Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • lauTM

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 TDS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
intrebare ce imi puteti recomanda legat de amortizoare.

Ma intereseaza asa schimbat fata/spate amortizoare pana acuma ce am gasit eftin si dupa parerea mea si bun , poate gresesc ca nu ma prea stiu, amortizoare bilstein DAR problema mea este ca nu stiu de sa cumpar pe ulei BILSTEIN - B2 Öl sau pe gaz( astea am inteles ca ar fi tot pe ulei dar in loc de aer comprimat are gaz pt impiedicarea formarii spumei)BILSTEIN - B4 Gas

De mentionat ca nu sunt interesat de raliuri si avand in vedere drumurie proaste dion tara asta de.............
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Un prieten de al meu si-a pus pe o masina tot ca a ta, bilstein cu gaz si este multumit.
  • lauTM

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1996 TDS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ce credeti despre amortizoarele MONROE(cred ca sunt reflex) , am gasit in Timisoara la EUROTIM oferta de 3+1 gartis si la montat doar unul se plateste adica pana in 580 lei ma costa tot . credeti ca sunt ok? in comparatie cu bilstein care ma ajung pe la 850 - 900 lei. cu tot cu manopera?
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
nu ma pricep la amortizoare, am incercat sa ma documentez si pe alte site-uri (unde sunt inscris de cand aveam vechea masina) si tot ce am inteles este ca ar fi indicat ca odata cu amortizoarele sa se inlocuiasca si arcurile, altfel s-ar putea ca in 30 mii km sa le schimbi iar. doar o parere.... va salut
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR