Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mihalache grigore

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am un astra caravan cu motor diesel de 2000 (Y20DTH )si mi-a crescut consumul de la 5,8 la 8,4. ce poate fi Question motorul are acelasi mers ca si inainte. Este posibil sa fie pompa de motorina si turbosuflanta?
am probleme cu luminile de faza lunga care au ramas blocate si nu se mai sting farurile decat daca scot sigurantele. De unde poate provenii problema Question cine stie care este releul de faza lunga .
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
1. poate fi filtrul de aer infundat sau poate ai pierderi de carburant pe retur
2. problema poate fi si din comutator
  • serbanflorin2005

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mihalache grigore a scris:Am un astra caravan cu motor diesel de 2000 (Y20DTH )si mi-a crescut consumul de la 5,8 la 8,4. ce poate fi Question motorul are acelasi mers ca si inainte. Este posibil sa fie pompa de motorina si turbosuflanta?
am probleme cu luminile de faza lunga care au ramas blocate si nu se mai sting farurile decat daca scot sigurantele. De unde poate provenii problema Question cine stie care este releul de faza lunga .


salutare mihalache grigore
e de curand am fost la service cu aceiasi problema printre care sa curat si injectoarele si au constatat baietii de la service ca pompa de motorina se blocheaza si consumul ramane foarte mare
  • MARIAN CRISTI

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2008

  • Mesaj Privat
De fapt tu ai doua probleme;prima,legata de consum:cresterea consumului poate fi provocata de "n" factori,cea mai buna solutie este folosirea functiei"cautare" pe forum ,unde colegii de pe forum si-au exprimat parerile referitoare la aceasta problema;a doua problema,parerea mea,trebuie rezolvata intr-un service autorizat,cu partea electrica nu trebuie sa te joci!Bafta si nu uita sa ne spui si noua cum s-au rezolvat problemele masinii tale !
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR