Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • CMV

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am un Opel Corsa din august 2007 cu 11000 km la bord. Saptamana trecuta am schimbat cauciucurile de iarna - Dunlop, cu cele de vara - adica cele originale cu care am cumparat masina, tot Dunlop si am avut marea surpriza ca trei din patru cauciucuri sa aibe umflaturi si destul de mari. O surpriza sau mai bine zis trei surprize neplacute din partea unei marci ca Dunlop. A mai trecut cineva prin o asa situatie? Ce ma sfatuiti?
  • cristidanciu70

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2005 Z12DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cel mai bine dupa parerea mea este sa le schimbi. Nu conteaza cati Km ai rulat ci vechimea cauciucurilor. Se stie ca materialele din cauciuc sub actiunea factorilor externi (caldura, inghet, umezeala) imbatranesc. La fel am patit si eu si am gasit la Focsani pe varianta la un magazin care se cheama ,,Depozitul de anvelope" set complet de 4 cauciucuri ,, Matador" 215/55/16 la 10 bilete in care se include schimbatul si echilibratul. Aveam o senzatie aiurea de tremurat al masinii mai ales peste 120km/h si nu am avut incotro. Am strans din dinti, le-am schimbat iar acum nu mai am probleme. Succes!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR