Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cam cat ar merita masina asta? Si cam cat ar costa refacerea ei? Se merita? Rolling Eyes

Poze:
http://img301.imageshack.us...9/imagine75so.jpg

http://img518.imageshack.us...1/imagine26em.jpg
Skip ads

  • Luciani67

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Fara sa fiu rautacios, daca tu crezi ca din pozele postate cineva iti spune cat te costa (nici macar cu aproximatie) reparatia te inseli amarnic. Sau daca iti spune nu merita sa-l bagi in seama...
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
sorry, dar pozele sunt facute cu telefonul mobil.. nu am alt mijloc...
si eu zic ca macar cu o aproximatie de -+500 E se poate spune... daca nu macar daca merita cumparata masina.. Embarassed
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am uitat sa precizez si ceva detalii despre masina..
fabr. : 2002
CP: 75
cmc: 1.700
km: 78000
adusa in 2004 din olanda...
cred ca face parte dintr`o editie limitata deoarece am observat ca are frane spare pe disc (cu toate ca are motor de 1.7) iar pe portiera din stanga (pe bandoul negru) scrie 100 alaturi de sigla opel... Rolling Eyes
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
esti sigur ca este fabricata in 2002???
eu stiu ca incepand cu anul 2002 au renuntat la intaritura/bandoul din partea de jos a hayonului.

si eu am discuri pe spate si rotile sunt cu 4 prezoane si nu este editie limitata.

incearca sa faci, totusi, niste poze mai mari....
la cat se vede acum, pare cam terminata
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pai eu nu am de unde sa fiu foarte sigur ca masina este din 2002, dar din ce am vazut scris pe acea foaie pe care erau trecute datele masinii in vederea vanzarii este din 2002
pana acum chiar nu observasem diferenta la acel bandou intre anii de fabr. <2002 si >2002 ...
masina ta are motor de 1.7 si ai discuri pe spate? (in ce an este fabr.?)... eu stiam ca doar cele de 2.0 au discuri pe spate...
referitor la editia limitata.. ma refeream la inscriptia de pe bandoul portierelor (dunga aia neagra sau in culoarea caroseriei...cum s-o numi....) scrie 100 si este desenata sigla opel... dar asta nu prea conteaza...
alte poze nu am de unde sa pun... imi pare rau... Embarassed
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
confirm prezenta discurilor pe spate la motorizarea 1,7DTI si ca sa rapund la intrebarea daca merita eu zic: NU.
are prea multe probleme sa mai poata fi refacuta in conditii de rentabilitate. partea din fata este destul de rau lovita si cu siguranta a fost afectat motorul poate chiar multe componente de sub capota.
nici spatele nu arata prea grozav si din cate vad nici usa latela nu se inchide.

presupunand ca ai reusi s-o repari cu siguranta vei avea probleme ulterioare daca vrei s-o tii pentru tine, iar daca vrei s-o vinzi ar observa cumparatorul ca a fost reparata. problemele ulterioare vor fi generate in special de depozitarea ei (vezi ca a nins -> apa s-a infiltrat peste tot: usi, tapiterie, etc) iar starea de degradare se va accelera rapid. prevad probleme electrice, cu rugina si cu functionarea diferitelor mecanisme, asta pe langa faptul ca nu se va mai reusi o entasare corecta a usilor, etc.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa stim si pretul pe care il cere respectivul. Pentru ca daca e 2000 de euro, eu zic ca merita. Dar daca e 5000, probabil ca nu.
Skip ads

  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pretul nu se mentioneaza pe acea foaie de vanzare...intai am vrut sa ma interesez daca merita cumparata, daca se poate reface, bineinteles nu o voi tine pentru mine
o sa intreb cat cere pe ea... eu banuiesc ca in jur la vreo 3000 E Question Exclamation
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca nu merita decat a fi cumparata pentru dezmembrare si vanzare cu amanuntul. Altfel si daca cineva mai face ceva din ea, masina in adevaratul inteles al cuvantului nu mai este.
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
ldivora a scris:Parerea mea este ca nu merita decat a fi cumparata pentru dezmembrare si vanzare cu amanuntul. Altfel si daca cineva mai face ceva din ea, masina in adevaratul inteles al cuvantului nu mai este.
cam orice ai face si oricat te-ai stradui, aia numai masina nu va mai fi - in cazul in care vrei s-o repari... piese mai bine. Smile
  • cipo

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2005

  • Mesaj Privat
aceeasi parere am incercat sa exprim si eu mai sus, dar se pare ca am uitat sa subliniez asta Smile.
masina nu e in .ro? cu atat mai mult nu merita: s-o aduci si s-o repari aici ridica si mai mult cheltuielile.

daca ai vrea s-o vinzi dupa reparatie... nu ti-e frica de Doamne Doamne? Wink

eu nu cunosc pe nimeni care ar vrea sa conduca o astfel de masina, cu atat mai mult sa fie proprietar... voi?
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu merita categoric, e prea plesnita ca sa mai fie o masina sigura si nu se poate repara fara ca cineva care a umblat cat de cat cu masini sa nu-si dea seama ca a fost lovita... merita adusa pentru dezmembrare
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
pozele sunt varza. Presupun ca a 2-a poza arata fata masinii. Dupa cat de tare e troznita cred ca si directia e afectata( pe langa altele). daca o da cineva gratis baga-te ptr. piese
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
masina e in Romania din 2004... si a fost accidentata in oct. 2005(deci a fost adusa buna din afara)
a doua poza reprezinta fata masinii... cat e fara zapada acolo e accidentata, ce e acoperit cu zapada e in stare buna si foarte buna...(in partea din fata)

dupa reparatie de ce spuneti ca masina nu va mai fi sigura pt. condus? ... nu va mai arata ca una nelovita... dar eu zic ,ca daca piesele afectate vor fi inlocuite nu va fi nici o problema... Rolling Eyes
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
nu-ti mai iese tie masina din aia...
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
stiu ca nu va mai iesi perfecta...ca si cum nu ar fi avut accidentul... dar poate cineva care nu stie ce urmari a avut accidentul, si o vede refacuta nu cred ca i se va parea asa de dezastruoasa...
si nu intelegeti gresit.. nu e masina mea... intentionez sa o cumpar.. Rolling Eyes
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca ai un atelier de reparatii sau lucrezi in domeniu mai ai o sansa sa o refaci, altfel va fi mai greu... cred ca masina va fi greu sa mai scoti din ea la cum arata...
  • GabyOpel

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pai ori lucrez la un service auto ori nu tot aceleasi avarii trebuie refacute.. e adevarat ca daca lucrezi/ai influente pe acolo ceva.. se repara mai bine masina... isi dau oamenii interesul...
sa zicem ca as avea si cunoscuti legati de acest domeniu... s`ar merita sa cumpar aceasta masina si sa o refac in vederea vanzarii ulterioare (fara afiramtii de genu` "nu ti`e mila de viitorul proprietar... da omu banii pe asa o masina...care nu mai iese k-lumea..") ... la pretul de achizitie 3400 E +aproape toate piesele necesare la refacerea motorului + vopseaua necesara pt. toata masina (proprietarul care a accidentat-o are un atelier de vopsitorie..face si vopseaua.. ) + un discount la manopera pt. vopsit.. + tinand cont ca am ceva cunostinte care lucreaza in domeniul service ?! .. Rolling Eyes Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Chestionar

Merita achizitionarea acestui autoturism?
Da 23%
Nu 76%
17 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR