Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut lume,

am o intrebare si eu, am o ruda care a vandut o masina. A facut toate actele la administratia financiara, a scos-o de la impozit. acum ce mai ramane de facut? Cumparatorul isi face singur actele si masina este radiata automat, sau trebuie sa treaca pe la politie, sta la coada vreo 4 ore si o radiaza personal?
Va intreb ca stiu ca atunci cand inscrii o masina trebuie sa prezinti talonul vechi al masinii impreuna cu placutele de inmatriculare. Talonul il pune la dosar iar placutele sunt bagate la ghilotina.
Multumesc.
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
contractul de vanzare-cumparare se face acum la Politie ... orice alt contract nu e valabil ... in subsolul paginilor (3pag) este si certificatul de radiere care-l completeaza politaiul (parca) ...
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ciucurica a scris:A facut toate actele la administratia financiara, a scos-o de la impozit.
Cumparatorul isi face singur actele si masina este radiata automat.

ai nimerit-o singur Smile
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
din ce stiu eu trebuie sa mai duci un certificat de radiere semnat de politie.alea din josul paginii.trebuie sa il iei de la cumparator dupa ce inmatriculeaza masina.cel putin in neamt asa e.cer la impozite certificatul de radiere.
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pai da, pe fisa de inmatriculare e trecut stampila de la finante ca e radiata. sau cum e acum in bucuresti poti veni fara stampila dar cu certificatul fiscal care atesta radierea de la finante


@cipiotul, treaba cu Certificat de V-C la politie nu stiam, eu tocmai am inscris un vectra acum, chiar vroiam sa spun la lume Razz, si nu mi-a zis nimic de contract chiar daca l-am facut la ghereta langa targ vitan.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
iti zic ca eu m-am lovit de chestia asta anul trecut in vara ... am cumparat o masina, cel care mi-a vandut-o a tinut mortis sa facem contract v-c la notariat ... dupa vreo 2 zile pierdute pe drumuri l-am facut si cand am ajuns la politie mi-a spus militianul ca nu e valabil ala si mi-a facut alt contract ... imi venea sa-i bag pe gat acele hartii de la notar fostului proprietar ...
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
inca o dovada ca legislatia din romania este interpretata de fiecare functionar dupa cum il taie capul
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ai nevoie de un contract de V-C tipizat pe care il faci de obicei la o firma care se ocupa cu inmatriculari...n-are nici o treaba politia.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
depinde acum, daca politistul avea birou de acte auto Very Happy. scotea si el un ban cinstit Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR