Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
am o magazie blaupunkt, model idc a09 (as posta poza dar nu merge)
si pe post de Hu tot un Blaupunkt(dar model nou). Faza e urmatoarea, conectez magazia la Hu, selectez cd-changerul, introduc 1,2,3,4,5 cd-uri si la toate imi da eroare: ERROR CD 1,2,3,4,5 dupa caz. Tipul de la care am luat-o a zis ca are cod, si la el pe Hu intradevar ii cerea codul, insa la mine pare sa functioneze si fara cod, pur si simplu nu il cere sub nici o forma. Am luat si manualul magaziei dupa net insa nu am gasit nimik concludent, daca urmez pasii de introdus codul nu se intampla nimik. Precizez ca ii stiu codul. Tind ca cred ca pur si simplu nu citeste cd-uri....Ce ii fac? Unde o repar, sau cum o repar? Are toate sigiliile intacte dupa cate am vazut.
Skip ads

  • lupu_sandu

  • Mesaje scrise: 622
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Exista 3 tipuri de CD-Changer IDC-A09 (cu terminatiile 100, 107, 150).
Toate cele 3 tipuri au cod. Codul este stocat intr-un eeprom 24lc16, mai putin ultimul tip care are 24W16.
Momentan nu am gasit algoritm pentru scoaterea codului, dar vezi ca este o procedura de decodare a changer-ului inainte de a-l da jos de pe masina.
PS: Asta-i magazia?:


PPS: Am gasit-o:
Decoding (before removal):
Example 1234:
a) Press the Λ button once.
b) Press the >> button once.
c) Press the Λ button twice.
d) Press the >> button once.
e) Press the Λ button three times.
f) Press the >> button once.
g) Press the Λ button four times.
7. Once you have correctly entered the
entire code, confirm your entry by
pressing the ENT button.
The red LEDs for all the eject buttons
begin to light up.
Switch off the radio (do not switch iton again).
The IDC A09 code is now deactivated
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
exact aia e magazia. are 150 la sfarsit. Am citit si eu chestia aia in manual. Dar la mine nu functioneaza treaba legata de cod deloc. Probabil ca a fost decodata de fostul posesor; magazia se comporta ca si cum ar avea codul deactivat, pentru ca imi arata asa cand introduc un cd: DISK 1,2,3,4,5(dupa caz), pe urma T01 0:00 si atat.. incearca sa il citeasca pe urma ERROR DISK 1,2,3,4,5 si trece pe radio.... Mazagie e luata dupa net...la respectivul functiona, dar la mine dc nu? oare o trebui curatata sau nujtu, m-a disperat Sad
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
update de situatie: am pus magazia pe alt blaupunkt, la fel nu imi cere nici un cod, nici nu merge sa il activez, nici sa il dezactivez. Oare a fost gresit de prea multe ori? Mi se pare aiurea sa nu pot sa ii activez codul. Help pliz Smile
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
update: nu am reusit sa ii dau de cap asa ca e de vanzare
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
alt update: azi am dat-o jos dupa masina cu scopul de a gasi alt posesor pt dansa. Curiozitatea m-a facut sa desfac unul din capace(nu era prins cu nici un surub) si ce sa constat, nu invarte cd-ul... Il incarca, se aude cum misca lentila, dar cd-ul zici ca e lipit cu superglue, nici mort nu se misca..... Ce ii fac?
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Chiar nu se ocupa nimeni sa repare radio casetofoane/cd-uri, magazii? Am fost la baietii de la maris dupa timisoara si cu toate ca sunt cam singurii importatori blaupunkt nu au cu ce sa imi repare magazia, pt ca ei nu repara nimik de fapt. Adika daca ti se strica radioul cumparat de la ei pur si simplu iti da altul functional. Apropo de noua magazia asta la ei costa 10 milioane Very Happy
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu mai e in posesia mea!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR