Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Dupa mai multe iesiri in diferite tari precum Germania, Austria, Belgia, Olanda, Polonia, Egypt, Tunisia(nu am pus si tarile prin care am trecut decat cele in care am si stat macar 1-2zile) mi-am propus impreuna cu un grup de 8persoane(fara mine) sa iesim incepand cu 11junie intr-un mic turneu de 8zile in Austria(4zile) apoi sa coboram in italia pt (2-3zile) si apoi sa ne intoarcem prin gemania pt a vizita ceva cunostinte si rude f scurt. Pr viitor as vrea sa vizitez si alte tari dar mai intai vreau sa cutreier toata tara pt ca sunt o gramada de lucruri frumoase aicea care merita vizitate deja mi-am facut o harta mare de tot si am notat deja peste 20 de locatii frumoase care deja le-am vizitat si am in cap urmatoarele: dunare(din pacate inca nu am vazuto), focurile vii, vulcanii noroiosi, cateva pesteri super interesante cu intrare pe cont propriu, mine de sare, cetatii renumite si altele. succes si altora la care le place sa umble si sa cutreiere tara si intregul glob
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Unde sunt focurile vii?Parca prin zona ta pe acolo nu?
Si ma intereseaza si pe mine pesterile de care vorbeai Very Happy
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Unde sunt focurile vii?Parca prin zona ta pe acolo nu?
Si ma intereseaza si pe mine pesterile de care vorbeai Very Happy

le gasesti in mai multe locuri din tara si anume pe Valea Slanicului in apropierea comunei Lopatari, Buzau,
in Andreiasu de Jos, judetul Vrancea si pe varful Raiuti, comuna Reghiu, judetul Vrancea.
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
azi noapte la 5 am ajuns din cehia si vreau sa va spun ca am ramas impresionat de curatenia care este la ei in tara de drumurile lor care sunt de 1000 de ori mai bune ca ale noastre chiar daca nu sunt cele mai bune. am stat la un hotel in apropiere de blansko undeva in munti intr-o zona turistica cu o gramada de pesteri care erau trecute cu barca si un peisaj superb. ceea ce mi-a placut cel mai mult e ca majoritatea oamenilor cand gata lucru iasa cu familia la plimbare cu bicicletele sau cu rolele cu motoarele cu ori ce. cei mai multi lucra de la 6 pana la ora 2-3 si apoi au toata ziua libera. sunt oameni primitori si a fost superb. merita vizitata aceasta tara. ce am mi sa parut cel mai superb este ca exista drumuri de bicicleta si numai de bicicleta asa de multe incat poti tranversa toata tara doar pe bicicleta fara sa fi deranjat de vreo masina.
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In seara aceasta am ajuns din polonia. o tara superba este a3-a oara cand vizitez aceasta tara. putine autostrazi in dar drumuri bune nu am ce zice si prin sate se merge cu 70 aproape in toate deci se circula bine. se gasesc foarte multe lucruri mult mai ieftine ca la noi zlotul este apr egal cu 1leu deci pretul in zloti il puteti lua direct ca fiind in lei. cu 80zloti cumperi 160 de braduleti ornamentali de plantat in gradina din cate am vazut eu la noi sunt undeva la vreo 18 lei bucata. si multe alte chestii. casele au un design superb si majoritatea sunt la 50-100m departare de la drum fiecare avand o gradina in fata casei, gradini ingrijite gazon brazi si te miri ce ornamente. de fiecare data cand merg vadcate ceva interesant.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR