Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
http://www.antena3.ro/

LIVE Chiºinãu. Parlamentul ºi Preºedinþia au cãzut. Au loc lupte de stradã: sunt zeci de rãniþi
EXTERNE07 aprilie 2009 12:38 | 178 comentarii

RÃMÂI PE ANTENA3.RO. AFLA DE AICI ULTIMELE INFORMAÞII DIN CHIªINÃU. - 30.000 de persoane sunt acum în centrul Chiºinãului - Se dau lupte de stradã în acest moment între manifestanþi ºi autoritãþi, fiind zeci de persoane rãnite- Potrivit jurnaliºtilor din Chiºinãu, sediile Preºedinþiei...

Manifestaþii pentru Moldova. Cluj- ora 18:00. Bucureºti- ora 20:00, Iaºi- ora 20:00
ROMÂNIA 07 aprilie 2009 15:10 | 12 comentarii

Zeci de mesaje venite pe site-ul Antena3.ro îi îndeamnã pe români sã se alãture protestatarilor din Moldova. Bucureºtenii sunt aºteptaþi la ora 20.00 la borna din fata Teatrului National.Acesta este unul dintre mesajele postate ...


Pareri/impresii ?
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Bucuresti, ora 20.00, Noii Golani impreuna cu 4 asociatii de studenti basarabeni organizeaza o manifestatie de solidaritate cu romanii de peste Prut. Piata Universitatii, la borna km. 0 (in fata teatrului National)
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
http://unimedia.info/?mod=foto&id=1
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sper sa rezolve ceva cu toate actiunile astea. N-ar fi rau sa scape de regimul rosu.
Legat de unimedia, este canal si pe youtube: http://www.youtube.com/user/videounimedia

Twitter-ul cica ofera informatii noi din minut in minut.

Sunt curios de rezultat.
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
moldovenii s-au trezit!
dar noi pe cand? sau noi nu avem de ce?eu zic ca da!
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
vorbind asa ... ca sa fac haz de necaz:
"o explodat maligutza cu galushe pi cuptiori aai"

bafta
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
A cam inceput revolutia !
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Doamne ajuta-i sa le si reuseasca!

Mai tarziu: Dar nu cred, nu-i sprijina nimeni.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sper ca e ceva (relativ...) spontan si nu o mascarada "portocalie" pe banii maghiar-americanului Soros... Rolling Eyes
Nu de alta, dar sa inlocuiesti un guvern-marioneta cu alt guvern-marioneta pe pielea tineretului manipulat nu e cea mai buna solutie...
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da, s-a dovedit la noi ca nu e cea mai buna solutie. Dar, cred eu, probabil mai buna decat rosii, este.

Pe un forum cu masina nationala, la un moment dat , un inteligent, extrem de inteligent..... , spunea ca, daca-i iubim, sa-i luam acasa. Ei bine, ai mei ai luat acasa, cand cu transnistria, un copil moldovean , era un fel de tabara de vara... Flacaul fuma la 12? ani, stia ce si cum... Aflase din ceva surse ca parintele unuia din tabara e mort, in lupta. Se temea sa nu fie tatal lui. Eu prinsesem o dicutie intre ?indrumatoarele? lor, in care una povestea ca saracu x, i-a cazut tatal in lupta in transnistria. Cum puteam sa-l conving ca nu e taica-su(prietenului meu) mort, decat spundu-i ca e tatal aluia(minte necoapta, nu dati)

E naspa, sa traiesti intr-o societate inchisa, sa-ti trebuiasca pasaport ca sa mergi in Paris(un exemplu), cand fratelui tau, care traieste la 3km de tine, dar de partea Romaneasca a Prutului ,nu-i trebuie. Pai, in plm, nu e viata o loterie?

Te mai intereseaza ca loteria e lui Soros sau a lui Putin?

Imi pare rau ca vad la tv : adunarile din seara asta, erau oarecum anuntate. M-as fi dus, dar iti bagi p in el job, ca nu ai timp sa-ti verifici mess-ul decat la 8 seara, cand ajungi acasa.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca au sa reuseasca ceva(cu toate ca le admir abnegatia)sunt prea in coasta rusilor ca sa nu se bage aia serios.In plus au pierdut destul pana acum.

Pentru Cristian:Citeste regulamentul!Nu se folosesc cuvinte urate nici macar in prescurtari.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Crisitian_> e usor sa o dai sus si tare cu patriotismul si pan-romanismul, realitatea este insa mult mai complexa... Evil or Very Mad
In primul rand populatia locala si NUMAI EA trebuie sa fie pregatita sa isi asume destinul si consecintele unei eventuale schimbari radicale, care pot deveni grave, ori, mi se pare ca nu este cazul... batranii si populatia rurala (mi se pare...) au "ales linistea" (cunosti expresia, poate...)
Chiar admitand ca au fost unele fraude (nu extrem de mari, zic observatorii...) si chiar daca admitem ca nu 50 ci doar 40% au votat fosila rosie si rusofila, tot e insuficient pentru o schimbare.
In practica si datorita situatiei deosebit de complexe si delicate, aceasta schimbare se poate face EXCLUSIV cu forte interne/proprii...
Rusofonii si gagauzii din R.M. pot creea grave probleme, ajutati din umbra de stim noi cine, plus maghiarii autohtoni, ajutati de cine iti poti inchipui, pe de alta parte, daca "Marinarul" face tampenii...
Nici nu am mentionat Transnistria...
Defilarile in piata publica in RO ajuta la fel de mult ca si o frectie la un picior de lemn, la 1000 de persoane in Bucuresti, Putin scoate 100 000 in Piata Rosie...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR