Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • placere

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cand ai dreptate nu e de lasat, dai cu orice, calci cu masina si tot ce mai e de facut.
decat sa planga mama la mormantul meu mai bine sa planga masa la al lui
in cel mai rau caz din puscarie se iese dar din pamant nu am auzit pe nimeni sa mai revina printre noi
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Isus?
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
A iesit din pestera, nu chiar din pamant. Razz
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
eu sunt de principiu ca e bine sa eviti pe cat posibil orice tip de confruntare. indiferent cat de bine esti dotat si fizic si arme de autoaparare.
eu tin levieul langa sacaunul soferului, dar nu l-as folosi decat ca ultima solutie.
nu am avut inca si sper sa nu am situatii de autoaparare in trafic.
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu ma folosesc de sloganul "NU fi bizon in trafic!" Daca vezi ca e prost si se baga si nu mai stiu ce face, il las sa se duca ca tot acolo ajungem intradevar putin mai tarziu, dar decat sa am probleme, stai la cearta, poate si violenta, apoi se mai lasa si cu vandalizarea autovehicolului; pt ce? NU se merita! si plus de asta e o satisfactie cand vezi ca se agita ca rama in beton si apoi la primul semafor esti langa el ba poate chiar in fata lui dar pe alta coloana! Fiind membru acestui club invit la o conduita demna, onorabila si in acelasi timp sa ne folosim inteligenta! Va urez de bine si fara evenimente neplacute in trafic! Smile
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
sunt de acord cu tine. totusi daca nu ai ce face, ca ultima alternativa ripostam
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
George1507 a scris:Pe mine m-a urmarit un individ cu un golf 5 de vreo 100 kg(mentionez ca eu am 67)pana in fata blocului,pentru ca l-am claxonat dupa ce a trecut la mustata prin fata mea neacordandu-mi prioritate de dreapta.M-am incuiat in masina,stateam si ma uitam la el cum se stresa afara.La un moment dat s-a plictisit si a plecat,nu cred ca avea curaj sa-mi sparga geamul,desi eram pregatit si cu bastonul de cauciuc "din dotare" de sub scaunul soferului!Nu sunt un tip violent,nu recurg niciodata la violenta,dar sunt unele cazuri in care trebuie sa te aperi si consider un lucru normal sa ai o arma de autoaparare in masina care sa te salveze de "smecherasi".Urmeaza sa-mi achizitionez un spray cu piper si merg mai linistit pe strada.

*
100 kg Question Slabut... cam atata aveam in anul 2 e facultate... Rolling Eyes
Poate de aia nu ma urmaresc Golfisti nebuni prin oras... Laughing
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor , la ce am dorii noi sa se ajunga , nu se va ajunge niciodata , ramane sa privim peste hotare ( chiar si in ungaria) cat de relaxat se circula , fara scuipaturi , flash-uri , claxoane , taiat calea , dat jos la semafor cu ranga , etc , etc . suntem un popor de batausi si scandalagii , ce stim mai bine .......dai in gura ca nu te stie nimeni s.a.m.d.

OFF:
In intersectia : Ferentari - Rahova - Sebastian , un domn pe la 50 de ani a ramas blocat in intersectie in fata mea , din stanga a venit un Tico ( femeie la volan ) tare vazand ca e blocat incepe sa claxoneze ca idioata ! ce sa vezi ( imi pare rau ca nu am filmat ) se da " iubirelu` " enervat din dreapta jos foarte nervos ca nu are loca sa treaca ( in dreapta avea loc sa il ocoleasca si cu TIR-ul ) si ce face , injura de numai putea si da cu pumnul in geam soferului ( face geamul tandari ) , saracu om era blocat ! a inceput lumea sa il injure si sa arunce cu diferite obiecte in el ! dupa realizarea faptelor s-a intors sa isi ceara scuze ! Smile))

Deci ?! unde este rezolvarea , te poate tarai in instanta de nu iti mai trebuie !


Numai bine si drumuri relaxate !
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pai cat timp la noi inca Passat-ul e masina de "jmecher" iar cine are unul e regele soselelor(chiar si luat in rate pe restul vietii) de unde disciplina in trafic?
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Deci daca ai Passat ai liniste, nu se mai ia nimeni de tine? Razz Cei mai multi smecheri sunt cei cu pisicute de 1000-1500 euro si cei cu loganuri eu asa vad treaba.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am ceva proapat, aici. Nu am inteles cum l-au "fortat" sa se dea jos din masina...

Sa va aud pe cei care spuneti ca e bine sa evitati, ce faceti intr-o situatie ca asta?
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
poate gasesti si o solutie de evitare. de ce a trebuit sa se dea jos din masina, sa arate cat de barbat este?. eu blocam usile si o taiam. i-mi striaca masina dar nu si fata. sti cum se zice decat leu mort mai bine caine, dar in viata.
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Asta spun, nu toate in viata se pot evita. Sa lovesti masina respectiv sa treci peste ei era la urma urmei -chiar si asa- inevitabil! Nu poti evita asa ceva, nu cu familia in masina! Tot trebuie sa te implici...

Daca toata lumea nu ar efectua manevre de evitare catusi de putin, smecherii, nu ar exista nici individual, nici in clanuri. Cat despre politie... nici nu ar mai fi nevoie.
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ati vazut cum se circula la Istanbul? Groaznic, claxoane multe, toata lumea se baga din toate partile, semaforul se respecta numai pe marile bulevarde, nu se semnalizeaza, se taie fata, pietonii trec pe unde nimeresc si cand nimeresc, se circula pe linia de tramvai care oricum nu are prioritate si participa la haosul general, distanta dintre masini e uneori de nici 10 cm (nu poti sa te strecori printre ele). Cu toate astea nu se injura, nu se bat, smecherii lor cu jeep-uri si alte "vapoare" participa la un loc cu toata lumea la nebunia generala, nu scot pistolul, nu te blocheza sa te bata si sa-ti arate ca n-ai ce-i face ca e tare si cazurile "se rezolva favorabil" dupa ce dau ei telefoane...
Si le spunem ca sunt tigani... Adica noi, romanii, suntem civilizati, suntem deasupra lor, suntem educati si culti, ei sunt tigani! La ei nu am avut o secunda de tema pe strada, nimeni nu te atinge, nu trage de tine, nu-ti baga mana in buzunar, nu sare la tine cu bata de basseball, iti dau restul pana la ultimul banut (intotdeauna au marunt), au intotdeauna pe "no problem" in gura chiar si cand darami ceva prin magazin!
Si ei sunt tigani si noi suntem educati!
Cartile noastre de istorie scriau (mai demult, acum naiba stie ce mai scriu), ca romanii sunt "viteji, cinstiti, muncitori, primitori, modesti, etc, etc, etc, toate calitatile din lume!?!?!?

Oare?
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu am fost in Turcia niciodata dar cred ca ai pus punctul pe "i".
Romanilor le place sa simta democratia asa ca, incearca toate lucrurile care i-au fost private pana in '89. E adevarat, nu toti intra in categoria asta dar ca sa va faceti o idee despre procent...
Istoria nu prea mai are cinestie ce cu prezentul nostru, hotia si smecheria a intrat pana in maduva oaselor si ma tem ca nu scapa, asa usor de ele. Si daca ar fi numai atat... dar mai suntem si naivi - ceilalti, care nu suntem hoti sau smecheri. Si, cu ingredientele astea avem o tara ocupata si condusa de tatari. Sau in loc de tatari ar trebui sa scriu tigani?

Puya canta:
Sud-est Romania, undeva-n balcani,
Cand aterizezi pe aeroport, tine bine de bani.
  • G.i.M.

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2006 1.2XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am deviat un pic de la subiect. Eu n-am bata in masina. Mi-e frica de oameni mai mult decat imi este de caini si de serpi, asa ca las toate animalele din specia umana sa ma depaseasca, sa mi se bage in fata, franez ca sa nu intru in sant atunci cand educatii si civilizatii romani depasesc coloana, se trezesc cu tirul in fata si ca sa supravietuiasca trag dreapta peste tine, cedez trecerea chiar daca are "STOP", sunt atent cand se pune verde la semafor, etc, etc, etc. Asta este modul meu de am adapta la cinstea, educatia, modestia si la toate celelalte valori morale romanesti!
Sper sa supravietuiesc si sa apuc pensia.

Dar nu cred!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nici eu nu am bata, ca asi pune-o cu legea... Embarassed
Am in schimb o lanterna din aluminiu, cu 6 baterii din alea mari rotunde, de vreo 50 de cm lungime, in caz ca raman in pana pe undeva, prin coclauri... Twisted Evil Rolling Eyes
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Poate avea vreo decapotabila.... Deci esti expus. Problema e ca exista astfel de indivizi care merg doar sa caute scandal. Pe acestia nu ai cum sa-i eviti, indiferent ce faci.
In Turcia daca furi iti taie mana; nu chiar, dar aproape. Se feresc ca dracu' de tamaie sa intre in puscarie (sau arest) indiferent de motiv. Mananca niste batai acolo. In schimb la noi...
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Redeschid acest topic deoarece in ultima vreme observ foarte multa violenta in trafic, uneori chiar si asupra mea. Era o data un tigan cu o ruginitura de logan in rond la nitu vasile. Acolo banda a 3 a este pentru intoarcere spre emil racovita, a 2 a pentru obregia si 1 pentru mers pe nitu vasile spre brancoveanu. Eu eram pe a 2 a, plec de la semafor si cu semnal dreapta "fur" usor banda a doua care merge spre brancoveanu. Cocalarul si prietenul sau de pe banda a 3 a taie benzile pana ajunge la stopul meu stang si se asteapta sa ma dau eu pe prima banda ca sa-i fac loc. Ei bine nu fac asta, omul se isterizeaza, dupa rond taie linia dubla continua si cand ajunge in dreptul trecerii ma depaseste si incepe sa injure. Il las sa ma depaseasca si la semaforul de la brancoveanu franeaza brusc si coboara din masina. Noroc ca n-a venit spre mine ca speriat fiind cred ca dadeam peste el. Alte cazuri: https://youtube.com/watch?v=CeUx1cZU84M?t=31s
Ce faceti in cazul in care coboara nebunul la voi? Cum va aparati? Doar nu asteptati sa va faca masina praf si apoi ca niste cetateni europeni educati sunati la politie ca apoi sa va spuna ca o sa-l caute si o sa-i dea amenda.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai camera ca sa ii filmezi , altfel degeaba politie
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR