Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • Supermario

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: IASI
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2005

  • Mesaj Privat
As dori sa-mi cumpar un Combo Tour 1,3 CDTI.Am o familie normala,suntem 4 membri si mi se pare ca masina asta ni s-ar potrivi cel mai bine mai ales ca am prins-o la un pret destul de bun-10.500 CIP-in in comparatie cu alte marci din clasa ei care sunt mai scumpe-Partner,Doblo,Kangoo,Berlingo,etc.As dori informatii de la eventuali posesori si sugestii.Am citit chestii generale de pe net dar sunt destul de evazive.La acest motor destul de slabut-70 cp-am auzit ca s-ar putea adauga electronic inca 10-15 cp dar scurteaza f. mult viata motorului Sad .
Astept sugestii si eventual reclamatii.
Multumesc anticipat.
Skip ads

  • Supermario

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: IASI
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Astept un raspuns
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
In principiu Combo e o Corsa cu suspensiile ceva mai puternice, sa aiba o sarcina utila mai mare, iar motorul e destul de sprinten, pentru ca plaja de cuplu maxim pleaca destul de jos, cosumul este foarte mic din cate stiu, iar la drum intins se simte bine pana pe la 130-140kmh, deci nu cred ca e o alegere rea. Eu stiu din auzite cum e motorul, cel mai bine ar fi sa-i intrebi pe posesorii de Corsa cu motorizarea asta, sau sa dai un search pe forum.
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
A doua masina a mea este un Opel Combo 1.3 CDTI VAN.

-Motor sprinten
-Consum mic...4,4% in afara
MERITA!

Probleme nu am avut cu el ...are doar 30 000 . L-am cumparat de la EREBUS, tot asa la oferta, cu jante pe 15" dar cu capace,A/C, geamuri electrice.

Eu sunt super multumit de el.
Skip ads

  • Supermario

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: IASI
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Mersi mult Cali...nV6.Tocmai am dat si eu avansul.Cica pe la craciun vine.Si eu am luat-o cu AC,geamuri electrice fata,airbag stinga-dreapta,portiere culisabile stinga-dreapta,radio CD cu 6 boxe,comenzi pe volan dar fara jante ca nu au mai fost bani.Am auzit ca ar fi probleme la Cd cu cele scrise pe calculator.Si zici ca motorul e multumitor,nu merita sa ma complic cu marirea puterii-electronic.
_________________________
Opel Combo Tour-1,3 CDTI-2005
  • Supermario

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: IASI
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Mersi mult Cali...nV6.Tocmai am dat si eu avansul.Cica pe la craciun vine.Si eu am luat-o cu AC,geamuri electrice fata,airbag stinga-dreapta,portiere culisabile stinga-dreapta,radio CD cu 6 boxe,comenzi pe volan dar fara jante ca nu au mai fost bani.Am auzit ca ar fi probleme la Cd cu cele scrise pe calculator.Si zici ca motorul e multumitor,nu merita sa ma complic cu marirea puterii-electronic.
_________________________
Opel Combo Tour-1,3 CDTI-2005
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic sa nu te complici ...oricum cred ca pierzi garantia daca faci asta.
Motorul e perfect...stai linistit Smile
  • Alin Popolan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua

Sunt nou pe acest site si doresc sa achizitionez un opel combo cu motor de 1.3 CDTI.
Ce sfaturi imi puteti da in acest sens: este o masina fiabila in timp ? care sunt cele mai intalnite defecte si la ce ar trebuii sa ma uit cand o cumpar.?

De mentionat ca masina are aprox 170000 km la bord.

Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR