Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Skybax
  • Suspendat
  • 74 mesaje
  • din 15 Mar 2009
  • Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Bucuresti
  • Skybax

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am de cam o luna o astra h sedan 1.6 si de curand am iesit cu ea pe autostrada loc unde iam facut si testu de viteza k orice nou posesor... ce am constatat este faptul k imi suiera geamurile stanga spate si dreapta fata cat am putut sa imi dau seama lucru destul de enervant asta se intampla pe la 180 km/h. Am verificat geamurile se inchid complet chederul este in stare buna ... mai are cineva problema asta ? nu de alta dar nu vreau sa ma duc cu ea la garantie dupa doar 1 luna Sad
masina are decat 2.000 km facuti ...
Skip ads

  • deleted-22058

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate nu stiu daca se poate remedia ceva,este o problema destul de intalnita la h. Si eu ma confrunt cu acesta problema, ca multi alti colegi de forum.
  • Skybax
  • Suspendat
  • 74 mesaje
  • din 15 Mar 2009
  • Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Bucuresti
  • Skybax

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
aha... atunci o sa vb cu astia de la garantie sa vad ce poate sa faca daca nu imi rezolva problme o mai scot odata pe autostrada sa aflu de unde suiera si schimb chederu cu unul ceva mai mare (sa imbrace geamu mai bine) poate se rezolva asa... ce credeti ar merge ?
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
La 180 la ora e bine sa suiere ceva, poate realizezi cu ce viteza mergi. Nu au ce sa-ti faca la service, doar sa se inchine cand or auzi viteza (daca le spui adevarul). Vezi ca e Astra, nu Bugatti Veyron, daca nu tii la viata ta atunci gandeste-te si la ceilalti participanti la trafic. De la 150 incepe sa suiere si hatchback-ul, nu deranjant, e datorita formei nu foarte aerodinamice.
Putin offtopic:
Perioada de rodaj iti spune ceva? La 180 la ora ai pe undeva pe la 5500 de ture, cam mult pentru un motor nou nout.
Skip ads

  • Skybax
  • Suspendat
  • 74 mesaje
  • din 15 Mar 2009
  • Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Bucuresti
  • Skybax

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
intre noi fie vorba nu am dat 16.000 E k sa merg pe autostrada (A2) cu 100 km/h sa ma depaseasca loganu... si daca tu vrei sa imi zici k ai asteptat sa treaca perioada de rodaj k sa vezi ce poate masian ta ... te felicit esti mult mai rabdator ca mine Smile)

Cat ceea ce priveste suieratu e putin cam la nelocul lui deoarece am mers si cu alte masini la viteze deastea "mari" si nu suierau ...
  • bobbi

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Offtopic: @Skybax, stii cum e, nu ti-a cumparat mama ta autostrada. Du-te frate si cu 250 daca prinde masina dar pe autostrada ta. Legea iti spune sa NU mergi cu 180; acelasi lucru ti-l spunem si noi, fiind vorba de vietile noastre (ca de a ta se pare ca nu te intereseaza, macar ai mila de restul, ca nu ti-au gresit cu nimic).

Cu respect
  • Skybax
  • Suspendat
  • 74 mesaje
  • din 15 Mar 2009
  • Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Bucuresti
  • Skybax

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Acum v-ati treziti toti Fecioara Maria si nu depasiti 50 km/h in localitate si 130 pe autostrada... creaka, fara suparare dar sunteti lame. pt ca nu o sa va cred ever.
Nu viteza cu care am mers era subiectu discutiei ci problema pe care o am. daca nu aveti nimic de spus in legatura cu aceasta problema va rog nu postati aiurea !

respect
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Flacau, iti sugerez sa-ti revizuiesti tonul si modul in care te adresezi colegilor de forum. Si poate reusesti sa inlocuiesti limbajul de IRC cu litere si semne de punctuatie din gramatica limbii romane, stii tu, alea de le inveti la scoala...
OT: Mie imi vajaie/suiera la viteze mari, dar nu din cauza geamurilor, ci de la oglinzi. Intra aer pe sub capacul ala de plastic si se invarte p-acolo (zgomotul sigur de acolo e, am facut test cu banda adeziva peste imbinarea dintre capac si corpul oglinzii si nu se mai aude)
  • Skybax
  • Suspendat
  • 74 mesaje
  • din 15 Mar 2009
  • Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Bucuresti
  • Skybax

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 1,6 Ecotec 115 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Merci de raspuns Claudiu o sa verific si asta, cat ceea ce ii priveste pe colegi de forum am tot respectu pentru ei dar sa respecte topicul creat!
Nu scrie pe nicaieri faptul ca, caut persoane sa imi faca mie morala... intrebarea a fost "La voi siuera la viteze mari ? da/nu, cum se rezolva" nimic mai mult!
Nu i-am rugat sa tina predici de morala si alte lucruri de genu asta! Citeste si tu raspunsurile si spune-mi daca au legatura cu ce am inrebat singurul raspuns care a avut legatura cu intrebarea mea a fost al lui aur79.

Inca o data repet nu am intrebat: "am voie sa merge cu 180 sau imi dati voie sa merg cu 180".

Bafta in continuare tuturor!
  • Emo66

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
claudiu__ a scris:Flacau, iti sugerez sa-ti revizuiesti tonul si modul in care te adresezi colegilor de forum. Si poate reusesti sa inlocuiesti limbajul de IRC cu litere si semne de punctuatie din gramatica limbii romane, stii tu, alea de le inveti la scoala...
OT: Mie imi vajaie/suiera la viteze mari, dar nu din cauza geamurilor, ci de la oglinzi. Intra aer pe sub capacul ala de plastic si se invarte p-acolo (zgomotul sigur de acolo e, am facut test cu banda adeziva peste imbinarea dintre capac si corpul oglinzii si nu se mai aude)


am si eu aceasi problema cu o astra h 2007, oglinda dreapta dar doar cand am geamul deschis
  • vivalldi

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2006

  • Mesaj Privat
am si eu aceasi problema cu o astra h 2007, oglinda dreapta dar doar cand am geamul deschis[/quote]


Pai AUZI numai cand ai geamul deschis ! Pune banda adeziva pe imbinarea carcaselor ohlinzii .

Pentru suierat , vezi ca in coltul de sus al portierelor , chederul are o mica taietura . Incearca sa acoperi acea taietura .
  • Emo66

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z22YH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
mersi de sfat
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR