Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bogdan89

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Tigra 1997 1.6 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal...am un opel tigra din 97 1.6 16v azi cand ii facui plinu facui 3 balti in benzinarie... cursa din ea f multa benzina...e ud tot rezervorul... am mai avut probleme cand am cumparat`o si mi`au zis ca e de la furtunul de ultra plin...l`am reparat la un service dar azi iar imi cursa benzina... sa fie de la rezervor? este spart?
Skip ads

  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
putin probabil, intre rezervor si conductele de benzina sunt niste furtune de cauciuc, probabil au crapat, la vremea aia cred ca inca se mai foloseau
  • soimulrao

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2008

  • Mesaj Privat
bogdan89 a scris:sal...am un opel tigra din 97 1.6 16v azi cand ii facui plinu facui 3 balti in benzinarie... cursa din ea f multa benzina...e ud tot rezervorul... am mai avut probleme cand am cumparat`o si mi`au zis ca e de la furtunul de ultra plin...l`am reparat la un service dar azi iar imi cursa benzina... sa fie de la rezervor? este spart?



aceeasi problema am avut si eu parte .....iti curge benzina deasupra buzei de jumatate a rezervorului ...deoarece acolo rugineste ....in spatele rezervorului ...deasupra la furtune baga o oglinda si uitate ....dupa ce cureti rugina de acolo....deci verifica ...dsus dupa jumatatea rezervorului ....asa am descoperit si eu ...cand iam facut plinul .....am cautat rezervor din plastic...dar se pare ca pentru tigra vom gasi numai din tabla ....bafta
  • rococosul

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sigur este de la acele furtune care ies din rezervor...turul si returul , posibil sa fi crapat exact ce a spus si turculetz...eu am patit asa la o dacie ...am facut plinul si pe urma a curs vreo 20 d litri Neutral...am scos rezervorul si unul din furtune era (taiat, crapat)....


si inca ceva...motorul cum merge? da in nas cand accelerezi?
dak e asa ...aceleasi probleme le-am avut si eu ...altceva nu stiu ce poate sa fie... bafta!
Skip ads

  • soimulrao

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2008

  • Mesaj Privat
da...este posibil ....trebuie verificat cu atentie ....
  • reve

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2009

  • Mesaj Privat
este foarte posibil acest lucru
  • Eko2001ro

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu la tigra cum este dar la mine la Vectra b sub bancheta din spate este un capac care duce la rezervor. Intre acel capac si rezervor este un inel de cauciuc care etansaza acolo. Mie imi curgea benzina cand faceam plinu pentru ca acel inel era cazut in rezervor. Probabil cine a mai desfacut pe acolo a uitat de el. Numai bine.
  • stre3t

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Cum pot scoate benzina din rezervor la un opel astra f caravan 1.6 16v?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR