Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Waze. Restul e de prisos.
Skip ads

  • valix5

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Am gasit un anunt interesant pe internet, formularea din anunt pare de samsar, dar masina consider ca arata ok din poze si pretul il consider bun avand in vedere anul fabricatiei si dotarile. Nu am ajuns sa vad masina. Ce parere aveti, ar merita o vizionare si un eventual test?
https://www.autovit.ro/anunt...3.html#2bd424144f
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Minte mult in anunț. Faruri xenon, scaune piele, parbriz incalzit etc etc pe cand mașina este chealã.
Cel mai probabil are si km dati înapoi, poți sa ii faci o verificare daca crezi cã meritã efortul.
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
mai oameni buni cand invatati oare ca adevarate chilipiruri nu exista ? 10k euro pe o masina din 2015 ? sa fim seriosi eu nici nu as avea curaj sa ma mai uit a doua oara.Multi romani cumpara masini de genul iar apoi se plang prin service sau pe forum ca apar diferite probleme.
Skip ads

  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
valix5 a scris:Salut. Am gasit un anunt interesant pe internet, formularea din anunt pare de samsar, dar masina consider ca arata ok din poze si pretul il consider bun avand in vedere anul fabricatiei si dotarile. Nu am ajuns sa vad masina. Ce parere aveti, ar merita o vizionare si un eventual test?
https://www.autovit.ro/anunt...3.html#2bd424144f

Ideea asta si este , sa te duci sa te uiti si sa poata sa te convinga sa o cumperi. O masina din 2015 cu 118.000 km la nivelul asta de echipare in Germania , costa in jur de 12.000-13.000 euro . Cum naiba la noi vine cu 10.500? Restul e poveste
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
In Austria cea mai ieftinca pe care am gasit-o a fost 13999 la anul si motorizarea aceea . Prea mare diferenta mai ales ca cea din anunt e vanduta de o firma si te pune imediat pe gand ca a luat o cu 8000 maxim 9000 zic eu lovita sau cu cel putin 250 000 km
  • jonnz

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2015 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Problema mare e ca masinile astea, probabil au fost implicate in accidente, unele chiar dauna totala.
Gasiti pe youtube filmulete cu niste polonezi (parca) care repara masini distruse, nu iti dai seama ca ar fi fost avariate. Doar ca structura de rezistenta e inexistenta.
Recent a fost un accident in orasul meu natal, intre 2 VW Golf 4. Impact frontal, una dintre masini distrusa, cealalta mai putin. Soferul masinii distruse a murit pe loc, pasagerul dreapta fractura de bazin plus altele. Celãlalt sofer, nu a patit nimic.
Poate la lucrurile astea ar trebui sa va ganditi cand cumparati chilipiruri.
  • Zenony

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut, a cam venit vremea sa ma despart de batrana mea Astra G si de cateva zile ma uit dupa o Insignia, am gasit ceva pe OLX care arata bine in poze dar as mai avea nevoie si de alte pareri legate de acest model.
https://www.olx.ro/oferta/op...navi-IDas4j1.html
Skip ads

  • rdy2drive

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salutare!
Este primul meu post pe acest forum asa ca rog pe toata lumea sa fie ingaduitoare... Laughing
Ma bate gandul sa achizitionez un Opel Insignia sedan sau hatchback... sunt interesat de o masina cat mai noua, respectiv un 2015 macar si cu km cat mai putini evident. Bugetul este de maxim 15000 Euro. In 2015 inca persista problema cu oringul? Sau alte probleme majore pe care sa le iau in calcul exista? Am vazut ca pe la noi pe piata un ecoflex cu dotari cat de cat ok si pe la vreo 50K se vinde cu vreo 13500-14000 euro, cu mototrul de 140cp.
Laughing
Ceva pareri sau sfaturi va solicit in vederea achizitiei... multumesc anticipat!
  • deleted-103883

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Prea devreme sa apara oameni cu probleme la oring din 2015, teoretic nu s-a mai auzit nimic de prin 2012 incoace, dar tot mai bine pentru linistea ta sufleteasca dai 400-500 ron si schimbi acel oring + cureti baia de ulei eventual o distributie si ii dai bataie.
Ca primul sfat in achizitionarea unei masini, este sa te uiti si sa pui accent pe dotari. Doratile sunt cea ce fac aceasta masina buna si fara de care nu prea te bucuri prea mult de ea. Scaune, xenon, sensori, suspensie reglabila, incalzire, ventilatie etc. Toate isi merita banii la masina asta.
Al 2-lea sfat ar fi sa te orientezi sa o cumperi de prin Germania si mai din nord. La noi in Romania dupa cum probabil ai rasfoit cateva pagini din acest forum, sunt foarte multi ce isi fac afacere in a aduce masini ieftine si "cosmetizate" pentru a face un profit. Nu e de mirare cum de in afara aceiasi masina costa 10-15k si aici o gasesti chiar si la 2-3k mai ieftin.
Ca si 3, posteaza cateva anunturi ce tie ti se par interesante aici si cu siguranta vei avea raspunsuri cu plusuri si minusuri.

Bafta.
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
De acord si eu cu @ crapu7 , insignia fara dotari , e doar o masina frumoasa., cauta sa fie la maxim , chiar daca dai cateva mii de euro in plus. Pana la urma comfortul face totul, si e frumos sa fie o bucurie cand stai la volan
Oringul e o problema pana la noul model (2017), despre care nu se stie cat este de fiabil. La a mea din 2014 ( 2.0DTH), primul lucru cand am luat-o din Germania,am schimbat oringul care era imbatranit si uscat. Asta apare dupa 150.000km. indicat e sa il schimbi odata cu distributia ,ce bine era sa fi stiut si eu asta mai demult Smile ).
  • deleted-79478

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Dupa 5 ani de Insignia fara probleme, vreau sa ma despart de ea pentru a trece la o clasa superioara :SUV.
Asa ca pentru cei interesati, aveti anuntul mai jos:

https://www.olx.ro/oferta/op...f.html#631a232d4f
Skip ads

  • Enachedc

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2014 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2018

  • Mesaj Privat
rdy2drive a scris:Salutare!
Este primul meu post pe acest forum asa ca rog pe toata lumea sa fie ingaduitoare... Laughing
Ma bate gandul sa achizitionez un Opel Insignia sedan sau hatchback... sunt interesat de o masina cat mai noua, respectiv un 2015 macar si cu km cat mai putini evident. Bugetul este de maxim 15000 Euro. In 2015 inca persista problema cu oringul? Sau alte probleme majore pe care sa le iau in calcul exista? Am vazut ca pe la noi pe piata un ecoflex cu dotari cat de cat ok si pe la vreo 50K se vinde cu vreo 13500-14000 euro, cu mototrul de 140cp.
Laughing
Ceva pareri sau sfaturi va solicit in vederea achizitiei... multumesc anticipat!


Daca o iei 2015 îți recomand motorul 2.0 diesel de 170 de cai. E euro 6 și vine și pe modelul nou, insignia B, din câte am vãzut. E regândit și am înțeles cã problema cu oring-ul nu mai este. E foarte fain și ca raport greutate/putere. Insignia e o masina grea. Cat despre dotãri, acestea rãmân la latitudinea fiecãruia și depind de buget.
  • DIchim841

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut baieti , ma uit si eu dupa un Opel Insignia berlina 2.0CDTI 160CP , ce recomandari aveti ? Stiu ca au fost probleme cu motorul asta intr-o perioada( parca pana in 2011) , ce recomandari aveti ?
Merci.
  • andrux2000

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Cum nu am gãsit multe detalii despre insignia B 1.6 cdti m am orientat catre o insignia a cu facelift
Ce parere aveți?
https://www.milanuncios.com/...ive-266277172.htm
  • ABumbu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salutare!

Urmeazã sã devin proaspãtul posesor al unui insignia 2.0 160cp diesel, cod motor a20dth, automat.

Masina a fost verificatã si in principiu nu are probleme, inclusiv distribuția fiind schimbatã acum aprox 30.000 km.

M ar interesa ce schimburi ar trebui sã fac imediat ce ajunge masina. Am citit aici despre o ring si schimbul uleiului si a filtrelor aferente. Unde recomandați sa fac schimbul respectiv? Ma gandesc la cineva care cunoaște bine problema asta uzualã si se ocupa de remedierea ei. În plus, ce altceva ar trebui sã am in vedere sa schimb acum?

Uleiul din cutie se schimba?

Multumesc.
  • ambivalent

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Motorul 2.0 130 cp este motor de conceptie Fiat Alfa Romeo care ar fi mai silentions cu ulei SELENIA WR PureEnergy 5W30? Ma poate lamuri cineva cu asta sau tot mai bun e Motul Dexos2?
  • allyn05vectra

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare bãieți!
Ați putea vã rog sã vã exprimați o opinie in legãturã cu acest anunț?
https://www.olx.ro/oferta/op...navi-IDaS1Zl.html

Kilometrii sunt reali, verificați in reprezentanțã, este importatã din Spania si nu a fost lovitã, am gãsit pozele de vânzare din Spania.

Mie îmi place aceastã masina si as vrea sã merg sã o vad.

Orice recomandare/sfat sunt binevenite.

Mersi
  • Murderer27

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutari, sunt in cautarea unui Opel mai tinerel in defavoarea G-ului, si am dat de anuntul asta:
https://www.mobile.de/ro/Aut...ar/261286262.html

Ce parere aveti?
  • Nauer172

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Adam
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Am observat ca modelul are cateva probleme, nu ma pricep la mecanica/electrica, nu le inteleg exact.

As vrea sa achizitionez o masina de la Leasing Tunari, http://autorulateleasing.ro...ansmisie=automata , ce ofera si garantie 12 luni, este dubios pretul pentru o masina 2015? Mai ales ca cele 3 masini au km asemanatori?

Multumesc mult,
Nauer172
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR