Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • hannibal53

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2006 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Sa dea Domnul sa vina, ca cei existenti o cam dau in bara.... asta v-o spun din experienta proprie, cand erau cat-pe-ce sa-mi demonteze toata "fata" ca sa repare "ce?" caci nici ei nu stiau ce este de fapt cu toate ca au pus masina "la computer" de mai multe ori si nu si-au dat seama ca este vorba doar de o bujie arsa Sad .
Noroc cu un prieten pe care l-am sunat si care mi-a spus doar atat: "da-i cheie si urgent afara!".
Ce mi-a placut a fost ca au pus o folie pe scaunul soferului, de "m-au spart" cu atata grija pentru masina.... Laughing
  • sacea

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
noua reprezentanta va fi intre cluj si sanicoara peste drum de evw.
cica se va deschide pana in iarna.
  • Leni

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
eu dupa un an si 3 luni de umblat din cand in cand la pe la Ecomax, pot spune ca am mai avut nemultumiri(manopera de calitate proasta), dar n-am avut "surprize" majore incat sa ma scandalizez foarte tare, dar nici nu se ridica la nivelul asteptarilor, si mai ales la nivelul preturilor. Nici pe departe!
In schimb, am avut o surpriza extrem de neplacuta cu noua reprezentanta din Sannicoara: avand o problema cu maneta de la spalatorul parbrizului (dupa o interventie mai putin fericita la Ecomax) deoarece maine plec la un drum pana la venetia, vroiam neaparat sa-mi pot spala parbrizul!Cum la ecomax e vacanta totala am zis hai sa apelez la celalalt service ca deja cu ecomax a inceput sa mi se umple paharul, si daca o sa fiu multumit o sa devin client fidel. REAMINTESC: dupa o interventie la CIM nu-mi era montata calumea maneta si nu pot sa spal geamurile. Ajung la Polymobile Opel Sannnicoara pe ora aprox. 15:35-15:40 (cand reusesc si eu sa ies de la lucru), dupa ce vorbisem la telefon ca ei au program pana la ora 17. Imi baga masina imediat in service, dar dupa cateva clipe dupa ce se uita cativa domni la ea, masina este scoasa (nu era mai tarziu de 15:45-15:50...fiindca eu la 15:50 am urcat in masina si m-am uitat la ceas!) si mi se explica ca este deja ora 4 si nu au suficient timp sa-mi desfaca volanul si sa m-il ansambleze la loc. Curios, avand in vedere ca la ecomax (avand problema cu CIM-ul) am vazut de mai multe ori cat dureaza sa desfaci volanul(15-20min?!max.30min), mai ales ca nu era ceva defect Sci-Fi neindentificabil. Se simte pe maneta ca nu este montata la loc cum trebuie! Inca mi-a mentionat domnul de acolo ca nu e rea intentie dar nu vor sa desfaca si sa nu aibe timp sa termine lucrarea.
Avand in vedere ca le-am si explicat ca am mare nevoie de spalarea parbrizului, plecand la un drum mai lung, si a stat cu el in masina si i-am aratat ca nu prea poate fi altceva( acum doua zile mergea perfect, s-a intervenit la CIM si cum maneta parca nu este la locul ei) chiar am fost extrem de dezamagit. Chiar speram sa fie in sfarsit un service profesionist, dar este absolut penibil. Intr-adevar nu a fost rea intentie, a fost lipsa de interes nesimtita. Efectiv am avut senzatia ca nu vor sa imi rezolve problema, ca parca pentru atat nu merita sa se chinuie.
Nu credeam ca se poate mai rau decat la ecomax, avand in vedere preturile foarte mari si calitatea mediocra, dar acest Polymobile Opel a reusit sa mai coboare brandul Opel in ochii mei cu vreo doua trepte. Cu siguranta nu ma voi mai intoarce acolo niciodata!Prefer mai bine sa dau aceasi bani ba chiar un pic mai putin (la Polymobile Opel ora de manopera costa 90RON+TVA) si macar sa se faca o treaba mediocra la masina, decat sa am impresia ca trebuie sa ma duc si sa ma milogesc sa ma lase sa le dau bani! Rusine! Chiar credeam ca acest dealer/service va fi deschis tocmai pentru a invata din greselile celor de la Ecomax si a-i depasi la capitolele calitate servicii, amabilitate etc.
Nu credea ca va fi posibil, dar recomand mai degraba Ecomax decat acest Polymobile.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR