Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Asta zic, politia nu ajuta in astfel de cazuri.
Skip ads

  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Eu am dinamometrica langa mine.aia lunga pentru roti.nici politia nu poate zice nimic, ca e doar pentru roti, nu😊😊
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Dar daca e necesar sa o folosesti, o folosesti? Si daca da, ii spui dupa aceea politistului ca ai vrut sa-i strangi implanturile dentare? Smile)
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Eu vreau sa-mi achizitionez un Glock 9x19.......ca deja cred ca suntem in faza de ......haos in BUCURESTI! Si am sa-l folosesc conform Legfii 17 si Legii 295 actualizata! Cool
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Una dintre cele mai bune "arme" de aparare in trafic e o masina ceva mai mare, considerata premium, preferabil neagra, de la marcile Audi, BMW si Mercedes.
Eu cu E60 negru simt asta pe pielea mea. Cand lasi pe cineva sa-ti taie calea, sau il astepti, ii faci un favor in trafic, este foarte intrigat de gest, mai mai ca nu il accepta.
Pe de alta parte, pioritatea de BMW chiar exista. Incidente in trafic, nu cred, ba chiar se intra in vorba politicos Very Happy , "ce motor are fratioare", "cat duce maxim coane". Astia micii de la intersectii cu cersitul sau de vor sa spele parbrizul cam evita astfel de masini.
Mai lipsete lantul de haur, ghiulul si cateva tatuaje, astea ma mai dau de gol uneori Very Happy
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Nu e neaparat vorba de marca, sa vezi respect cand mergi cu un Renault Trafic. Mi-am pus special semnele pe el ca sa vad ce se intampla, unul n-a avut curaj sa-mi taie calea. E adevarat ca si tractorul de sub capota de 2.5 e galagios, la o "talpa" mica data in gol se opreste tot traficul Laughing.
Este adevarat, masina conteaza foarte mult din punctul asta de vedere. "Pacat" ca noi avem opel, adica suntem mai saraci (in viziunea lor), mai prosti.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Cea mai buna masina este o DACIA.......daca dai in ei......cine se baga ?Daca sunt vinovati....te-ai scos la bani.......ca sa nu ajungi la POLITIE!
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Pana la dacie noi avem opel-uri, nu dam cu ele in toti prostii care ne intra in fata. Eu ma tot gandesc la un spray lacrimogen dar la cate filmulete am vazut pe youtube ca sa vad daca isi face treaba parca mi-e mila de meltean sa-i dau cu ala in ochi. Poate sunt prea bun...
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Crezi ca faci treaba cu 1 spray?Treaba ta...iti iei...omor de nu te vezi cu aceste spray-uri din magazinele..specializate!1
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Cauta pe youtube pepper spray challenge, sunt aceleasi care vin in .ro, conteaza ca pe ele sa scrie OC, nu CS care sunt pistol cu apa.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Va salut ! Si eu stau in Colentina de vro 40 ani dar nu mi sa intamplat nici un incident neplacut. Vad eu bine ca unii provoaca situatii ca sa vada cum stu ceilalti cu nervii. Daca lasi nebunu sa se duca sa si faca damblaua...n are nimeni nimic cu tine. Nu cred ca "saritura" la bataiie e o solutie perfecta. In natia noastra proasta este o gena totusi de lipsa de educatie. Sunt din ce in ce mai putini oameni normali dar asta din cauza edcatiei, a scolii, a studiilor, a anturajului dar nu in ultimul rad al parintilor. Daca parintii sunt niste needucati e normal ca nu au cum sa si edce copii. Tiganii dar nu numei ei, in general oamenii de nimic incearca sa isi castige exstenta cat mai usor. Acum depinde cat de mult ii lasa societatea, cat de permisiva este la nemerniciile lor.Sa stiti ca si in alte tari a fost cam asa dar legile si un regim cu regulu de neschimbat i a linistit usor usor. Acum mai este o problema...orice popor eliberat din sclavie are o explozie, o frustrare pe care incearca sa o inlature cat mai repede si prin orice situatii. M am referit aici la tiganii desgur. Sa nu uita ca si saxonii au facut prapad...in istoria lor si au mai fost si alte semintii....Timpul o sa rezolve ce nu rezolva situatia imediata... Sa ave rabdare....
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
rabdare si gloante, asta e viitorul.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bine ... Sa ne cumparam in prostia noasttra cate o mitraiera cu afet sa o punem pe capota masinii iar cei ma smecheri o sa si cumpere tunuri. Aberam .... Sau vorbim despre civilizatie ? Vorbim discutii ... Parerea mea
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Este adevarat, pe prost il doare cel mai rau daca nu-l bagi in seama. Dar daca se da urmatoarea situatie: tu mergi regulamentar, prostul incalca legea astfel incat esti implicat si tu, el vrea sa se razbune pe tine si tu nu-l bagi in seama. El vine, iti da una in far si pleaca. Il lasi in pace? Suntem educati, sunt cel mai pacifist om, dar pana intr-un punct cand o dau dr**u de educatie si pacifism si ma apar ca n-am de ales.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bine .... Atunci iti recomand sa vizionezi filmul cu Stan si Bran ...doi prosti in trafic, cand isi distrug masina (cuplul de actor celebru ...altor participanti in trafic).Trebuie sa avem in vedere ca America anilor 20-40 era mult mai segregationala s salbatica ca azi. Aaa... si sa nu uitam ca posesia de arme era (si este) legala. Unde ajungem ? Despre ce vorbim ? Se pare ca nu intelegem ma departe de ..."ba p a masii".... Hai sa ne facem ca nu ne pasa dacanu putem sa fim calmi si civilizati ...noi nuuu ...idiotul care crede el in prostia lui cae bun, mare si destept(in fata oglinzii). Ne am inteles ? Nu ne facem singuri dreptate... Ca o sa patim ca (Gigi Fecalii)... pardon, George Becali. Se vede ca i a prins bine puscaria...L a civilizat, la educat, l a linistit. E mai retinut...s ii sta mai bine.Scuzati paranteza despre Dn Gheorghe Minte Mica. Ne mai sfatuim sau cadem la intelegere ...ca e mai bine sane vedem fiecare deviata si drumul lui.Avem si un prverb care suna asa "cainele moare de drum lung si prostul moare de grija altuia" Va rog sa nu aplicati zicala asta participantilor sa cititorilor site ului Opel... Proverbul este pt "delicatul" ala care v a spart un far si v a enervat...si merta sa il iertam "ca nu stie ce face ...Smile)
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aaa...am uitat sa adaug ceva ...ca sa l linistesc pe colegul. Exista "dreptate divina" ...nu putem sa negam. Tuturor ni sa intamplat sa procedam gresit vis a vis de o terta persoana si am platit mai tarziu, sub o forma sau alta. Asa ca lasa l sa ti sparga farul ca se intampla intr o zi asa pur si simplu sa i "f...ta Dzeu una in faru dintre ochi" ca o sal usture n cur. Atunci o sa nteleaga ca e timpul sase opreasca ca nu tine la nesfarsit shmecheria...Wink)
  • Azmodan

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
cine ce arme are voie sa detina: https://youtube.com/watch?v=DlnjS6Mn2FU
plus alte filme despre arme pe canalul de youtube
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Inainte sa iei vreo hotarare de a reactiona sa mai dam exemple despre 'anormalitatea' legilor din Romania,incep eu primul ca sa dau tonu'
No. 1 - Doi fosti baieti cu ochii albastri cu stadii de pregatire si lucru pe la ambasade ,personal diplomatic ,unu si la presidentie,inclusiv in strainatate ...la data respectiva garzi de corp la niste oameni de afaceri cetateni libanezi au mirosit ca de ceva vreme sotia individului era filata cand parasea sediul bancii de unde iesea cu geanta plina de sume mari de bani.Prima miscare instiintarea boss-ului,femeia a luat foc ca vezi doamne si-a pus copoii pe urmele ei ca ii incalca viata privata,atunci cu acceptul lui au continuat supravegherea dar mai discret,pana cand intr-o zi a scos o suma si mai mare de bani , a fost blocata masina intr-o parcare,spart geamul lateral dreapta...dar in secunda doi 'smardoiul' era la pamant ceilalti cand au incercat sa intervina nestiind ca sunt profesionisti au fost apucati de o ameteala brusca ,atat fara urme prea mari,fara nici o arma desi erau amandoi inarmati cu pistol cu bile si gaze ,pistol cu glont,tomfa,spray si ce-o mai avea omu de buna credinta prin buzunare.
Surpriza mare ca s-au trezit dati in judecata,si sa te tii probleme drumuri pe la declaratii,expertize,cum l
i-a lovit cu palma ,cu pumu ,ori cu karata ? a venit din spate ,sau din fata? au examenele psihologice la zi? contractul de prestari servicii de paza si protectie este inca valabil? da testul psihlogic?da verificarea armei?da la poligon au fost? ....da cand l-au unflat pe prost inainte sa atinga masina sau dupa? da de unde si-au dat seama ca este un jaf? .....pana cand mai era putin si platea firma bani sa-i lase in pace ...hotii.Stiu cazuri de garzi de corp ramasi fara licente pentru ca vezi doamne aia au blocat masina pe care o pazeau s-au dat jos din masini dar n-au apucat sa traga si ei i-au unflat din zbor pe baieti....nu e bine zice legea,intai se da jos,incepe sa te transeze,garda de corp vine se asigura ca el este agresorul,ii pune in vedere cu respect ca nu e bine ce face,verifica ce arma foloseste si este atent ca arma lui sa nu fie mai lunga ca a agresorului ca se schimba rolurile in fata judecatorului daca cutitu tau e mai lung ..... asta este Romania.
Ce recomandare personala, fiind implicat in multe 'cicniri' am tras o concluzie,cei care vor cu adevarat sa faca rau reusesc,cicnirile intaplatoare pot fi evitate ,un far spart este mult mai ieftin decat circul care urmeaza si ....niciodata sa nu iei hotarari la nervi si la betie.
Cine a mai avut de-a face cu sistemul romanesc ,daca nu se rusineaza de ce-a facut ne poate spune si noua sigur multi vor renunta la a mai pedepsi idiotii cand vad prin ce-au trecut altii cu dreptatea de partea lor.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
am vazut pe stirile din Romania cum un motociclist culmea si instructor de ...conducere defensiva. a comis-o rau de tot,dupa o altercatie in trafic cu un trotinetist n-a avut altceva de facut decat sa il ia la ochi cu casca din dotare ala a ajuns pe contrasens si lovit de o masina a ajuns direct pe lumea ailalta. Din prima incadrare de omor daca e adevarat poate spune ca si-a ....utut norocu pentru urmatorii 10 ani ,de la un acces de nervi,un moment in care pierzi controlu si ajungi intr-o lume pe care nu doresc nimanui sa o cunoasca.In 1986 am fost alarmati de la Babadag si am mers cu camioanele in toiul noptii la un penitenciar punct de lucru la canal unde se pare ca se lasase cu razmerita si gardienii erau cam in corzi,atunci am intrat prima si ultima oara in contact cu ,,,iadul a fost de ajuns pentru tot restu vietii.
Nu prea sunt doritori de a afla ce se intampla cu adevarat in tarisoara noastra cand esti atacat de un descreierat si daca il ciufulesti putin sa vezi ce suparata e autoritatea pe tine ca n-ai stat cuminte sa-ti umfle ala capu cu bastoane.
Hai curaj,am vorbit acu ceva zile cu unu tot asa nervos ca se duce cu un ciocan si face praf tot ca oricum sunt ale lui,din ce vorbisem cu un politist distrugerea e distrugere si diferenta este ca fiind ale tale nu mai platesti pagubele dar fapta se pedepseste are sens doar daca te gandesti ca dand de exemplu foc la ceva pui si pe altii in pericol sau alte situatii. Credeam ca avem printre noi pe cineva cu problemele astea la zi sa ne mai tempereze avantul de a ne face dreptate ....
Parerea mea este sa ramana chiar ultima optiune riposta,vazand atat de multe ma gandesc bine la ce fac,nu iau hotararile imediat ,cei care au tinut mortis sa si-o ia le-am satisfacut placerea,sunt constient ca batul are doua capete si bataia se da da se poate si lua ,am mers la politie de cateva ori si m-am lamurit ,cand dupa ce l-am 'atentionat'pe unu dupa ce a dat el primu a trebuit sa dau declaratii peste declaratii si s-a intins pe mai bine de un an jumate,dupa ce am pierdut chiar pe 1 ianuarie toata noaptea la sectie.
https://youtube.com/watch?v=rIE2fK14TqY
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR