Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ok ..sfatu meu e sa cauti pe la dezmembrari..sau uite..vezi ca e un coleg pe forum..care demembreaza un corsa 1.7 din 2002 eu unu lucrez la un magazin de piese auto..si imi trebe un bandou lateral e 80 lei .o bucata de plastic Wink) si nu ma indur ..ala o fi vreo 50..da trebe cod sasiu si o poza ceva la el..sa inteleaga aia la care ceri..furnizorii Smile apropo..cum ai facut farurile cu tenta neagra?
Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Alea din avatar sunt farurile cu lupa, ce le-am avut montate pe masina pana asta toamna, cand au fost schimbate cu unele mai stock. Asa erau oricum din fabrica, fumurii.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
si cu alea fumurii ce ai facut?mie unu mi-ar fi placut..a mea e cea din semnatura Smile ar da bine cu farui fumurii..ma chinui sa fac si pe alea de pe spate fumurii...
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
S-au facut varza la accident Sad , in sensul ca li s-au rupt urechile de prindere si la unul din el s-a spart si nu stiu ce in interiorul lupei - sau cel putin asa pretindeau snapanii de le service-ul unde am facut masina.
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sad( si nu imi zi...le-ai lasat acolo..cea mai mare greseala..eu nu las nimik in service...
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mda, bine faci. Eu am facut greseala deja, asa ca... Rolling Eyes
Sa terminam cu OT ca se supara moderatorii pe noi Wink
  • dindirin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut si bine v-am gasit.Primul meu post pe acest forum.
Dupa atata timp de inactivitate in acest topic, intreb si eu : prelungirea aia a barii din fata, plasticul sau "cauciucul" ala negru (cum se zicea mai sus) aveti idee la ce pret mai e si de unde se poate procura, avand in vedere ca sunt din Cta.Eventual de la dezmembrari sa fie mai ieftin.
De preferat daca ma poate ajuta cineva aproape, din Cta, in felul asta facem si cunostinta. Multumesc!
  • biggie1976

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut.
Eu am cumparat de la Radacini Motors din bd. Timisoara, acum exact un an, cu 120 Ron bucata (la corsa are 2 parti aparatoarea).
La GTT mi-au cerut 170 Ron pe bucata.
Incearca si tu pe http://www.autokarma.ro/ sau http://www.autoa.ro/ sau http://www.augsburg.ro/(astia sunt seriosi).
Vezi ca in tg mures e un baiat care are un parc de dezmembrari si aduce si piese de afara, TONISTORM( e si pe forum la publicitate).

Succes la cautari.
Skip ads

  • dindirin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor.Asa am sa fac.
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
dindirin, dupa ce rezolvi, scrie cum ai reusit. Eu am pierdut unul, din nou. De data asta le prind in autofiletante sau ceva. Asa ca, sunt interesat sa procur.
  • dindirin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am sa vad ce am sa fac, deocamdata nu e prioritara schimbarea asta, desi arata urat desprinsa ( asa cum spunea si biggie1976 e din 2 bucati si e desprinsa de la mijloc), am alte probleme tehnice mai importante. Si mai am o problema in lateralele barii la contraripi sunt desprinse din suruburi, si nu prea ma pricep dar trebuiesc facute. Oricum cand voi rezolva ceva voi posta, am sa caut si pe la dezmembrari in Cta daca sunt, daca cineva cunoaste rog sa posteze. Numai bine!
  • biggie1976

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Dindirin, daca e desprinsa de la mijloc incearca sa o prinzi la loc.
Ea din fabricatie are niste clipsuri dar si niste capse mai solide, cate una la fiecare capat si doua la mijloc acolo unde zici tu ca s-a desprins, care strapung aparatoarea dar si bara in sine (bara are gauri special pentru asta).
Skip ads

  • John D.

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@dindirin ce model de corsa ai?
zici ca ai probleme tehnice mai mari, vino si pe la intalniri (vezi https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10211)
eu am avut o gramada de probleme, in mai am cateva, dar nu am fost la intalniri si am cheltuit o GRAMADA de bani prin service, mare parte aiurea, pe piese care nu trebuiau schimbate
  • dindirin

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Asta si cautam...mi-ar face mare placere sa vin la intalniri.Chiar acum citesc tot topic-ul incepand cu ce s-a scris in 2007, as vrea id-ul tau daca se poate si la urmatoarea intalnire sper sa fiu prezent.
P.S - un Corsa C 2003 1.2 16V
  • turcitua

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am eu la un astra clasic 2002, anume bara fata pe ambele parti este cum e la corsa mai sus numita... eu asa am gasit masina in parcare, dar in partea stanga era ok, bara era putin alsata in partea dreapta, si cum nu era zgariata foarte rau am pus mana am dat bara jos, nu e nimic indoit spart rupt.... si totusi nu mai vine cum trebuie sa vina, pe nici una din parti .... am toate te subuurile (cel putin asa cred eu ) si anume : cate 2 suruburi la partile laterale la fiecare roata (unu sus si unul dedesupt la aparatoara de plastic) 3 suruburi dedesupt (din cate am cautat acelea trebuiau sa fie niste cleme ) si 2 suruburi unde vine capota peste/ acum problema mea e ca desi nu pare nimic stramb bara sta un pic inpinsa in spre motor in partea dreapta, si nici la imbinarea cu aripa si cu faru nu sta bine ... de fapt nu sta bine deloc/

e posibil sa fie indoit lonjeronul? desi nu prea cred ca a venit cu 50 60 km / h intr-o parcare sau daca a venit nu s-a spart spoileru ... ranforsarea trebuie sa aibe acelasi arc de cerc si sus si jos pe sau sunt in unghi?

ceva idei sau ... mai exact ... care e procedeul de punere al bari inapoi, mai are alte cleme de care eu nu stiu ?, se pune de sus in jos de jos in sus din stanga in drepata si asa mai departe... daca ma puteti ajuta... v-as ramane recunoscator
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Hm...astra..nu am desfacut pana acuma la o astra..nimik..dar..in mare..cred ca e la fel..vezi sa nu fie rupt ceva..uita-te atent..sau deja ai rezolvat problema?
  • Valentin Nemtanu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2012

  • Mesaj Privat
caut o capota fata opel corsa c / 2003, 1,8. din fibra, sau o capota SH , usor stramba sa turnam pe ea ! ms frumos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR