Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • evelyn

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2015

  • Mesaj Privat
la 170 am luat o eu
Skip ads

  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Rulajul din 2013 pana in prezent mi se pare fantezist! Asta doar daca n-a fost a unei batrane care mergea odata pe saptamana la piata si la biserica....
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
e totusi 12.500 eur. nu mi se pare imposibil un rulaj mic. oricum , eu ma orientez la o medie de 40 000 anual
  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut. Vreau sa va impartasesc experienta mea .
Am un opel insignia 2009 cumparata la inceputul anuluiu 2013 de la un samsar cu numere rosii ( neinmatriculata). Masina avea pe bord 88.000 de km iar cand am dus-o in reprezentanta ea avea de fapt 150.000 de km (cu 2 luni inainte). Cu toate astea am cumparat-o si am inmatriculat-o pentru ca masina avea un istoric bun si arata f bine ( din spusele mecanicilor de la reprezentanta) .
Din punctul meu de vedere 95% din masinile aduse din afara au km dati inapoi. Daca luati o masina de la cineva care a adus-o din afara neaparat sa mergeti in reprezentanta sa verificati istoricul.

Sa revin la masina mea . La inceput am avut cateva incidente/cheltuieli cu masina (distributie , m-au ars cei de la Dibas cu 500 de RON pentru 2 bujii, am mai schimbat un furtun la intercoler 1100 RON, etc). Atunci am avut senzatia ca am facut o greseala dar daca ma uit in spate sunt f multumit de masina raport calitate/pret. Intradevar nu am mers decat 62000 de km cu ea in acesti ani. Singurul lucru pe care il detest la masina este filtrul de particule care mi s-a infundat de cateva ori si iti tai puterea cand iti este lumea mai draga. L-as fi scos daca mai tineam masina dar las asta la latitudinea viitorului proprietar pt ca am scos-o la vanzare. Peste 2 saptamani imi vine un opel insignia grand sport nou nout Smile : 170 CP . 2 litri.
Skip ads

  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
poate vrea cineva biturbo

http://www.autohus.de/ro/ca...%5D%7D&page=3
  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Am luat atelajul de care vorbeam in urma cu 3 pagini. Masina a venit cu revizia completa si pana acum toate sunt ok.. O sa revin cu impresii si poate o sa-i deschid un topic pe aria dedicata. Multumesc celor care s-au implicat si tuturor, va doresc drumuri line!
  • NegreaGeo

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia OPC 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Si a facut cineva pana acum, curatare cu hidrogen a motorului!Sau stiti voi pe cineva care a facut asta?
Multumesc!
  • Biloiu Catalin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Vreau sa cumpar urmatoarea masina
http://sixtsh.ro/masina/ope...signia-if-06-yld/
Din ce m-am interesat, cei de la Sixtsh sunt ok, a mai cumparat cineva de la ei?
Skip ads

  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Propune-le o verificare intr-o reprezentanta.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am un prieten care a cumparat 2 masini de la ei si sunt ok. Ca experienta personala, cred ca am mai scris, am vrut sa cumpar un Ford Mondeo de la ei si desi se laudau ca masina a trecut prin mainile mecanicilor avea discurile de frana grav ovalizate(nu puteai tine volanul la franare). Masina cu 75 k km. Nu te increde ca are revizia facuta in caz ca se lauda cu asta, o faci tu complet dupa cumparare. Km nu sunt manariti. Atentie, sunt masini de flota si multe au interioare neintretinute. Un alt aspect care m-a facut sa renunt: inflexibilitatea vanzatorilor. Desi aveau mai multe masini la vanzare identice nu au vrut sa schimbe intre ele o bancheta spate, la masina pe care o doream eu fiind arsa de tigare. Verifica masina cu cineva care se pricepe.
  • Biloiu Catalin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2014

  • Mesaj Privat
cosmin2509 a scris:Propune-le o verificare intr-o reprezentanta.

Ei sunt reprezentanta Union Motors Opel, poate la alta...
  • cosmin2509

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Poti face anumite lucruri. Ia seria de caroserie si mergi la Opel GTT cu ea sa o verifice in sistem . Spui ca intentionezi sa cumperi masina si vrei sa faci o verificare la ei in service, dar ai venit inainte sa verifici numarul de KM. De obicei baietiii sunt draguti si nu te vor taxa pentru asta. Ceri si istoricul daca ti-l pot printa (eventual contra-cost daca nu vor gratis)
Daca totul este OK ideal ar fi sa mergi dupa cu un mecanic care se pricepe sa arunce o privire la ea.
Skip ads

  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
ce parere aveti despre acest anunt? din cate vad masina e vanduta de o reprezentanta

https://www.mobile.de/ro/Aut...0,ger:manual_gear!automatic_gear,pwn:110,pwx:125,dmg:false,xhl:true/pg:vipcar/250620265.html
  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Linkul nu functioneaza, ori masina s-a dat deja!
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
LINKMASINA

Eu inca nu pot cumpara, ma uit pentru viitor. dar sunt uimit sa vad ca sunt masini si cu 60 k. ma gandeam ca poate mai urmaresc unii altii topicul sa vada sugestii
  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Imi place masina! Este dotata decent si are carlig plus jantele care-mi plac de la Insignia pe 18. Iar daca vad bine, are si scaunele fata certificate AGR, ceea ce este un avantaj major pentru confortul ocupantilor acestor scaune. Din punctul meu de vedere daca avea si cutia automata era masina ideala, dar fiecare avem criterii diferite.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
da, pai in grila de cautare am si cutiile automate. sincer am avut multe prejudecati si incerc sa trec peste sa imi inving frica de automate Smile) . ma uit la masini pana in 150 k , din 2013,2014, sa aiba afl si clima automata sunt criteriile neaparate. nu prefer pielea pe scaune (decat daca e bej - foarte rar am vazut). pe de alta parte nu merg mai mult de 20k pe an, ar trebui sa ma uit la benzina. dar nu vreau benzina fara turbo. mai am timp sa ma hotarasc.
cum spuneam...imi mai fac o idee si in acelasi timp poate vede si vreun coleg masina . scaune agr chiar as vrea, schimbarea de la astra fiind doar pentru confort, nu pentru probleme cu masina.
  • manole74

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Eu cred ca este o prejudecata intretinuta artificial de unii chestia cu transmisia automata. Pentru ca mitul de ulei pentru cutia de viteze, indiferent ca-i manuala sau automata, este LIFETIME si nu au a fost schimbat la vreme....au ajuns sa aiba probleme. Nu cutia este problematica, ci intretinerea cutiei. Prefer oricand o cutie cu convertizor celei cu dublu ambreiaj uscat, cu toti timpii ei mai buni in reactie si schimbarea treptelor mai iute . Recunosc calitatile unui DSG, dar sa intri pe forumul decicat marcilor care folosesc acest tip de transmisie si sa vezi ce-i acolo! In alta ordine de idei, cand vine vorba de achizitia unei masini sh din Germania sau alta tara mai rasarita, trebuie sa iau in calcul si costurile aditionale de achizitie si de transport pana in Romania, care pot urca costul final cu pana la 1000 Euro. Nu-i de colea.

Daca nu faci multi km , benzina devine cea mai buna varianta.
  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
m-am apucat sa citesc topicul despre cutia automata. nu prea imi place ce citesc legat de faptul ca merge subturat. ma voi mai informa. vreau exclusiv in germania sa ma uit. cele aduse in romania, nu sunt aduse gratis, automat platesti o taxa de transport + profit. Si mi se pare si normal - doar nu le aduce nimeni gratis. socrul meu locuieste in germania si mi-e usor sa iau avion la el si de acolo sa vin eu cu ea. dar mai e multisor pana atunci; deocamdata incerc sa imi stabilesc tinta
  • RMocanu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,stie careva daca in 2012 odata cu faceliftul au umblat si la motoarele diesel
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR