Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

Am si eu o intrebare...

Tot cumpar din diverse magazine braduti, geluri si alte porcarii, ca sa fie un miros placut in masina...

Si toate, nu mai miros dupa ceva timp. Oricum, in nici un caz nu e, cum scrie pe ele, ca dureaza! M-am cam saturat sa incerc tot felul...

Voi ce folositi? Vreo idee, ceva?
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De ce ar mirosi la nesfarsit sau, ma rog, foarte mult? Care ar mai fi spilul afacerii? Si mai e o chestie... ce-i scump e bun, ce-i ieftin mai putin bun. Stiai?

S-apai... ma adresez tie in ipoteza ca nu esti fumator: de ce ti-ai pune in masina odorizante? Uneori te zapacesc de cap tot felul de miresme obtinute prin metode exclusiv chimice. Nu preferi mirosul natural al masinii in defavoarea unui "bradut de vanilie" care timp de 3-4 ore te nauceste? Eu as da 1000 de braduti colorati si 500 de Ambi-Pur-uri pe un miros de masina noua sau curata.
Tu insa faci ce vrei... eu mi-am expus opinia.
  • rave

  • Mesaje scrise: 503
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Faza e ca te cam si obisnuiesti cu mirosul dupa 1-2 saptamani. Mie tot imi zice lumea ca miroase frumos in masina (nu, nu folosesc vanilie, cocos sau alte dulcegarii), dar ei nu sunt obisnuiti cu el, neumbland zilnic cu masina. Incearca sa schimbi odorizantele mai des. Eventual daca nu sunt goale, pune-le deoparte si interschimba-le o data la 2 saptamani, dupa ce-ti pui deoparte 2-3 odorizante care-ti plac Very Happy
Personal, folosesc braduleti Paloma cu recipient din acela cu parfum din care torni pe cartonas. Sunt cateva arome foarte fresh. Il agat undeva discret, sa nu se balangane toata ziua in ochii mei si e ok Very Happy. Se gasesc cam peste tot la 4-5 lei.
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pt djtaotao:
1. Masina e curata
2.ar trebui sa dureze cat scrie pe ele
3. Si alea scumpe tot putin dureaza
4. Nu e loc de mistocarii ieftine pe site-ul asta.
Skip ads

  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
merci ravenation?
Am sa incerc si eu cu braduti Paloma...sa vedem.

Alte opinii?
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am primit in urma cu multi ani un''bonus'' de la petrom pt.ca facusem plinul la ei un bradut care --dupa spusele prietenilor -mirosea ''a nou''.
Mi-am dat seama ,dupa ce nu am mai mers cu masinacateva zile, ca intradevar mirosea in masina cum miroase intruna noua.
Nu mai stiu cum se numeste,iar alte odorizante nu folosesc.Mai persista ''parfumurile''celor de la spalatorie,in rest...
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Eu as da 1000 de braduti colorati si 500 de Ambi-Pur-uri pe un miros de masina noua sau curata.

Nu toti au masina noua. Si decat mirosuri ciudate mai bine un parfum care iti place nu?
Odorizantul cu miros de masina noua se numeste... new car Laughing de la paloma. Wink Eu doar de asta folosesc.
  • aalew

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Faptul ca nu mai simti mirosul este ca te obisnuesti cu el, asa mi se intampla si cand intra cineva in masina imi spune ce fain miroase. In legatura cu odorizantii paloma iti recomand (lucrez in acest domeniu si comercializez si acest tip de odorizant) mi se par ce-i mai bun odorizanti in raport calitate/pret. Iar ca si tip iti recomand NEW CAR, FRESH, SPORT, OCEAN, acestea au un miros placut care nu sunt dulci si pe timp de vara sunt foate bune. Mai sunt si alte tipuri de la paloma cum ar fi VANILLA, CARAIBIC (are miros de scortisoara), BIANCA (miroase urat nu recomand deloc), APPLE (mar verde ii oki), LILIAC, ANTITABAC. Mai este un odorinzat bradut de la AREON ii negru BEVERLY HILLS se numeste, are un miros fin mie imi place foarte mult iar ca pret ii in jur de 2 lei. Oricum gusturile nu se discuta ramane la decizia fiecaruia ce ii place.
Skip ads

  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
multumesc frumos pentru opiniile voastre.

am auzit ca sunt niste sisteme care se monteaza pe masina, undeva in bord, sau asa ceva, cu recipient si care elibereaza la un anumit interval parfum in sistemul de venitlatie...stie cineva unde se gaseste asa ceva?
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu imi trag cate un Glade de camera cu gel (aroma care va place), si ma tine cate 2-3 luni.
"eftin si bun" vorba cuiva cu musteata.
  • remus81

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Eu am de la un prieten un bureltel (de fapt e ceva de textura PFL-ului), il am de aprox o luna si miroase k in prima zi. Vreau sa va spun k imi miroase si camasa de pe mine seara cand o pun p umerash. E deosebit si nu are miros puternic, toata lumea cand urca la mine in masina spun ca miroase superb..in fine, deci buretelul vine in set de cate 3 bucati intr-o cutie metalica,gen cutie de pate, se numeste scrach and smell, nu se gaseste in benzinarii pe la noi, dar am gasit un tip din Iasi (gasiti anuntul lui pe un forum cu google)care le aduce din afara si costa 30 lei cutia.
  • BLACKandBLUE

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
doua dintre cele mai tari odorizante auto:

1- AREON (bradut) de mar verde , miroase super tare , nu neaparat a mar verde - 2,5 lei in targ - vitan

2- AREON LUX Silver - care e un fel de bradutz + parfum , si dai tu cand vrei pe el si miroase CRIMINAL si mai si persista bine - 17 lei in targ - vitan

din cate am folosit pana acum , numai astea m-au multumit... si am folosit multe. incearca cu ala de 2,5 lei ca nu e mare investitie , sa vezi ce bine miroase Wink si daca esti dispus sa iei si un areon silver , te-ai asigurat cu el pe 3 luni. atat ma tine pe mine.
Skip ads

  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare pune si tu un link catre anunt, ca eu nu am gasit nimic
  • remus81

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2009

  • Mesaj Privat
http://forum.computergames....&d=1247251360
asta e link-ul
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
e numai o poza...si noi de unde il luam!?
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cws frutto .....la inceput mi se parea super dar din pacate m-am obisnuit cu el si din cauza ca este foarte periculos (ataca orice suprafata de plastic) cred ca o sa revin la conservele alea din market cu miros de lamaie sau mar verde.
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@gcom61 --- bradutzul despre care vorbesti tu are aroma de NEWCAR....dar ATENTIE ! nu toti producatorii folosesc aceeasi aroma la fabricare

Eu recomand,avand tangentza cu bradutzii auto :
-----WunderBaum ---- primii braduletzi intrati pe piata romaneasca,cu toate k sunt mai scumpisori---cel cu verde si cu alb-tarcat- e cel mai fain,dupa parerea mea
------AREON Silver
sub forma de spray,care se pulverizeaza pe catonasul din cutie, cat si pe tapiterie....
Gold A NU SE CONSIDERA RECLAMA ! http://www.autotrust.ro/?p=...e=/Areon-Lux.html

RECOMAND de asemenea : http://www.autotrust.ro/?p=...-in-Sticluta.html -------MARE GRIJA sa nu ajunga pe bord vreo picatura,k SE ARDE bordul

si mai sunt de la areon,niste sticlutze mici-spray-uri, cam cat un deget cu diverse arome : pepene,ciocolata,wisky,cirese,portocale,vanilei

si ca,si cartonase : AREON LUX


Sper k moderatorii forumului sa nu considere reclama

------
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Se gaseau in Selgros niste sticlute cu dop de lemn ceva austriac, era un ambalaj albastru si ceva legat de fotbal parca euro nu mai stiu exact erau super calitate in jur de 17 ron. Mai are si acum la 15 ron dar e ceva asemanator, e cel cu dopul tesit (drept) si au diverse arome.
Mie mi se par cei mai buni deocamdata.
  • alghe21

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
da, asta cu patatul bordului e o mare problema..mi s-a intamplat si mie la o masina, mai demult...trebuie avut grija cu ele...am incecat si cu un parfum auto care il dai in masina si se impregneaza in tapiterie. Si nu tine. Si mai era si scumput...normal ar fi, ca dupa ce revii la masina, peste 8 ore, sa nu mai fii asa obisnuit cu mirosul si sa simti aroma. Nu? Bun, sa zic ca eu nu,dar si altii au confirmat ca nu miroase...repet, a auzit cineva de sistemul acela cu recipient, care se monteaza undeva in bord saunu stiu pe unde si care elibereaza mirosul in ventilatie?
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
m-am saturat de braduti si alte chestii asa ca am luat un sistem din acela cu acumulatori si rezerva spray (ambipur sau glade sau ceva in genul asta - a fost promotie in supermarketuri e la 10 lei ), elibereaza un fasss la 30 de minute, si vreau sa spun ca de vreo luna am mereu masina frumos odorizata
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR