Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am facut greseala sa ma zgarcesc la 150 de euro proiectoarele cand am comandat masina. As vrea sa pun acum niste proiectoare (nu neaparat cele originale). Ce vreau sa stiu: masina are firele trase si releul sau trebuie refacuta instalatia? M-ar interesa si legatura cu becul din bord, care indica daca functioneaza. De asemenea tre sa fac rost de buton.

Daca a facut cineva pe Astra G figura, astept impresii. Merci.
Skip ads

  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa fie nevoie sa schimbi si bara. Barile sunt diferite de cele cu proiectoare. Au mai fost discutii pe forum.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Ce am inteles de la dealer e ca trebuie umblat oricum la bord ca sa legel firele, sa monteze butonul chestie care dureaza si costa mult. si da parca si bara trebuie schimbata...Oricum suma e enorma daca le pui ulterior...cel putin la ei...
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ma rog, bara e mai putin importanta, daca decupezi merge si in bara care o am acum. Poate pun unele rotunde. Pe mine releul si firele ma deranjeaza. Teoretic ma pricep, dar nu imi dau seama daca are trase fire sau nu. In nici un caz nu cred ca le pun la dealer...
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
turatii a scris:Ma rog, bara e mai putin importanta, daca decupezi merge si in bara care o am acum. Poate pun unele rotunde. Pe mine releul si firele ma deranjeaza. Teoretic ma pricep, dar nu imi dau seama daca are trase fire sau nu. In nici un caz nu cred ca le pun la dealer...


banuiesc ca masina e noua, adica ai luat-o de la dealer. Daca da , si te pricepi, poti sa le montezi singur dar ai grija la garantie(partea electrica). Eu am vrut sa montez carlig si mi-au zis ca trebuie musai la ei ca sunt probleme cu garantia daca le montez in alta parte. Oricum succes
  • zoltecs

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Si eu, la fel ca si tine sunt interesat sa pun o pereche de proectoare pe a mea. Din ce am vazut eu firele pt proectoare sunt trase pana la locul unde ar fi trebuit sa fie puse din fabrica dar problema e ca nu shtiu sa leg butonul, care conform cu manualul trebuie sa stea langa butonul care aprinde lampa spate ceata,am impresia ca trebuie defacut bordu.Apropo de releu, m-am interesat si mi s-a spus ca nu e nevoi decat pt proectoarele cu xenon,(si eu la fel ca tine credeam ca trebuie releu).Cat despre bara nu trebuie sa o schimbi,ci doar sa o decupezi dupa forma proectoarelor.
PS vezi ca ai si supot sa le prinzi, daca te uiti sub bara.
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Releul e obligatoriu, crede-ma. Butonul unde l-ai gasit si cati bani?
  • broschi2002

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Treaba sta cam asa : bara nu trebuie schimbata , are lacasele incluse, trebuie doar decupate, toate sunt standard asa, releul e cam 400 k se pune in tabloul de sigurante, are lacas, cu butonul e mai complicat, este inclus in blocul de lumini, nu poti sa-l pui separat, asa am avut si eu, eu am cumparat din cluj o pereche de proiectoare originale cu 3.000.000 de la autogalaxy, dar a trebuit sa schimb tot blocul de lumini (asta daca vrei sa fie totul ca versiune originala)
Bafta
Mihai
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am pus la a mea proiectoare si am decupat in bara unde era locasul special pentru ele. Fire trase nu am avut dar de releu a fost nevoie fiindca mi-a spus electricianul care mi le-a montat ca ar putea arde blocul de lumini si ca butonul nu ar rezista. Am luat un buton la fel ca cel ptr. pozitia ceata spate pe care l-am montat langa acesta unde era loc liber. Butonul m-a costat de la dezmembrari 50 mii iar releul nou tot cam aºa. Nu sunt sigur cum e la voi dar din cate imi aduc eu aminte parca e la fel ca la a mea si se poate desface f. usor partea unde se afla situat butonul.
  • broschi2002

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Nu se poate, la astra g , butonul e incapsulat in blocul de lumini
M
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Asta e atunci, eu am zis ca nu stiu sigur cu este la voi. Dar trebuie sa existe o posibilitate de a monta un buton separat pentru proiectoare.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@turatii
Mi-am pus eu acum 1 an si cred ca am spus pe forum cum.Anyway am fost la tricodava la un magazin rosu cu alarme auto si mi-au pus baietii un buton in plus in bord si m-a costat vreo 400 mii rol cu totul. La Dibas am vorbit cu un electrician si mi-a zis ca nu am in panou buton de proiectoare si dak nu vreau sa imi iau un panou nou cu buton de proiectoare ( vreo 4 milioane lei) mi-l conecteaza el la butonul de ceatza. Tu alegi, vezi sa nu ai probleme la garantie.
In legatura cu bara, sunt legende, nu trebuie schimbat nimic.
Skip ads

  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in legatura cu butonul pot da eu detalii. cine vrea sa ma contacteze pe pm
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in legatura cu butonul sau cu montajul proiectoarelor pe astra g pot da eu detalii.
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pai pune aici pe forum... cred ca sunt mai multi interesati !
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai trebuie exemplificat. cel mai bine e sa explic cu butonul in fata ca sa va puteti da seamna despre ce vorbesc
sau poate la o intalnire clubopel
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dar ai schimbat bara din fata?
  • dnt
  • **
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am si eu o problema:
- mi-am cumparat proiectoare(originale)/n-am bara decupata/n-am nici buton si cred ca nici releu.....
Aveti idee unde ma pot duce sa le instalez? ca am fost la doua centre de alarme si mi-au zis ca nu se baga
Ptr. Pascaru_val: ma pot duce la Tricodava?
  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cat te-au ajuns ?
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dnt a scris:am si eu o problema:
- mi-am cumparat proiectoare(originale)/n-am bara decupata/n-am nici buton si cred ca nici releu.....
Aveti idee unde ma pot duce sa le instalez? ca am fost la doua centre de alarme si mi-au zis ca nu se baga
Ptr. Pascaru_val: ma pot duce la Tricodava?

Cu siguranta.
Am vazut un centru de montare scule audio mai meseriasi decit astia de la tricodava, insa important e ca se baga la proiectoare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR