Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • CMV

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am un Opel Corsa din august 2007 cu 11000 km la bord. Saptamana trecuta am schimbat cauciucurile de iarna - Dunlop, cu cele de vara - adica cele originale cu care am cumparat masina, tot Dunlop si am avut marea surpriza ca trei din patru cauciucuri sa aibe umflaturi si destul de mari. O surpriza sau mai bine zis trei surprize neplacute din partea unei marci ca Dunlop. A mai trecut cineva prin o asa situatie? Ce ma sfatuiti?
Se pot schimba cauciucurile la dealer pe garantie, se merge pe CASCO sau direct la magazin pentru cauciucuri noi?
Skip ads

  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
CASCO nu iti da nimic pe cauciucuri . Doar jentile sunt acoperite prin asigurarea CASCO . Daca mai ai cauciucurile in garantie du-te la magazinul de unde le-ai cumparat.Daca au facut acele umflaturi nu prea mai ai ce sa faci cu ele si este un pericol sa umblii cu ele asa , pot face explozie in orice moment. Calitate surprinzator de indoielnica pentru o marca ca Dunlop
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
problema este probabil din partea ta. Verifica unghiurile, poate s-a dus ceva si iti calca rotile stramb, asta este singurul motiv pentru care pot aparea unflaturile alea.
  • adyzug

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Referitor la anvelope: vreau niste anvelope moi pentru Astra G 1.7 CDTI(all season). Ce marca imi recomandati ? Am Dunlop de vara si m-i se par cam dure. Multumesc
Skip ads

  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Incearca Michelin sau Semperit
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
foarte curios, eu stiam ca Dunlop sunt anvelope ok.
  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut cauciucuri dunlop de iarna pe un kadett pe 13, si au fost ok chiar nu am avut treaba cu ele.
Acuma pe un astra f am 195/55/15 toyo de iarna si vreau sa zic ca am trecut prin iarna asta super cu ele au o aderenta super bune, saptaman viitoare urmeaza sa le schimb cu cele de vara 195/50/15 good year eagle F1, si mai vin cu completari despre ele
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
fratilor, sa nu va cumparati niciodata pe astra anvelope Debica, caci o sa inebuniti de cate sunete se aud in masina dupa aceea (se ovalizeaza si fac galme).
eu am facut prostia sa-mi cumpar 4 buc noi si am parte de cantarea romaniei zilnic, nu-mi mai trebuie nici casetofon.
Skip ads

  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Smile) nu stiu parerea mea daca iti iei cauciucuri si daca le iei second si daca le iei noi, mai bine le iei ceva marca buna nu debica, matador .. etc
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sunt super Ok Matadorul . Eu am avut cauciucuri de iarna Matador si s-au comportat foarte bine toata iarna , cand le-am dat jos sunt ok (arata ca noi)
  • opel kadett

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Calibra 1994 C20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu pe spate am cauciucuri debica iarna/vara si 2 ani o mers in fata si de 2 ani ii in spate da nici galma nu are si nici zgomot nu face numai ca se umple tare de pietricele Smile acuma depinde de modele ca stiu ca erau o serie care dupa un an erau ca un covrig
  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu ce pot sa spun am avut Matador, dar m-au tinut jumate de an s-au uzat in ultimul hal nu am avut galme la ele dar s-au uzat foarte repede am facut vrea 15000km cu ele si a trebuit sa le schimb.
Skip ads

  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La mine Matadorul s-a comportat super Ok , si pe Skoda care am luat-o noua este echipata tot cu Matador si se comporta ok . Depinde si de loc si de locul de fabricatie.
  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Da tot ce ii posibil nu te contrazic fiecare are o parere de spus, doar ca eu nu am fost multumit de ele!
  • Zamfi

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z1,7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am Dunlop 205/55/16 , made in Germany si deocamdata sunt ok!
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ieri mi-am schimbat RAIELE nou noute de la Debica care imi dadeau senzatia ca aveam roti patrate, cu 2 anvelope noi noute Pirelli si...alta viata...nu mai aud cantarea Romaniei in masina si nu se mai balaseaza la curbe sau la franari bruste.
  • The_Black

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1996 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
V-am spus eu conteaza ce marca sunt !
  • deleted-16555

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2008

  • Mesaj Privat
eu iarna am avut niste sh Ceat made in turkyy aduse din germania! ...au fost belea! Smile)))))))) .... acu folosesc niste Tigar de vara... NOOOOOOOOOOI ! Very Happy.... isi merita pretul....decat pe jenti... Smile))))


si acum....pt CMV ... dc le ai din aug 2007....garantie de 2 ani pana in aug 2009.... dar nu cred ca vei scapa asa...deoarece galmele nu apar din defect de fabricatie asa greu.... traiasca bordurile si canalizarile patriei! ... succes....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR