Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salut! Smile
Sa intru in subiect Wink: de cand a dat frigul asta de groaza mi s-a blocat stergatorul de pe spate (partea cauciucata a stergatorului nu este lipita de luneta, deci asta se exclude); Se aude acel bazait specific motorasului care angreneaza stergatorul, dar nu am mai insistat, in ideea ca poate il "rezolv" definitiv Confused
Asta a fost ieri...azi nu imi mai merg nici stergatoarele-fata si nu se mai aude nici acel bazait de actionare al motorasului Shocked
Sa fie siguranta arsa? Sau sa fi ars motorasul?
Astept parerile voastre Wink
Multumesc.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
La stergatorul din spate,dupa cum descri tu situatuia, se pare ca l-ai pus in functiune cand era lipit(din cauza frigului) pe luneta...si motorasul fiind destul de puternic, a ros sistemul ala zimtat in care se baga stergatorul,iar acum merge in gol...se desface usor,cu o cheie de 13,si analizeaza situatia

In fata, daca nu se aude nimic, verifica intai siguranta,apoi masoara tensiunea la contacte motor...cred eu ca iti curge apa pe sub chederul de la parbriz(cel de la grila de aerisire) direct pe motoras ,iar asta poate avea mai multe efecte...am patit-o si eu dupa ce mi-am schimbat parbrizul...
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@eduard33: Nu era lipit Smile chiar m-am uitat in prealabil, stiind ca datorita frigului f mare exista probabilitatea sa se fi lipit;
Referitor la cele de pe fata, himmm, nu stiu ce sa zic, problema a aparut de cand cu gerul asta napraznic, pe timp ploios chiar nu am avut probleme sa fi curs apa pe unde spuneai tu mai sus Confused
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR