Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • marian_dan2006

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2009

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Nu, o sa se auda ca o boxa normala dar infundat si gajait, in plus iti arde finalul de la casetofon

ai dreptate
Skip ads

  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pai fratzilor, ma faceti sa rad cu invertoarele voastre pt. amplificatoare.Aici se trteaza de cc 12v si gata. eu am un amplificator de 500w si bass-ul de 500. Doar pt., bas il folosesc.pe amplif., am dat 75 euroi acu' un an si ceva.E magnat si merge super. si are 3 cai, de bass si altele doua. totul e simplu daca le faci sa fie simple.....
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
acum vreo 2 ani am scris pe forum , am un sistem 5.1 ( logitech x530 ) pe masina , am procedat in felul urmator : am scos transformatorul din subwoofer ( care avea in gol 16v) si am trecut alimentarea direct la bricheta masinii , comanda subwooferului era intr-un satelit , asa ca am mutat-o in cotiera , semnal am luat din difuzorul spate printr-un hi-low level , specific ca de doi ani am sistemul si merge fara probleme , nu va mai complicati cu invertoare . cine nu ma crede , poate sa "vada" cu urechile lui :d numai bine
  • mesterel2010

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ce putere ar trebui sa aiba un generator diesel pentru a sustine echipamentul audio la un concert ? (mixere...3x chitara...1x tobe...4 amplificatoare de sunet...etc)
Skip ads

  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
uitate cati wati au consum acele echipamente care le folosesti si calculeazati si tu ca acel generator sa redea acei wati+15% , daca imi imi poti da ceva caracteristici ale respectivelor echipamente iti pot face un calcul aproximativ
  • George ANA

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am o intrebare. Eu am casetofoul din fabrica al masinii si vreau sa pun altul, dar vreau sa pastrez comenzile de pe acesta(navigatie, magazie etc.) Cum as putea sa fac?
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
comenziile nu merg ok decat casetofonnul din fabrica , pentru unele mp3-playere sony, panasonic, etc se pot doar modifica comenziile si atat altceva nu mai merge (display sau navigatie sau io mai stiu ce)
  • kakas19

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pot sa schimbi casetofonul, dar trebuie sa iei model care sa fie compatibil cu multi volna, si mai trebuie sa cumperi adaptor pentru comezni volan.
pot sa gasesti si aici si am vazut si mai ieftin,
http://www.metrafo.ro/10223...-can-pioneer.html
Skip ads

  • perfinox

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
departe a scris:bun,eu am deja toate astea..sistem shockk wave 70 w creca melodica oricum scoate bass klumea si am si invertor de 300 w cred ca tine...deci..plus ca as avea inca 2 boxe pe spate automat din esirea de la subwoofer are volum separat..inalte bas...si nu vad ce as putea strica...


Am si eu o nedumerire ! ce model de subwoofer se poate pune pe iesirea pe direct (fara amplificator separat) la un PIONEER DEH-30MP ? astept recomandari vreau sa cumpar unul !
  • emy_dilau

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pai un player auto scoate in cel mai bun caz 4X22w RMS.Depinde ce difuzor cumperi (si ce impedanta) dar oricum nu merita...
O sa se auda distorsionat si fara prea mult bas...si player-ul supraincalzit.
Noile modele Pioneer 2300UB suporta un subwoofer legat in punte pe 2 iesiri de boxe pana la 70w dar sa aiba impedanta de 2ohmi.
Dar tot nu cred ca merita si o sa va para rau.
Un subwoofer Blaupunkt si o statie ajung pana la 400 lei,sau 250-300 lei pe okazii si abia atunci o sa vedeti diferenta de bass.
Ce subwoofer sa cumperi de 70w si sa ii mai faci si incinta,plus ca playerul va fi suprasolicitat.

Pe deh-30mp poti sa pui un difuzor de joase de 22w si ce crezi ca realizezi(pun pariu ca o sa ai o "adiere de ba" daca il pui in masina,nu mai vorbim sa il pui in portbagaj...
Nu are nici un rost credeti-ma.
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
perfinox a scris:

Am si eu o nedumerire ! ce model de subwoofer se poate pune pe iesirea pe direct (fara amplificator separat) la un PIONEER DEH-30MP ? astept recomandari vreau sa cumpar unul !


salut , ce iti trebuie tie este un subwoofer activ ; daca te intereseaza te pot ajuta
  • kakas19

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca trebuie am si eu un subwoofer activ si nu folosesc de mult timp, dar e ok!
Skip ads

  • Zaheyu

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Rm Valcea
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ce model/marca? Se aude ok? Aveam si eu ideea asta la un moment dat dar am auzit pareri impartite.
@pernofix: Am vazut la Ka...and un subwoofer la 99 ron care cred ca e numai bun de pus direct pe cass-urile care suporta.
  • ShaghY

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza si pe mine o parere va rog, doresc sa imi achizitionez un subwoofer+amplificator pana undeva la 1000 de lei. Specific ca am un Opel Astra G Z16XeP. Ce recomandati ..?
  • MARIAN92NEG

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2013

  • Mesaj Privat
SALUT - SE POATE PUNE UN subwoofer cu statie incorporata la un cd pleyer de opel ? ca vreau sa montez unu si nu ma indur de cd pleyer sa il schimb ..MULTUMESC
  • damianrobert

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut , am un subwoofer care e de 1200 da reali nu știu câți și vreau sã îl pun la casetofonul original de la mașinã e unnopel astra caravan din 94 pot? Și încã ceva subwoofer ul are ceva în spate ca o stație mai trebuie amplificator?
  • DSandu12

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2020

  • Mesaj Privat
La casetofonul original de la opel nu am iesire RCA .. care sunt cablajele la care înlocuiesc mufele RCA?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR