Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Stie cineva sa-mi zica si mie cum ajung sa dau jos borcanu ala de apa? Am dat jos aripa interioara stanga dar tot nu iasa afara..cineva mi-a zis ca trebuie data jos toata masca din fatza ca sa am acces la acel borcan.Ideea e ca al meu e fisurat si daca ii fac plinu cu apa dupa cateva zile secatuieste...si lasa in urma o balta imensa pe asfalt. Multzam anticipat
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daca nu ai lovit masina pe partea pe care este el nu ar avea de ce sa fie fisurat; plasticul e destul de gros...... problema ar putea fi mai degraba la colierul furtunului sau chiar furtunul in sine... ala da ar putea sa fie crapat
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
stiu ca masina a fost lovita in partea stanga dar nu acolo in fatza ci inspre prag cum ar veni...deci masca din fatza nu a fost atinsa deloc. Si daca e cum zici tu zafirule, ce-ar trebui sa fac? cum ajung la furtunul ala? e destul de aiurea...pt ca acuma iarna bag solutzie de parbriz cu 100mii 5L si daca se scurg pe asfalt mi se rupe inima Smile
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Si totusi..nu ma ajuta chiar nimeni? Cum se da chestia aia jos? Trebuie data masca din fatza jos? Sa astept sa se incalzeasca vremea ca sa nu risc sa rup ceva cleme sau alte plasticaraie de pe acolo? PLS HELP! Thanks Razz
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daca e cum am vazut eu prin etzold ca si la astra si la zafira ( dar nu mai sint sigur) ar trebui si bara data jos... rezervorul e undeva sub far si inspre contraaripa aia pe care ai dat-o tu jos...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR