Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu am folosit numai polish de la 3M , asta daca vreti sa aveti un rezultat bun. In rest... apa de ploaie toate minunile astea de pe la benzinarii . Mergeti la cineva care face polish cum trebuie ca altfel dupa prima spalare or sa reapara toate zgarieturile. Inafara de 3M singura care s-a pastrat in timp si a astupat zgarieturile a fost GS27. Singuru din cate am folosit pana la 3M care a avut rezultate

http://www.gs27.com/france/
Skip ads

  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:Eu am folosit numai polish de la 3M , asta daca vreti sa aveti un rezultat bun. In rest... apa de ploaie toate minunile astea de pe la benzinarii . Mergeti la cineva care face polish cum trebuie ca altfel dupa prima spalare or sa reapara toate zgarieturile. Inafara de 3M singura care s-a pastrat in timp si a astupat zgarieturile a fost GS27. Singuru din cate am folosit pana la 3M care a avut rezultate

http://www.gs27.com/france/


sa stii Wink.. profesionistii tot profesionisti raman si munca lor persista Smile
  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am cumparat si eu prevent!e bun pentru polish dar pentru zgarieturi nu e bun de nimic!
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
nika_nica a scris:am cumparat si eu prevent!e bun pentru polish dar pentru zgarieturi nu e bun de nimic!

Ai incercat cu creionul minune ?
La mine a mers. Am avut si zgarieturi (adanci) pana la tabla , dar , doar a astupat la culoare.
Skip ads

  • nika_nica

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
nu,care?ala de fac astia reclama la teleshoping?am inteles ca tine doar pana la prima spalare
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
nika_nica a scris:nu,care?ala de fac astia reclama la teleshoping?am inteles ca tine doar pana la prima spalare

Asa este .N-a tinut.
  • colindetailing

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Va salut, la rugamintea unui coleg o sa incerc sa arunc putina lumina asupra acestui produs:

Pasta Prevent este de fapt o pasta abraziva si totodata cu subtanta de umplere.

Din pacate nu este o solutie prea stralucita din doua motive :

1. Abrazivele din prevent se sparg foarte greu, pentru ca sunt prea mari si lasa urme in lac pe masura ce sunt lucrate.

2. Pe langa abrazive pasta aceasta mai contine o rasina, o substanta de umplere care mascheaza zgarieturile.

Deci vesti proaste deoarece indiferent ca spalati cu doua galeti si sampon sau cu spuma activa rasina se dizolva si zgarieturile apar.

Concluzie: Renteaza oare sa dau banii pe o iluzie?

Din punctul meu de vedere nu.

Spor la treaba!
  • Rocco03

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am folosit din gama GS27 pasta pentru indepartarea zgarieturilor...nu am vazut diferenta! Iar polish am folosit tot GS 27 si dupa o zi in care am muncit la masina...seara nu remarcam nici o diferenta fata de dinainte!
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
@Rocco03 incerca un polish pe culoarea ta....eu numai asa folosesc si dupa o zi pierduta` vezi rezultatul pe inserate....asta daca o faci pe toata !
  • sirboby

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pasta revent(asa cum arata si :http://www.oilmag.ro/uleimotor/pasta-lustruit-prevent-p-1075174.html) este pentru lustruit!Pentru zgarieturi se folosesc produse de tip ,,scrach remover'' sau,,cut compound''! cititi bine instructiunile!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Pasta prevent nu as pune-o pe masina nici daca ma platesti.
Daca ai doar efect panaza de paianjen recomand Meguiar's Scratch X 2.0 sau Meguiar's SwirlX
  • sirboby

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Foarte bine foloseste ce vrei tu!Eu am scris doar la ce foloseste pasta omului,sa nu mai incerce sa inlature zgarieturile cu ea! Zii omului daca tot esti expert cu ce scoate zgarieturile mai profunde!
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Depinde ce intelegi prin profund.Daca a trecut de lac, corectat cu vopsea si wetsand.Daca nu doar wetsand.Si apoi polish in 2 sau 3 pasi.Depinde de lac,de grosime, ce paduri si substante vei folosi.
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
buna seara. as dori sa cumpar pasta prevent pentru a da luciu masini. masina a capatat mici pete albe greu sesizabile,cred ca din cauza soarelui. vreau sa ii redau stralucirea masini cu aceasta pasta; credeti ca merita? mentionez ca vreau sa fac aceasta treaba manual, fara masina de polishat. va multumesc
  • MIh@i

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu recomand aceasta pasta,mi_am cumparat,m-am amagit singur si degeaba nici la cele mai mici zgarieturi nu s-a observat nimic,timp pierdut si banii aruncati,iar cei care sustineti contrariul meu,precizati cum si in ce fel se face ca eu am facut in mod traditional(fara masina de polish) si degeaba!
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
mihai eu nu ma refer la zgarieturi.. ma axez in special pe luciul masini; sa scap de acele pete albicioase
  • MIh@i

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Da!Corect in privinta asta ai dreptate.Eu m-am chinuit ceva pt niste zgarieturi si de aceea nu recomand in schimb pt luciu da,un sfat pt cei care vor sa scape de zgarieturi cu polish de tinut minte ca daca dai cu unghia pe zgarietura si iti agata aceea zgarietura nu va iesi cu nici un polish,deci daca aveti zgarieturi superficiale,atunci ele vor iesi!
  • radu.laurentiu86

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2000 x12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
deci imi recomanzi sa cumpar? daca dau pe masina in cat timp se duce luciul? 2 - 3 slapalari sau ceva gen 6 luni Smile
  • MIh@i

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sincer,nu m-as apuca sa fac masina singur,este ingrozitor de mult de munca asta in cazu in care n-ai o masina de polisat,daca ai timpul va fi mai scurta,iar ca durata nu am facut la mine deci nu pot spune cat dureaza,sincer nu cred ca prea mult timp,dar asta e parerea mea!
  • MIh@i

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am vazut ca esti din Arges acum,nu stiu daca ai auzit dar in drumu spre c-lung de la pitesti este o comuna Valea stani,am inteles ca acolo este un mare meserias in polish si nu scump,in jur de 150ron si iti scoate masina impecabil!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR