Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. am o intrebare: a folosit cineva asa ceva adica VS Platinum pe care-l prezinta domnul acela in virsta la TV ?ce parere aveti ? are efect ca in reclama? vreau sa incerc si eu, ce ma sfatuiti? multumesc.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vrajeala.
O speli bine, degresata, scoti pete de insecte, bitum etc, un polish (daca e cazul) si ceara. Tot secretul e ceara la sfirsit.
http://www.detailingworld.c...hread.php?t=79859
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Daca nu esti prea comod dai o fuga pana la mine si iti imprumut flaconul cu ceara, il folosesti si daca iti place iti cumperi apoi.
  • ady_vasiloiu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ceara de care?solida,lichida,cu carnauba,fara?
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
crema
  • serioussam

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
un coleg si-a comandat acest produs, l-am testat inpreuna cu el, de fapt am dat doar cu acel produs pentru protectia vopselei atat tot....... sincer nu am nici ochiul format si nici nu am vazut ceva deosebit, masina care am dat-o are un an de zile si este destul de bine intretinuta
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. insfirsit am ajuns sa folosesc, dupa ce am achozitionat setul acum vreo doua saptamini. am muncit cam 4-5 ore "pe brinci".m-am resimt ca si cum am fost la sala si am tras de fiare.acum concluziile, precizez ca pina acum am folosit produse similare de la Negrin si fac aceasta comparatie dupce am testat (ploaie,murdarie) ambele produse. 1. solutia antiploaie-o sulutie minune, care pe ploaie la cam 60km./h aproape nu aveam nevoie de stergatoare. nu a re comparatie. 2. solutia indepartat insecte:in plus fata de nigrin dizolva foarte repede si cleiul,mierea sau ce o fi de la pomi.3. solutia de curatat jenti: la fel de bune amindoua. 4.solutia de curatat si intretimut partile plasticeinterioare/exterioare, slabuta, nigrin are mai multe produse pentru aceasta operatie si mai bune.5. solutia protectie lac. intradevar, cind vedeam ca "mosuletul" sterge micro zgirieturile doar cu 2-3 miscari, nu credeam, dar m-am comvins ca este asa;luciul a reaparut,praful se ia foarte usor, gainatul se indeparteaza, chiar foarte uscat, doar cu cirpa (de mictofibra, bineinteles)fara o udare prealabila, iar la o murdarire "normala" de o saptamina in oras,se ia cu o simpla spalare doar cu apa , dar cu masina de spalat cu presiune (una de putere mica, de hobii) a reaparu dupa uscare cu cirpa (tot de microfibra) ca atunci cind terminasem de "tras de fiare"- adica terminasem de lustruit.acum sa spun ce nu este adevarat sau nu se vede din ce se arata la tv;nu se lustruieste doar asa usor, cu o simpla stergere. nu nene, freci bine de tot dar, iese brici.acum la final sa fac si o comparatie calitate/pret intre cele doua firme; cred ca balanta inclina spre vs, fiind mai ieftin si cu mici diferente la fel ca nigrin. deci in concluzie, un "consumator" multumit.ramine sa verific doar daca rezista la 21 de spalari. nu vreau sa dau sfaturi, luati sau nu produsul fiindca ,la chestia asta este ca la insuratoare, asculti multe pareri dar faci cum crezi tu ca este bine.
  • serioussam

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eu am aproape 2 luni de cand am dat-o cu solutia pentru vopsea si abia azi am spalat-o prima data, sper sa nu fie doar o iluzie dar si mizeria parca de la vant ploaie se duce .........
Skip ads

  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. da asa este. Razz ieri cind am plecat la pitesti n-am sters masina special ,pt. a verifica asta, si intradevar dupa vreo 8-10 km. cu 85-90 km/h am oprit si am verificat. in partile unde curentul de aer a actionat a ridicat praful.dar ce ma bucura cel mai mult , este faptul ca nu mai merg cu toti gainatii uscati pe masina Very Happy , iar urmele de insecte nu se mai usuca pina la urmatoarea spalare(verificat tot ieri). :Pdeci anul asta am cistigat doua lucruri: metabond-ul si vs platinum. doua chestii foarte utile la masini cu mai mult de 3-4 ani. le voi folosii si in continuare.si uite din cauza asta toate masinile din afara stralucesc, indiferent de virsta, de te mirai cum este posibil. mici chestii mari efecte.
  • cristisonu

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
am folosit si eu ws,e foarte bun,in plus solutia pentru bord e tare,ramane bordul mat,cu aspect de nou.
  • Cris.M.

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De unde se achizitioneaza?Si cam la ce pret?

LE: Si un in Bucuresi pot mrgepntru a fi aplicat "tratamenul"?
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. il poti comanda pe net - undeva in sighisoara- si il platesti la ridicare. succes.
Skip ads

  • ciprian bunghez

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut.sunt nou pe aici si nu stiam unde sa postez o problema legata de vopsea. Mi-au aparut pe capota un fel de "besicute"...adica... peste vopsea mai este dat un fel de lac.Intre acest lac si vopsea in unele locuri pe capota au aparut doua "besicute" iar una s-a spart si s-a cam marit.Problema este ca se mareste cu fiecare spalare care o fac. Ce sa fac?Mai intai de la ce au aparut aceste probleme...Ma poate ajuta cineva?Am un opel astra hashback 1,4 16v 90cp 2001.
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. regret, nu am cunostinte in acest domeniu. bafta.dar cred dupa descrierea ta ca se exfoliaza lacul dat dupa vopsirea masinii. dupa parerea mea vopesaua nu a fost bine degresata. cred ca a fost revopsita, in uzina nu se poate intimpla asa ceva.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Singura ta sansa este sa te duci la vopsitor sa matuiasca lacul si sa iti dea din nou cu lac.
Daca nu e necesara si vopsirea din nou.
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
dar stie cineva de unde se poate procura solutia ? o adresa mai exacta
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am luat Nr de la reclama lor de la tv 0314250738 suni si comanzi .
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
multumesc !
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Astazi mi-a sosit coletul cu flacoanele minune , sper ca in wekend sa vad ce obtin .
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Astazi am folosit produsele ws platinum . Tratamentul pentru vopsea este destul de bun in comparatie cu ceara Sonax si anume , un luciu mult mai puternic , scoate sideful din vopsea mai bine in evidenta , la atingerea cu dosul degetelor o senzatie de finete iar bandourile dupa lustruire au un aspect de plasic nou, faza cu scoaterea zgarieturilor mici , vrajeala , nu le scoate , solutia pentru curatat insecte , mediocra spre slab , solutia pentru curatat jante nu pre am avut ce verifica intrucat jantele mele erau curate , solutia pentru intretinut plastice si bordul masinii destul de bun , in sensul ca nu da un luciu artificial , pastreaza aspectul bordului natural fff putin lucios , da un aspect de nou .
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR