Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mi_ronic

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2012

  • Mesaj Privat
e enorm! Shocked
ti-o dau eu pe a mea cu mult mai putin gata inscrisa! numai ca e combi. dar e din 2006, nu are pic de rugina si merge brici!
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
...oare @califu si-o fii luat masina din feb.2009...? ...voi ce ziceti?
  • petre1981

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
cenzurat. pentru tematici comerciale avem sectiune dedicata!
  • GheXghe

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2010

  • Mesaj Privat
seftaka a scris:@califu, ai primit numai sfaturi prostesti! La 6000 euro, e enorm pentru un astra h din 2005 si de 1,3 diesel! In pozele acelea, ai martor frana de mana, usi deschise, si inca unul, daca e iti zic mai pe seara sa cobor la masina sa ma uit! Acum iti zic din experienta, masina e din franta, are culoarea alba probabil, e imposibil sa aiba 122 000 km din 2005 si pana in prezent, am fost in Franta, am vazut cat merg cei de acolo cu masinile! Ce vreau sa evidentiez, opelul pe care il conduc e din 2006, luat din germania de o cunostinta la 80 000 km, si 7 luni vechime! Acum are 160 000, mai mult decat are cel din Franta, si eu nu fac naveta, chestii de genul! Daca nu te pricepi, opreste-te din tranzactie, sunt banii tai, eu pe masina aceea, la motorul ala, si ce optiuni are, as da maxim 4000, si neinscrisa!

Buna ziua . Nu vreau sa fiu rau dar ... din 2009 "califu". cred, ca si-a rezolvat problema. E bine sa ne mai uitam si la data cand au fost posturile
Skip ads

  • piny

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Este un astra h break 170 cp pe autovit.
De consum si ce poate motorul stiu.
Ma intereseaza parea voastra daca merita sau nu?
Cam ce bube ar trebui sa caut.
  • mi_ronic

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2012

  • Mesaj Privat
ia-ti alta!
  • petre1981

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
opel astra h 2007 -2008 sau ford focus 2 ? care este pretul corect ?
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@petre1981, pretul corect al unei masini este dat de stare ei tehnica, la momentul la care o cumperi, modul cum a fost intretinuta...si nu pe vorbe sau carti de service contrafacute ci pe lucruri care pot fii dovedite si de dotari...masinile aduse de samsari sunt luate la pret mic din strainatate pentru ca au diverse probleme, cum ar fii, km dati inapoi, carti service contrafacute, accidente mai mici sau mai mari sau probleme tehnice...motor, cutie...etc.
Degeaba tot intrebi pe unde apuci, spun asta pentru ca nu poate nimeni sa-ti spuna asa cum vrei tu daca o masina merita sau nu sau daca are pretul corect, privind la niste poze din diverse link-uri...ai spus ca ai 4000 de euro si vrei sa te incadrezi in ei, sunt bani putini pentru o Astra H care sa merite, acum vad ca te intereseaza masini din 2007-2008...sincer, eu zic sa renunti la planul de a cumparat o masina de la samsari cu 4000 de euro din 2007-2008...sunt si alte masini in afara de Astra H sau Ford Focus 2 care pot fii cumparate cu 4000 de euro si sa aibe un an mai recent de fabricatie, cumparand binenteles de la proprietari ai masinii de noua, oameni seriosi care din diverse motive vand masinile personale...faci cum vrei, sunt banii tai dar...din cate vad si din cate singur ai spus..astia 4000 de euro sunt "toti banii tai" si nu cred ca vrei sa vezi cum este ca la cateva zile dupa achizitie, de la samsar a vreunei Astra H...full full fara piele, nu bate nu troncane, km reali, carte service, condusa de un batranel neamt, sa fii nevoit sa bati la poarta serviceurilor auto cu bani de imprumut sa repari diverse chestii la noua achizitie...

Eu iti urez bafta!
  • petre1981

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2013

  • Mesaj Privat
sorindf2000 , ms pt sfaturi , inca cer sfaturi pt ca doresc sa fac o alegere buna si sa nu regret apoi; deci nu doresc nici masina mica gen matiz dar nici caravan, doresc un hatchback gen astra h sau focus 2 . Din ce am citit pe internet , acestea ar fi cele mai bune la categoria lor bineinteles la acest buget de 4000 euro (intrtinere, consum , fiabile ). M-am uitat pe mobile.de si am vazut destule masini, deci 4000 neinmatriculata, iar cu inmatriculare sa ma incadrez in max 5000 euro , pt ca nu stiu exact cat costa inmatricularea. Initial ma gandeam ca an 2004-2005 dar am vazut ca pot gasi si 2007 dar cum ai zis si tu depinde cum arata aceste masini. Daca aveti pareri si variante mai bune
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pune si tu un link cu o singura Astra H, fabricatie 2007, pret pana in 4000E, benzina, de pe mobile.de...nu mai zic de km decent...sa zicem pana in 150 000 km sau handler serios sau sa aibe TüV valabil inca minim 2 luni de zile...
  • florin_ag

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2012

  • Mesaj Privat
petre....eu am cumparat astra mea din Germania cu 6900 e! Am vazut peste 50 de Astra pana sa o gasesc pe asta! Cand am vazut-o a fost ''dragoste la prima vedere! E din 2010 1.7 dtj si sunt foarte multumit de ea! Inainte sa pleci in Germania gandeste-te foarte bine. Pe internet arata foooaarte bine...si cand ajungi la fata locului ramai socat! Acum tu alegi!
Acum iti spun parerea mea.....daca faci km putini pe an nu prea se merita o motorizare disel. Intretinerea la diesel este mai scumpa si...nu stiu cat consuma la alti colegi dar dieselul meu din 6,2 - 6,3 mediu nu scade! si conduc foarte mult pe autostrada! subliniez, asta este parerea mea!
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Eu ultima data pe autostrada imi lua o unitate mica de motorina, daca te uiti la ac, stii ce vreau sa zic! Acea unitate are 6,5 litri, si mie imi lua la 70 km parcursi, 6,5 litri, viteza 140-150, treapta 6!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR