Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,
Am creat acest topic,pt. a discuta ce harti de Garmin aveti,si daca se poate sa ne mai ajutam unul pe celalalt.
Ce harti aveti?.
Skip ads

  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
AdriaROUTE 2.30 - MapID: 708
http://rs605.rapidshare.com....30_CD_update.exe
OFRM Bulgaria v4.80 - MapID: 5028
http://rapidshare.com/files...dMapSETUP4.80.exe
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Topicul anterior privind hartile Garmin a fost sters de moderatori, se pare.Motivul?Unii forumisti au uitat ca pe acest forum nu se discuta orice(NU UITATI DESPRE DREPTURILE DE AUTOR), asa ca ieri am constatat ca topicul Garmin....nu mai este .
Sper ca acum forumistii sa tina cont de asta.
Ce se mai aude de reactualizarea Road 2008?Va avea loc in aceasta vara sau abia la toamna?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu prea mai e activitate pe topicul asta dupa ce a fost sters cel vechi. Deocamdata harti noi nu au mai aparut. Eu propun ca pe viitor sa postam doar denumirea hartilor, fara linkuri si tinem legatura pe e-mail.
Skip ads

  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Asa ar fi cel mai corect.Toti stiu cum sa intre in posesia unei harti insa nu toti sunt la curent cu ultimele versiuni ale hartilor Garmin.
Din ce am auzit , se pare ca din anul 2011 Romania va fi inclusa integral, la numar de casa, in harta CN a Garmin la care se munceste in prezent.Unii afirma ca harta Romaniei este conceputa de la zero, fara sa se tina cont de Road.Sa speram ca acest proiect va fi finalizat la timp si vom avea in sfarsit o harta a Romaniei care sa cuprinda toate localitatile din tara.
  • geo67

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Mokka X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut baieti.ma bucur ca ati infiintat din nou topicul acesta.discutam si invatam lucruri noi.dar cum zice DACI trebuie sa fim mai atenti pe viitor
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salutare! am primit de la cineva un Garmin in stare foarte buna de functionare si are meniul in franceza. Nu are harta Romaniei si am inteles ca trebuie incarcata pe un card am vazut ca merge cu SD. Daca ma poate lumina si pe mine cineva, vin eu sa iau harta si sa imi arate si cum se butoneaza de aceea vin si cu berile respective. Nu am mai avut pana acum. Sau exista pe forum sa se poata descarca asa ceva?
Va multumesc!
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca pe data de 08.08.2009 apare versiunea 3.2(harta actualizata) a ROAD 2008.Cel putin asa barfesc unii .
Skip ads

  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@stocariu
pt limba romana incearca cu WebUpdater de pe site-ul Garmin.
il copiezi ,il instalezi si s.a.m.d.
succes
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eeeeehhh, cum bre, s-a sters topicul creat de mine? Cu ce ma mai mandresc acum! Se pare ca s-au intamplat multe in timp ce am fost plecat in concediu!
Apropos, GPSul Garmin mi-a fost de un real folos. Hai sa ne "cenzuram" si cei care au nevoie de una alta sa discute pe PM cu maestrul@ Daci si @Cipiotul - eu asa am facut!
Toate bune!
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Topicul a fost sters pentru ca unii nu stiu de existenta dreptului de autor(valabil si pt hartile Garmin) sau l-au ignorat, si acum la capitolul activitate....pauza.
De la acest sit, personal, imi doresc sa aflu noutatile despre hartile Garmin si aria lor de acoperire.Alte aspecte despre hartile Garmin le tratez pe privat.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am aflat ca se testeaza deja Ro.A.D. 2008 v3.02 beta. Asteptam sa apara versiunea finala.
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sa dea Domnu' sa apara! Pana atunci e bun si ce avem!
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
stocariu a scris:Salutare! am primit de la cineva un Garmin in stare foarte buna de functionare si are meniul in franceza. Nu are harta Romaniei si am inteles ca trebuie incarcata pe un card am vazut ca merge cu SD. Daca ma poate lumina si pe mine cineva, vin eu sa iau harta si sa imi arate si cum se butoneaza de aceea vin si cu berile respective. Nu am mai avut pana acum. Sau exista pe forum sa se poata descarca asa ceva?
Va multumesc!

harta se poate pune si in memoria interna , nu numai pe sd card.
limba se poate schimba din setarile lui.
daca ai intrebari, te astept Smile)
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In curand va aparea si CNE 2010.20.
ROAD2008 3.2. va ocupa 400Mb, un pic mai putin decat 3.01 din cauza eliminari TYP-izarilor.
  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
grecia map ID 821
Auto Drive Hellas v1.70
http://www.mediafire.com/do...d.php?jn5d0oi1gyf
grecia map ID 821
Auto Drive Hellas v1.80
http://d01.megashares.com/?d01=aaeb786
Cities updates: In total, 4087 navigable cities / towns / villages (see the detailed list for the larger cities included in this version).
Road network updates: Important improvements and additions in areaw of Attica (street numbers and restrictions in areas of West Attica, Mesogeia, and many central municipalities), Thessaloniki, Ioannina, Igoumenitsa, Arta, Preveza, Crete, Serres, Kilkis and Chalkidiki.
As with every update, this version includes all recent changes in Egnatia Motorway ("Via Egnatia"), the new tunnels in Keratsini, and the ring roads of Agrinion and Edessa.
Points of interest: Updates to reflect changes in non-static POIs that have been modified, lodging and event halls updates based on new data collection procedure and new additions (mainly police stations, public services, post offices, medical centers, hairdressers & beauty salons). Also many updates regarding franchising chains such as Starbucks, Fridays, CostaCafe, Vodafone, Germanos, ElectroWorld, MediaMarkt etc. Also many new additions in Thessaloniki, Komotini, Arta, Igoumenitsa, Preveza, Rhodes, Mykonos and Zakynthos.
New version of road network: All country's road network is being redone at scale 1:5000. Following the example of Lefkada (v1.30), areas of West Greece (v1.40), many areas in Epirus, Peloponnese, Macedonia and Trache, Ionian Islands and Central Greece (v1.50-1.70), this version includes the rest of Thessalia and Central Greece (along with Evia and a large part of Attica) as well as NW Thessaloniki and Rhodes. The following peripheries-prefectures have been updated:

Periphery of Peloponnese: 100%
Periphery of Epirus: 100%
Periphery of West Greece: 100%
Periphery of West Macedonia: 100%
Periphery of Thessaly: 100%
Periphery of Central Greece: Nearly 100% (a small area of N Evia remains)
Periphery of East Macedonia and Thrace: Rodopi (100%), Evros (100%), Xanthi (75%), Drama (90%), Kavala (70%)
Periphery of Central Macedonia: Imathia (100%), Thessaloniki (50%), Pella (55%), Pieria (40%), Chalkidiki (40%), Serres (35%), Kilkis (30%)
Periphery of Ionian Islands: Kerkyra ("Corfu") (100%), Kefallinia (100%), Lefkada (100%)
Periphery of North Aegean: Chios (85% - island of Chios)
Periphery of South Aegean: Dodekanisa (50% - island of Rhodes)
Periphery of Attica: 70% Piraeus (45% - area of "Argosaronikos")

Versione INGLESE:
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Intre timp am comparat harta Greciei din CNE 2010.10 si din Auto Drive Hellas v1.80 e la fel de detaliata la nivel de drum. In schimb harta din Hellas are mai multe POI-uri.
  • florin71

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2004 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Harti Garmin aparute in ultima vreme:
Garmin Bulgaria Geotrade OFRM 4.90(in versiune rutiera , topo sau complexa)
Garmin City Navigator Australia & New Zealand NT 2010.10
Garmin North America NT 2010.20

dj28dnd, daca o sa postezi in continuare adresa de unde pot fi copiate hartile atunci este foarte mare probabilitatea ca intro zi sa constatam ca topicul privind hartile Garmin nu mai exista.Printre cei care acceseaza acest sit pot fi si unii angajati ai Sheba (reprezentanta Garmin Romania)care se tin cu dintii de respectarea dreptului de autor.
  • dj28dnd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@florin71
scuza-ma nu am stiut.
nu o sa mai postez asa ceva
imi pare rau.
  • blue36

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Fratilor, domnul Condurateanu, directorul Garmin Romania cu care am avut avut un schimb de replici personal, are conturi pe toate forumurile auto si legate de GPS, moderatorii au dreptate, nu mai postati intrebari legate de warez, puteti obtine o multime de informatii de pe alte site-uri!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR