuit sa franeze.


Am incredere ca instanta ii va da dreptate.

Nu va spun ca avea ceva viteza, in jur de 80 km in localitate (Cataloi), cand l-am intrebat pe d-nul tablagiu de ce nu respecta legea la fel cum cere de la noi, soferii, mi-a raspuns ca era in misiune.


Ce simpatic, au aparut primele modele de soferi dotati cu radar.

Cred ca o sa-l dau in judecata pt abuz in serviciu


Iti urez succes dar iti spun eu de pe acum ca n-ai pentru ce sa-l dai.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR