Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • NEGUSTOR

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Va salut cu stima! Acum fix o luna am cumparat din Munchen un Opel Vectra B varianta break, an fabricatie 1996, 1998 cmc. motorul, benzina, 2 axe cu came, Ecotec,clima, cu tie automata.
Masina avea 167.ooo km. cand am luat-o, intre timp eu am mai mers 4000 km. cu ea. Asa dupa cum spuneam si in topicul cu cele 4 roti pe care le-am vandut, nu m-am hotarat inca daca sa o tin sau nu, imi plac multe la ea(confortul dat de dotari, are clima, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice,scaune reglabile pe inaltime etc) dar pana cand sa ajung sa o iau o decizie trebuie sa trec de RAR, mai precis de noxe, care desi am fost de 3 ori, de fiecare data mi-au iesit la aceeasi valoare, 0,63 si nu trebuie sa depaseasca 0,30.
Masina a avut un singur propietar inaintea mea, a fost foarte ingrijita, eu la randul meu i-am schimbat distributia si pompa de apa imediat ce am ajuns in tara, filtrul de aer, uleiul si filtrul d eulei, filtrul de benzina de jos de sub masina, ulterior primei respingeri( e singura problema gasita in raport, in rest masina e perfecta)i-am schimbat si bujiile, apoi am fost la Darius Service si pe tester mi-au spus ca totul e ok, sonda lambda, injectoarele sunt curate, catalizatorul nu apare ca avand vreo problema, ce mi-au gasit si am inlocuit a fost un senzor de..ceva cu camshaft parca, e cel de langa cilindrul situat langa curea! Bun, l-am luat nou-nout Siemens si pe asta, am fost ieri la RAR si nimic, tot 0,63!
Puteti sa ma lamuriti si pe mine ce ar mai putea fi dar acre sa nu iasa pe tester?
Multumesc si numai bine!
  • NEGUSTOR

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Chiar nici o parere? Si consumul, am uitat sa mentionez, e imens, 18-20 la suta in Bucuresti, in afara cam 8-9 la suta!
  • NEGUSTOR

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat chiar acum si tot datorita celor de la Darius Service, toata stima pentru ei Laughing Laughing ! Se poate inchide topicul !
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Care era problema ? Spune-ne si noua sa stim
  • NEGUSTOR

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Catalizatorul infundat, l-am schimbat desi a fost tare scump dar cu ocazia asta m-am si hotarat sa tin masina!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR