Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
1
Aerogarii
stalp consola
stanga, intersectia ANTENA 1, aeroport Baneasa, Ion Ionescu de la Brad


2
INMH
stalp consola
stanga la 50m de intrarea la INMH


3
INMH
stalp consola
dreapta la 50m de intrarea la INMH


4
Academia Politie
stalp simplu
10m pe Erou Iancu Nicolae, in scuar


5
Academia Politie
stalp consola
colt dreapta, pe DN1 ,cu 25 m inainte de intersectia Gradina Zoologica


6
LUKOIL Otopeni
stalp consola
partea stanga, la cca 1000m dupa coborarea podului de la centura


7
AGIP Otopeni
portal 24m
la breteaua de intrare in aeroportul Otopeni


8
Balotesti
pasarela existenta
in dreptul drumului spre centrul comunei Balotesti


9
Tancabesti
stalp AND
dreapta, in dreptul statiei particulare de benzina


10
Ciolpani
pasarela existenta
in dreptul statiei Petrom


11
Barcanesti
portal 19m
la raspantia cu drumul de centura,intrarea in Ploiesti


12
DN1A Rompetrol
stalp consola
stanga,pe varianta DN1, in dreptul intersectiei cu DN1 A spre Buftea


13
METRO Ploiesti
stalp simplu
in scuarul sensului giratoriu de la Metrou Ploiesti


14
Sinaia inters. DN Targoviste
stalp consola
dreapta, la intersectia cu DN7 Targoviste


15
Sinaia
portal 17m
la 100m de intersectia cu DN Targoviste, in drepul primelor hale MEFIN


16
Sinaia Ferdinand
stalp simplu
in centru, bd. Ferdinand (stalp beton, inca nu s-a montat)


17
Sinaia Ferdinand
stalp consola
la iesire Sinaia, intersectie cu varianta spre gara


18
Busteni
stalp consola
dreapta, bld. Marasesti, in dreptul drumului spre Gura Diham


19
Azuga
stalp simplu
dreapta,in dreptul caii ferate (inca nu s-a montat)
Skip ads

  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
mda..dar astea sunt camere de monitorizare a traficului nu radare.De ex radar este la pana la otopeni e la INMH pe ambele parti imediat in spatele camerelor in acele cutii....
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
nu stie nimeni daca este asa ceva si in cj Smile ?eu nu am vazut si nici nu am auzit sa fie
  • andyrro

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2005

  • Mesaj Privat
in Barcanesti sunt doua (camera la intersectia dintre centura si intrarea in ploiesti si radar la urm pasarela inspre bucuresti), mai sunt si in puchenii mari... deci lista asta (care am primit-o si eu pe mail) nu e completa
Skip ads

  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Camerele astea de monitorizare au prostul obicei sa afiseze si vitezele...

Exemplu AICI
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
foarte nasol Sad , am vazut pe ceva situri ca sunt ceva sprayuri minune Very Happy cu ajutorul carora camerele video nu pot vedea numarul de inmatriculare?! stie cineva ceva? este adevarat?
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
aseara am vazut la stiri , din buc pana in azuga sant parca 10 radare Smile . Daca scapi de ele si ii dai blana dupa , cand ajungi la azuga iti calculeaza timpul facut buc-azuga si iti face media ,dc ai depasit viteza legala cica sa verifici cutia postala Very Happy
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Ma lasi ... cum draq fac ei asta .... ce imi spui ca sta cineva sa numere si sa inregistreze toate masinile de pe DN1 ??
Asta e o prostie ....
Si daca am inventat teleportrea ?? De asta ce mai zic ??
Sau poate stau vro 2 zile in sinaia si dupa aia ajung si in azuga ... Primesc amenda ca am mers prea incet si am incurcat traficul ??? Shocked Laughing
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Mr.hat a scris:aseara am vazut la stiri , din buc pana in azuga sant parca 10 radare Smile . Daca scapi de ele si ii dai blana dupa , cand ajungi la azuga iti calculeaza timpul facut buc-azuga si iti face media ,dc ai depasit viteza legala cica sa verifici cutia postala Very Happy


era un topic pe undeva: "sa ne descretim fruntile!" Smile
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
acuma la bune vorbesc , nu am facut misto , am zis numai ceea ce am auzit la stiri. Au dat un exemplu si au zis : Te monotorizeaza de la iesirea din Bucuresti , si daca ajungi in Azuga intr-o ora sau mai putin , iti calculeaza si iti rezulta o medie de cel putin 120km\h cat ii distanta buc-azuga , asa au zis ei la stiri , ori is dume ori vreau sa bage spaima in soferi Very Happy
  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu cred ca astia de la tv au luat-o pe aratura rau, o fi glumit vreun politai si ei au luat-o de buna Laughing sau confunda stirile cu emisiunile de divertisment.
cred ca vor mai aparea multe "povesti" pana cand camerele alea vor inregistra ceva...
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ar fi bine sa nu mai luati in ras chiar orice... Am stat de vorba cu cei care implementeaza sistemul. Nu credeti, radeti, dar uitati-va cuand si prin cutiile postale...
Skip ads

  • io

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu ma bucur ca se implementeaza in sfarsit asemenea sisteme de supraveghere. as vrea sa fie asa ceva in cate mai multe intersectii, nu neaparat radare cat camere de supraveghere.
chestia cu masurarea mediei mi se pare fortata, nici nu stiu daca exista cadru juridic pentru asa ceva.
o sa spun ca am ramas in pana, a venit dacia asistenta si a suit masina pe remorca, a mers cu 170 km/h apoi am dat-o jos si am continuat drumul. sau ca vezi d-ta poate nu ati calculat bine lungimea sectorului de drum, eu am mers la limita benzii in curbe si a iesit mai putin. ca sa nu mai spunem ca cele 2 camere trebuie sa aiba timpul sincronizat perfect.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
@IO : faza cu timpul perfect sincronizat la camere, cred ca e fantezista ... oricum, timpul este dat numai de catre sistemul de supraveghere, pentru ca exista asa ceva in spatele fiecarei camere video.
Dar banuiesc ca stiti deja ca exista un sistem de pacalire si a sistemului asta, nuh ? Sunt asa numitele "spraiuri de ascundere", care se dau pe placuta numarului de inmatriculare si camera nu mai poate "citi" numarul de la masina ....
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
MARFA ! Un pm cu numele sprayului .. ce zici ?? Very Happy
Da stii ca e destul de nasol ... ca daca te observa pe camera vreun operator ... te opreste primul echipaj de politie. Si dupa aia tre sa dai socoteala de unde, ce si cum, si talon. Hmmm ... dar merita incercat ... Wink
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Pai ... cred ca scapi destul de usor, in sensul ca nu ramai fara talon sau sa platesti amnda (prea mult timp) dar dezavantajul este ca te poti plimba prin tribunale sa te judeci cu politia .... de ce ? pt. ca in regulament scrie ca numarul trebuie sa fie vizibil, dar nu specifica clar, cu ochiul liber sau prin camerele video Wink .....
  • fm

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Mr.hat a scris:acuma la bune vorbesc , nu am facut misto , am zis numai ceea ce am auzit la stiri. Au dat un exemplu si au zis : Te monotorizeaza de la iesirea din Bucuresti , si daca ajungi in Azuga intr-o ora sau mai putin , iti calculeaza si iti rezulta o medie de cel putin 120km\h cat ii distanta buc-azuga , asa au zis ei la stiri , ori is dume ori vreau sa bage spaima in soferi Very Happy

Eu zic ca le-a venit ideea sa mai sperie un pic soferii. Ca sa poata face treaba asta ar fi cateva variante:

1. fiecare masina sa aiba cate un cip (sau ceva gen cod de bare) si la trecerea pe langa fiecare camera sa fie scanata si bagata automat intr-o baza de date cu data, ora, etc. Masinile nu au asa ceva din cate stiu, iar ca sa recunosti o masina ca e aceeasi dupa n KM in mod automat, nu de catre un operator, iti trebuie un software destul de complex, si singura chestie posibil de analizat ar fi numarul, care poate fi murdar, pozitionat diferit de la o masina la alta, etc. Depinde si de unghi. Nu ca ar fi imposibil, dar ar fi foarte greu de facut. Imaginile ar trebui sa fie destul de clare, pentru a fi analizate, or mai sunt si intemperii, care in timp afecteaza claritatea imaginilor.

Oricum din milioanele alea de EURO alocate, ar fi bani si de asa ceva, deci nu m-ar mira daca as auzi ca e reala chestia asta.

2. Sa stea cei de la posturile de monitorizare sa faca asta. E fantezista ideea.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
sunt aplicatii software care pot scana o fata umana si sa gaseasca o potrivire 100% din milioane de fete.
Un numar nu e greu de scanat si de recunoscut.
sunt doar 36 de caractere pe care trebuie sa le recunoasca in orice pozitie ar fi si mai apoi stie ca trebuie sa gaseasca 3 litere cu 2 cifre sau o litera cu 6 cifre sau ...
Nu e greu crede-ma.
Dar mai apoi, lasand logica la o parte, n-au cum sa demonstreze ca am mers in medie cu 170KM/H din Buc pana in sinaia dupa timpul facut.
Calculul timpului nu poate fi aplicat in instanta. Acolo e nevoie de dovezi palpabile. Puteai intre timp sa iei trenul cu masina, sa te agati de elicopter, sa te teleportezi, n-au cum sa dovedeasca ca n-ai depasit viteza legala.
  • VIPER

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Voi ati vazut totusi poza pusa de mine in link? Acolo e clar afisata si viteza!
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pentru aia poti primi acasa o poza cu masina.
mai nasol de mine, ca nu o primesc acasa ci la banca...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR