Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cu ceva timp in urma mi s-a aprins pe bord inscriptia INSP, ca tot omul ce tine la masina lui, am cautat un service al constructorului, cum in bucuresti sunt destule, am apelat la forum pt.. unele ideii referitoare la acest lucru...mentionez ca urma sa schimb, uleiul,filtul de ulei,filtrul de motorina,filtrul de aer si filtrul de polen...am gasit ceea ce cautam si am sunat la respectivul service, cu toate ca voi lua amenda de la CNA, voi spune numele OPEL GTT, am vb.. acolo cu cineva de la receptie, inainte sa mi se comunice pretul pieselor, mi s-a comunicat pretul manoperei, pt... a afla pretul pieselor trebuia sa mai astept sa ma puna in legatura cu altcineva, revenind, manomera ma costa nu mai mult,nici mai putin de 500 lei sau RON, auzind acestea, am ramas putin surprins, putin mai mult surprins chiar cu gura cascata, in gand intrebarea mea a fost " mi-am cumparat cumva maybach si eu nu am realizat " nu am mai avut rabdare sa stau la telefon ca sa ma preia cineva de la magazie sa mi se comunice pretul pieselor si am inchis, cateva minute mai tarziu imi vine geniala idee sa trec pe la AUGSBURG pt.. ca eram in apropierea autostrazii, merg acolo, la receptie imediat ma preia cineva, ii comunic ce vreau si imi scoate o factura proforma cu preturile pieselor pe care le-am mentionat mai sus 370 lei cu tva inclus, acum vine intrebarea din partea mea, cat costa manopera si mi se spune ca 100lei, multumit, dau comanda pt..piesele care nu erau pe stoc si mi se face o progamare peste doua zile. Pt... cei care vor aceleasi piese,la preturi bune si manopera ieftina,nu ezitati sa mergeti acolo,plus de asta poti vorbi cu mecanicul care iti umbla la masina si poti vedea in permanenta ce se intampla cu masina ta...,daca tii la masina si la buzunarul tau...
Skip ads

  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ai facut inspectia pana la urma? Poti vedea ce se intampla, adica poti sta langa masina? Te intreb deoarece au am facut zilele trecute inspectia si mi-a cerut 160 lei manoopera, adevarul e ca a fost prima inspectie si nu au schimbat cine stie ce au curata niste filtre au schimbat filtru de ulei,uleiul, au umbalt la roti si au degresat tot pe acolo, per total 603 lei pentru un Corsa 1.3 Cdti.Dar nu am putut sta langa masina si nu am putut vorbii cumecanicii. Am avut in schimb posibilitatea de a vedea tot ce se intampla la masina din sala de asteptare care avea geam direct in service.
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:Ai facut inspectia pana la urma? Poti vedea ce se intampla, adica poti sta langa masina? Te intreb deoarece au am facut zilele trecute inspectia si mi-a cerut 160 lei manoopera, adevarul e ca a fost prima inspectie si nu au schimbat cine stie ce au curata niste filtre au schimbat filtru de ulei,uleiul, au umbalt la roti si au degresat tot pe acolo, per total 603 lei pentru un Corsa 1.3 Cdti.Dar nu am putut sta langa masina si nu am putut vorbii cumecanicii. Am avut in schimb posibilitatea de a vedea tot ce se intampla la masina din sala de asteptare care avea geam direct in service.


Da am facut, toate schimburile la Augsburg-manopera 100lei tarif fix-piese380(ulei GM, filtru motorina,filtru ulei,filtru aer,filtru polen-toate schimbate,nu curatate),poti sta langa masina daca vrei,eu nu am stat, dar poti vedea ce se intampla cu masina si poti vorbi cu mecanicii, daca nu au piesele ti le comanda,max 2 zile, iar de asteptat dupa masina,nu stai mai mult de o ora si jumatate, ai programare la ora 12.atunci intri...
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Destul de interesant din ce am discutat eu cu cei de la Radacini imi ziceau ca un filtru de motorina pentru corsa mea este cam 200 euro. De aceea am intrebat. Pare ok multumesc, o sa iau in considerare obtiunea cand o sa iasa masina din garantie. Multumesc. Dar la care Ausburg ca am inteles ca este unu in Colentina si unu in Militari
Skip ads

  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ceribros a scris:Destul de interesant din ce am discutat eu cu cei de la Radacini imi ziceau ca un filtru de motorina pentru corsa mea este cam 200 euro. De aceea am intrebat. Pare ok multumesc, o sa iau in considerare obtiunea cand o sa iasa masina din garantie. Multumesc. Dar la care Ausburg ca am inteles ca este unu in Colentina si unu in Militari


La cel din militari am fost..200 euro, te jecmanesc pe fata, e cumva vreun filtru de aur...ca sa vezi diferanta...pe mine filtrul de motorina m-a costat 107 lei...cu tva inclus...
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
OK multumesc o sa tin si eu cont.
  • CRISTIAN DUMITRIU

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
VIPER1981 a scris:Cu ceva timp in urma mi s-a aprins pe bord inscriptia INSP, ca tot omul ce tine la masina lui, am cautat un service al constructorului, cum in bucuresti sunt destule, am apelat la forum pt.. unele ideii referitoare la acest lucru...mentionez ca urma sa schimb, uleiul,filtul de ulei,filtrul de motorina,filtrul de aer si filtrul de polen...am gasit ceea ce cautam si am sunat la respectivul service, cu toate ca voi lua amenda de la CNA, voi spune numele OPEL GTT, am vb.. acolo cu cineva de la receptie, inainte sa mi se comunice pretul pieselor, mi s-a comunicat pretul manoperei, pt... a afla pretul pieselor trebuia sa mai astept sa ma puna in legatura cu altcineva, revenind, manomera ma costa nu mai mult,nici mai putin de 500 lei sau RON, auzind acestea, am ramas putin surprins, putin mai mult surprins chiar cu gura cascata, in gand intrebarea mea a fost " mi-am cumparat cumva maybach si eu nu am realizat " nu am mai avut rabdare sa stau la telefon ca sa ma preia cineva de la magazie sa mi se comunice pretul pieselor si am inchis, cateva minute mai tarziu imi vine geniala idee sa trec pe la AUGSBURG pt.. ca eram in apropierea autostrazii, merg acolo, la receptie imediat ma preia cineva, ii comunic ce vreau si imi scoate o factura proforma cu preturile pieselor pe care le-am mentionat mai sus 370 lei cu tva inclus, acum vine intrebarea din partea mea, cat costa manopera si mi se spune ca 100lei, multumit, dau comanda pt..piesele care nu erau pe stoc si mi se face o progamare peste doua zile. Pt... cei care vor aceleasi piese,la preturi bune si manopera ieftina,nu ezitati sa mergeti acolo,plus de asta poti vorbi cu mecanicul care iti umbla la masina si poti vedea in permanenta ce se intampla cu masina ta...,daca tii la masina si la buzunarul tau...


Nu imi vine sa cred ca doar manopera te costa 500RON(probabil ai inteles gresit).Nu cred ca exista in Bucuresti vreun service Opel care sa-ti factureze 500RON doar pentru manopera la o revizie simpla(ulei+filtre+constatare rampa).
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Suna si intreaba...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR