Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut tuturor.ieri dimineata am sesizat ca cineva(un tampit) mi-a spart luneta la un opel astra g 2002 2 usi z14xe,de atunci ma chinui sa fac rost de una(nu de la reprezentanta ca e 1100 RON !) si nu gasesc nicaieri.Daca are cineva de vanzare sau imi poate face rost sau stie un loc de unde as putea sa imi cumpar mi-ar fi de mare ajutor.Multumesc.
Skip ads

  • luci77rub

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
incearca sa postezi un anunt la sectiunea vand/cumpar piese,acolo ai mai multe sanse
  • viorelt

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
gasesti luneta in bucuresti in zona "cutitul de argint".
sau da un tel la:
021/ 335.97.56
021/ 335.97.59
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Adi, vad ca esti din Vrancea. Vezi gimarom.ro , autoglas.ro . Mai sunt discutii asemanatoare. Contacteaza-i si vezi care e cel mai apropiat centru.
Skip ads

  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
da...multumesc,am incercat la Gimarom si nu au asa ceva(ma mir pentru ca sunt peste 20-30 mii de masini ca asta in tara),am sunat si la unul din numerele de telefon pe care mi le-ai dat si am gasit o luneta,acum astept sa o trimita la Focsani ca nu pot merge asa pana la Bucuresti.Problema ar fi ca am mai fost si vineri la Focsani si mi-au trimis alta luneta(de opel astra clasic-nu hatchback)si nu se potriveste.Sper ca de data asta sa fie ok si sa pot pune luneta ca m-am plictisit sa ma uit la masina.Am mai incercat si la dezmembrari dar nu le vand decat cu haion cu tot(si e cam 300 euro plus ca nu se potriveste culoarea).Nu pot sa cred ca in toata tara asta nu exista luneta pentru una din cele mai obisnuite/intalnite masini.Multumesc mult pentru raspunsuri.O sa revin cu detalii.
  • stress

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut
Eu de aici am luat parbrizul: http://www.marctec.ro/ ...poate te ajuta si pe tine Smile
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Se muta la "Ingrijire si intretinere"
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Am terminat pana la urma cu luneta.A fost asa:am dat comanda de ea din bucuresti si mi-a ajuns in focsani in 2 zile.Pretul e de 530 RON si are chederul vulcanizat pe ea.Am mai platit 100 RON manopera si cam asta a fost.In schimb au lucrat aia foarte urat,mi-au lasat o gramada de bucatele de sticla in haion si a trebuit sa-l desfac sa fe scot cumva de acolo(am folosit un aspirator).Am ajuns la impresia ca cel mai bine iti faci singur ceea ce ai nevoie.AAA...luneta e firma Securit Saint Goben.
Se poate inchide si daca vrea cineva sfaturi ma poate contacta.Multumesc oricum celor care mi-au raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR