Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Salutari la toata lumea. Din data de 30 noiembrie sunt posesor al unei Tigra argintie, motor 1.4 l 90 CP , echipare enjoy + ESP, CD+magazie, proiectoare si multe alte maruntisuri. De maine o iau acasa, dupa ce timp de 2 sap am fost departe de ea Crying or Very sad .....in sfarsit o iau acasa Very Happy. Pana la urma am luat-o de la DI-BAS si am fost multumit de felul cum s-au comportat...masina a fost livrata intr-o luna si o sap de la data lansarii comenzii.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti cu placere si sa te poarte cu bine oriunde doresti Laughing

Cand ii faci niste poze sa ne-o prezinti si noua Very Happy
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am pus poze la sectiunea "GARAJ" . Nu am stiu sa atasez intr-un mesaj Confused
  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 23 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2005

  • Mesaj Privat
garajul e gol Sad
Skip ads

  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Garaj----apoi categoria Opel TIGRA. Sunt 3 poze una este de 2 ori, rog un admin sa stearga dublura. Sunt facute la di-bas cand mi-a venit masina. Mai multe poze de maine seara Wink
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Gata sunt si in garajul meu......adica Pliktisit acolo sunt 3 poze
  • Luciani67

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2005

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos ...si fara evenimente...
  • nando

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2005

  • Mesaj Privat
bafta si sa auzim numai laude .
Skip ads

  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
La 1.600 km numai cuvinte de lauda pentru masina. Sunt incantat de motor, desi are numai 90 CP sunt suficienti pentru un om normal si isi fac simtiti prezenta la nevoie, dupa prima 1.000 de km am trecut si eu acul vitezometrului de 3.000 rpm si am ajuns la 4.000 unde aveam vreo 140 km/h, mai mult mai incolo.
CD-opera e super misto si sunt incantat de cum se aude si de display si de multe altele sunt multumit.

Probleme imi fac geamurile fara rama si gerul asta. Daca am gheata pe geam sa vezi distractie la deschis usa, remediere pun prelata si umblu cu spray-ul dupa mine.
In rest numai de mine.


PS. Astept vara Very Happy sa umblu cu ea dezbracata.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Foarte misto masina, sa o porti sanatos pe drumurile patriei si zi-ne si noua cam cat a costat...
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pret DDP 18.600 Euro achizitionata de la di-bas in noiembrie.
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Revin cu informatii la 5.600 km. Ce repede trec kilometrii cand am masinutza asta Very Happy . Probleme pana acum, scaunul de la sofer care scartie un pic in rest multe bucurii. Am avut ocazia sa merg cu ea decapotata, erau vreo 10 grade afara dar nu m-am putut stapani sa vad si eu ce senzatie ai cand nu ai un plafon deasupra capului. Laughing Tot ce pot sa spun e ca astept temperaturile ridicate si drumurile cat mai bune.

Consumul mediu pentru cei 5.600 km parcusi e de 8.5
Urmeaza sa o echipez si cu un rand de jante pe 16 si ... sa auzim de bine.

Cam atat pana acum, revin la 10.000 cu urmatoarele impresii Very Happy
Skip ads

  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
12.360 Km ma apropii cu pasi repezi de prima revizie Smile repede aduc km cat iti place masina.

Pana acum o singura problema am avut cu mecanismul de decapodare ..... un intrerupator isi facea de cap pana cand a intrat pe mana celor de la service care l-au adus cu circuitul pe paman. Ramanea contactul dechis, motorasul mergand in continuare si nu permitea sa se treaca la faza a doua cand decapotam masina. Bine ca s-a rezolvat si am Smile din nou cand conduc masina.

Pe toti cei 12 mii de km BC a inregistrat un consum de 8 % si pe ultimii 200 de km in bucuresti 8.7%.

Am testat si fara sa vreau ESP, intr-o situatie destul de neplacuta, masina comportandu-se ireprosabil pastrandu-si traiectoria desi eu ma vedeam in sant Smile

Pana la urmatorul post va doresc drum liber si benzina sau dupa caz motorina la discretie.

Sa auzim de bine
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am atins pragul celor 28.000 Km ....si ma apropii de revizie. Pana acum doar cuvinte de lauda la adrese masinii si de ce nu si a celor de la service....in primul rand celor de la tinichigerie si vopsitorie ca m-au ajutat sa-mi montez ...nebuniile din capul meu. Am pus cateva noi poze in garajul meu.
In rest masina se comporta bine, consumul mediu pe toti km de pana acum este de 7,6 %.

Va urez la toti benzina cat mai multa si cati mai multi cai ....sub capota daca asta va doriti si mai trec pe aici...ca doar fac parte din familia Opel

Very Happy
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
superba masina . Daca n-ar fi in doua locuri m-ar incanta sa-mi cumpar una .
Din pacate Opelul se tampeste anual . probleme la geamuri ( de inghetat ma refer ) bertone nu are ( cu toate ca nici eu n-am rama la geamuri ) si chiar ma mira ca dupa atatia ani de exploatare motorasele la geamuri n-au obosit .
Probleme cu scaunul dreapta din cauiza suspensiei tari are si bertone si e o boala mai veche , insa trebuie sa-l ungi ( ciudat dupa doar 1 an de exploatare ) .

Multa bafta si s-o stapanesti sanatos ! Pacat ca n-au pus pe tigra si motoare de 2.2 macar .
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Bine v-am regasit dupa 45.000 km Smile Am facut si revizia asta si pana acum am fost ocolit de necazuri cu masina. Toate sunt bune si frumoase si se anunta o vara caldura asa ca nr km sigur vor creste. Am atasat si cateva poze cu noile incaltari si stadiul actual si sa vedem ce va mai urma.






  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Felicitarile mele pentru schimbarile aduse. Ma gandeam eu ca tre sa apara pe undeva masinuta, ca prea e reusita. :d
PS:suntem vecini de cartier Cool
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sa-ti traiasca frumusica, se vede ca ai si ochi de fotograf pe deasupra, si ai si nikon, deja te simpatizez, by the way ai folosit vreun filtru la poze sau ti-a iesit cerul ala frumos off-the-camera?
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pozele le-am facut pe drumul dintre buzau si ramnicul sarat si nu am folosit nici un filtru. E bun aparatu domnule Very Happy
Uite cum ajung sa-mi cunosc vecinii de cartier Smile

Multumesc pentru aprecieri si trebuie cumva sa gasesc un loc pentru stick-ul cu clubopel Embarassed ca fac si eu partea din familia Opel
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat






Varianta actuala a Tigrei Very Happy sunt in curs si alte modificari.
Vreau sa-l salut pe colegul de forum din Oradea care a venit sa ma intrebe daca stiu de acest club. Recunosc e vina mea ca nu am sticker Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR