Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salutari ! Va lamuresc acusica ! A mea masina INSIGNIA COSMO printre alte dotari avand si DVD NAVI 800 nu va contine harta ROMANIEI ! Model 2011 ! urmeaza sa o ridic saptamana viitoare . Va spun acest lucru deoarece am fost informat direct de un operator de la OPEL.RO .Asa ca rabdare si tutun... Rolling Eyes
Skip ads

  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Asa, si cu ce ne-ai "lamurit"?
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Asa, si cu ce ne-ai "lamurit"?
Cu faptul ca nici modelele 2011 nu contin harta ROMANIEI . Ce e asa greu de inteles ? Initial toti credeam (mie cel putin asa mi s-a spus cand am dat comanda) ca din 2011 vor aparea hartile ROMANIEI si BULGARIEI . LAMURIT ?
  • Danelu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Danielj a scris:
Lucifer_The a scris:Asa, si cu ce ne-ai "lamurit"?
Cu faptul ca nici modelele 2011 nu contin harta ROMANIEI . Ce e asa greu de inteles ? Initial toti credeam (mie cel putin asa mi s-a spus cand am dat comanda) ca din 2011 vor aparea hartile ROMANIEI si BULGARIEI . LAMURIT ?



Mi se pare cel putin neinformat acel operator cum ii zici tu.Daca dai click aici:navteq si pe IN THE BOX vei vedea ca DVD-ul contine si harta Romaniei.In cel mai rau caz exista posibilitatea sa il cumperi direct de la navteq.Masina mea e varianta 2009 si eu nu am aceasta posibilitate.Eu zic sa ai rabdare sa iti vina masina si poti sa te decizi cand vei sti clar.
Skip ads

  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Este vorba de un operator de la OPEL Romania care m-a informat telefonic motivul ;" posesorii de insignia cu navi 800 circula mai mult pe "afara "si nu este necesara harta ROMANIEI !?!" Shocked . Am vazut si site-ul Navteq dar nu am remarcat nici macar Grecia daramite Romania(ori nu m-am uitat eu prea atent). Cand voi ridica masina ,ca deja sunt nervos cu nervii (au trecut 2 saptamani de cand zace la Gyor)va tin la curent cu noutatile in materie de Navi500/800.
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eur e in cadere libera - e posibil sa mai stea acolo putin ca fata de momentul in care ai comandat-o tu ei deja au pierdut la curs cam 2000 de eur Smile
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
mihail.dragoi a scris:eur e in cadere libera - e posibil sa mai stea acolo putin ca fata de momentul in care ai comandat-o tu ei deja au pierdut la curs cam 2000 de eur Smile
Exact la asta ma gandeam si eu . Mai mult ca sigur ai dreptate dar sunt si "dusi' ca s-ar putea sa se duca si mai rau la vale .Scuze de off-topic. Very Happy
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salutari. A avut dreptate DANELU in sensul ca dvd-ul contine Romania si Bulgaria dar nu se poate configura un traseu intre doua locatii din tara ci numai din interior spre afara ex;Bucuresti -Zagreb. Navi iti arata pozitia exacta avand implementate doar strazile principale din ce am oservat eu pentru inceput(inca nu stapanesc situatia).Am incercat si cu un dvd(video) dar sistemul il"da afara"si afiseaza 'unknown format' .Are cineva idee cum s-ar putea face sa 'vada' si dvd-uri(filme) ?precizez ca e vorba de dvd800navi Idea
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@ Danielj
sa poti vedea video ai nevoie de o interfata mai jos ai doua modele

http://www.xtremewebshop.co...---opel-2010.aspx
http://shop.conexx-video.de...ckfahrkamera.html
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salutare la toata lumea, cu cateva ore in urma am luat masina (astra sport tourer S) si pot sa zic ca era scris acolo ( pe cd-ul de navigatie) si Romania , vb de nav 800, acum nu stiu ce acoperire are dar in urmatoarele zile trebuie sa studiez cum stau treburile, ciao ciao
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Sal. ieri am 'lucrat' mai mult cu navi si am descoperit ca merge foarte bine in Bucuresti in sensul ca poate configura trasee deasemenea si cu destinatia Bulgaria .Cd-ul este functional numai cu dvd 800navi si numai m.y 11 .Nu stiu inca cum 'vede' traseele prin tara.
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
si eu azi am avut timp sa incarc hartile si am observat ca in romania imi da dumurile nationale si orasele detaliate,
Skip ads

  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
klod a scris:si eu azi am avut timp sa incarc hartile si am observat ca in romania imi da dumurile nationale si orasele detaliate,
SUPER !!! Inseamna ca in sfarsit avem pe cd RO si BG . Very Happy
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cornelpopa a scris:Inca nu exista DVD/CD pentru CD500 sau DVD800 care sa contina Ro sau Bg.

Circula niste informatii/zvonuri cum ca vor fi prezente din Ianuarie 2011, dar ....

Pentru cine vrea sa achizitioneze harti pentru CD500 sau DVD800: http://www.navigation.com/
Din 2011 cd-ul contine ROsi BG dar este functional numai cu dvd 800 navi si doar pe m .y 2011. Scuze daca m-am repetat.
  • draqmare

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2010 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Noutati:
am intrebat zilele trecute la Erebus si mi-au spus ca se poate face update de soft la vechiul DVD800 Navi ca sa functioneze cu noile harti, dar trebuie sa ne cumparam DVD-ul. Treaba este ca nu prea merita deocamdata deoarece ro este acoperita cca 25%. Se pare ca autoturismele care vor fi fabricate incepand cu septembrie 2011 vor avea harta completa, iar atunci trebuie facut un alt update si cumparata noua harta. Deci, cei cu DVD800 ´´vechi´´ mai bine mai asteptam harta completa...
  • draqmare

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2010 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
noutati si mai noi:
am discutat astazi cu radacini vitan si cel responsabil cu softurile, initial nu a stiut sa-mi dea un raspuns. m-a sunat ultreior si mi-a spus ca i s-a comunicat din ungaria de la centrul de asistenta ca in septembrie va aparea pe site-ul navteq harta romaniei care va functiona si pe dvd 800 cel vechi. mi-a spus ca dvd 800 care se regaseste pe astra 2011 este absolut alt aparat, desi arata si se numeste la fel si ca nu se poate deci updata in vreun fel anume.
  • themichael

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Dar pe CD500 va merge, oare? Masina mea este fabricata in 2010...primita in octombrie 2010 (ca an de fabricatie scrie 2011)!


draqmare a scris:noutati si mai noi:
am discutat astazi cu radacini vitan si cel responsabil cu softurile, initial nu a stiut sa-mi dea un raspuns. m-a sunat ultreior si mi-a spus ca i s-a comunicat din ungaria de la centrul de asistenta ca in septembrie va aparea pe site-ul navteq harta romaniei care va functiona si pe dvd 800 cel vechi. mi-a spus ca dvd 800 care se regaseste pe astra 2011 este absolut alt aparat, desi arata si se numeste la fel si ca nu se poate deci updata in vreun fel anume.

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Sunt posesorul unui Opel Insignia de foarte putin timp,la momentul cand l-am achizitionat nu am verificat daca pe sistemul de navigatie merge si alt tip de DVD decat cel original.
Anul acesta mi-am propus sa calatoresc in Turcia si as fi interesat daca are cineva DVD-ul cu Turcia(cei de la Navteq au un update pentru cd500 la 99 Euro insa nu cred ca merge pe DVD800 Navi)
Multumesc anticipat.
  • AlxRo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Thank you for contacting NAVTEQ.

Currently Romania is not available for your navigation system. However, at the end of August 2011 NAVTEQ is expecting to release a new map update which should also include Romania. Therefore we recommend you to wait approximately 2 months for the next release to be made available.


Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number.


With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
www.navteq.com/contactus
  • draqmare

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2010 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sa intelegem ca este vorba de DVD800 cel vechi?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR