Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bobi.atei

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut

am achizitionat un opel astra classic 1,7 cdti de la GTT pe 23 aprilie 2009, a doua zii am auzit un zgomot ca de vibratie cind aveam 2200 r/m.
Am fost la service-ul GTT si stupoare - mi-au spus ca este vorba de o descentrarea intre motor- cutie si planetara sau cam asa ceva si ca nu se poate remedia. Ce m-a frapat este ca service-ul stia de problema f bine dar nimeni de la vinzari nu mi-a spus inainte de a cumpara masina.
Sigur s-au confruntat si alti cu prb asta si poate imi spuneti si mie ce ati facut si cum/daca ati rezolvat.

Multam
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mergi inapoi si vorbeste cu seful service-ului, eventual inainteaza si o plangere. cat timp e in garantie nu are de ce sa nu se poata remedia.
  • bobi.atei

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
asta am sa fac sigur, din pacate am vorbit si la service-ul Di-Bas. stiau si ei de, sa-i zicem, defectiunea asta. nu a trebuit sa le dau prea mule amanunte. cind le-am spus ca am un astra cllasic si am zgomot la cuite stiau despre ce e vorba, ca e un 1,7 cti si la ce turatie se aude.
la inceput am crezut ca sunt paranoic dar cum "defectiunea" a fost comfirmata de serice ramine sa vad cum o rezolv
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR