Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut, aveti idee daca pot schimba un cd-player stock ccrt500 cu un ccrt700 cu telefon + magazie de cd-uri ? stiu ca sunt compatibile cu comenzile si cu displayul, ca sunt amandoua originale GM, vreau sa stiu daca "sertarul" in care sta al meu e destul de mare pentru ccrt700 si daca trebuie sa fac vreo adaptare la mufe ceva ... Confused
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
CCRT500 sau CDR500 ? CCRT700 e casetofon , CDR500 e cd player .
Pentru CCRT 700 iti trebuie micofon , antena pentru GSM . Iar microfoane crede-ma ca am incercat o multime (de calculator , etc) si nu s-a potrivit decat cel original .
Si nici acelea : am avut 2 unul cu ceva piese electronice si unul fara nici un fel de piese -asta nu a mers.
De potrivit in locasul CDR-ului se potriveste cu siguranta e standard 1DIN .
Pesonal eu am montat in locul cutiei de acte CCRT700 si s-a potrivit de minune. Cele 2 mufe de alimentare si cea de difuzoare se potrivesc cu siguranta .Despre cea de-a 3-a insa nu pot spune .
Si iar ar fi problema cu afisajul CCRT700 e cu telefon incorporat si are nevoie de MID cu GSM care iti afiseaza toate functiile CCRT-ului 700.
Eu am MID simplu (sau TId ca nu a fiseaza decat data, temperatura si ora).Si iti pot spune ca nu afiseaza nimic : afisajuil nu e compatibil.
Ca un ultim sfat : da o cautare pe forum dupa CCRT 700 .
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Da ai dreptate e CDR500, si din cate zici mai bine imi iau gandul de la ccrt700, mai bine iau doar magazia de cd-uri si gata. CDR500 banuiesc, ca are intrare de magazie nu ?
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Cum consideri .
Eu il folosesc momentan fara afisaj si merge .
Nu stiu sigur daca CDR500 are iesire pentru magazia de cd insa din cate am citit are. Personal eu am inlocuit CDR-500 cu un MP3 player si am pastrat si comenzile pe volan insa pe afisajul masinii nu vad nimic . Insa asta nu ma deranjeaza ca are MP3-ul afisaj.
Skip ads

  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Da, asa ma gandeam si eu sa fac, sa schimb CDR500 cu un mp3 dar vroiam un VDO, am inteles ca astea sunt compatibile si cu displayul. De fapt vorba ta, nu m-ar deranja pentru ca are el display pana la urma, dar macar sa imi ramana ora si temperatura. Cred ca pana la urma renunt la ideea cu ccrt700. Mersi !
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Afisajul va indica doar ora si temperatura , dispare data .
Ca o sursa de inspiratie :
https://www.clubopel.com/vie...yton&start=20
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

pt. @ddf : Unde ai citit ca are intrare pt. magazie de CD ? Eu am si manualul pt. CDR500 si nu specifica nimic pt. magazie .Daca totusi se poate pune magazie pe CDR500 m-ar interesa si pe mine .Eventual ce model e compatibil ?

Multumesc .
  • keeygee

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru m-ar interesa si pe mine. Exista posibilitatea atasarii unei magazii de cd-uri pentru modelul VDO CDR500? Am rascolit un pic internetul si nu am gasit nimic . Daca cineva s-a confruntat cu aceasta problema sa ne lumineze si pe noi.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am impresia totusi ca CDR500 nu are, din cate stiu era si un tutorial pe aici cum sa faci intrare aux in el, si se facea ceva de genu` in locul intrarii de magazie ... nu mai stiu exact
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Eu am spus ca nu stiu sigur. Asa cum a zis si @bx3m e posibil sa fi citit despre iesirea de aux.
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cdr 500 e cd player,nu stie sa comande magazie de cd-uri.
Referitor la ccrt 700,acesta are mufele alimentare si difuzoare identice cu cele pt.cdr 500,insa difera cele pt,alimentarea magaziei de cd-uri!
Ca atare ai nevoie de unele modificari la mufe!In plus functiile ccrt-ului 700 nu pot fi afisate pe TID(de care cred ca ai tu)ci doar pe MID!
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
bx3m : cea mai simpla optiune daca vrei magazie e sa-ti iei ccr600 + cdc3, asta pentru ca ccrt700 are 20 de pini pe a3a mufa iar cdr500 doar 10
am fost in aceeasi situatie si am ales ccr600 ca sa nu modific cablajele, desi am microfon in plafoniera si precablaj pentru telematik, am doar 10 pini in cea de-a 3a mufa
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR