Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!Mi-a aparut o problema la inchiderea centralizata si anume nu se mai incuie portbagajul.Am resetat inchiderea(medota cu cheia in contact si usa sofer deschisa si degeaba).La ce sa ma uit?exista vreo siguranta separata pentru portbagaj sau fire intrerupte?a mai patit cineva asa ceva Idea ?masina este cea din semnatura, caroserie sedan.
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Actuatorul de la portbagaj se uzeaza mai repede decat celelalte , nu stiu de ce , se da putin peste cap si ramane blocat , da capitonajul jos de la capota portbagj , gasesti 2 suruburi in dreptul butucului , desfaci suruburile , scoti mufa si scoti si tija din capul actuatorului , dai de rotita alba dintata putin cu o surubelnita mica ( in sensul in care iti permite ) , asta ii mai da ceva functrionari pana la blocarea definitiva , Asta daca nu ai probleme la mufa , masoara si tu daca vine 12 v in actuatorul ala . Cu respect !
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eduard_vectra a scris:Salutare!Mi-a aparut o problema la inchiderea centralizata si anume nu se mai incuie portbagajul.Am resetat inchiderea(medota cu cheia in contact si usa sofer deschisa si degeaba).La ce sa ma uit?exista vreo siguranta separata pentru portbagaj sau fire intrerupte?a mai patit cineva asa ceva Idea ?masina este cea din semnatura, caroserie sedan.
Problema asta am avuto si eu, incearca sa inchizi porbagajiul manual adica cu cheia dupa care sa il deschizi din telecomanda si sa il inchizi la loc tot din telecomanda dupa care sa verifici dak se inchide. Eu asa am facut si a mers si nu mai am probleme cu el de atunci. Bafta
  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat prin desfacerea cablajului(din stanga este postat cu niste cleme pe portbagaj), moment in care am constatat ca erau rupte 3 fire.Le-am prins la loc, totul merge ok.
Skip ads

  • MDenys

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z2.2SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare ...

Aveti idee de ce nu-mi mai pot descuia masina cu telecomanda inchiderii centralizate?! LED'ul de pe telecomanda imi arata ca functioneaza dar nu mai pot descuia masina,am schimbat bateria dar degeaba nu s'a intamplat nic....tre reprogramata cumva?
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
MDenys a scris:Salutare ...

Aveti idee de ce nu-mi mai pot descuia masina cu telecomanda inchiderii centralizate?! LED'ul de pe telecomanda imi arata ca functioneaza dar nu mai pot descuia masina,am schimbat bateria dar degeaba nu s'a intamplat nic....tre reprogramata cumva?
pune contactul pe treapta intai si incearca sa actionezi inchiderea, la mine si la alti colegi de pe forum asa se reprogrameaza !
  • MDenys

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2004 Z2.2SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
problema mare este ca nu mai pot descuia masina....deci nu pot intra in masina.... Detin un opel vectra c elegance din 2004.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR