Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cena_sima

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua, ma gandeam sa imi schimb culoarea la masina intr-una mai "stridenta" si nu stiu cum se procedeaza pentru a schimba talonul masinii, de unde sa incep, mai inati vopsesc masina si apoi ma duc la RAR sau cum?
Va multumesc!
Skip ads

  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu,tre sa vopsesti masina si apoi la RAR,k sa iti treaca in talon schimbarea de culoare.In prealabil,mergi la RAR si intreaba care sunt conditiile in care iti trece in talon.Din cate stiu eu,daca vrei sa iti faci masina in 2 culori,noua culoare nu trebuie sa depaseasca mai mult de 55 % din masina.Poate ma insel.....
  • raducu ion

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Arges
  • Masina: Meriva 2004 Z16 xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2006

  • Mesaj Privat
poti sa vopsesti masina inainte apoi te prezinti la RAR cu bonul de vopsea si bonul de la servisul unde ai vopsito, te mai costa in plus in jur de 70 ron taxade RAR
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
raducu ion a scris:poti sa vopsesti masina inainte apoi te prezinti la RAR cu bonul de vopsea si bonul de la servisul unde ai vopsito,

Da,si cu bonul de la trafalet si pensule,altfel nu-ti schimba talonul... Shocked
Vezi ca masina tb.sa o vopsesti NEAPARAT inainte,ca pe vorbe nu iti face nimeni nimic...
Skip ads

  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Dar daca pe talonul masinii este trecut de exemplu albastrau, eu o pot face orice nuanta de albastru vreau, nemetalizat sau metalizat?
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Dar daca pe talonul masinii este trecut de exemplu albastrau, eu o pot face orice nuanta de albastru vreau, nemetalizat sau metalizat?

Da...acum nu se mai scrie in talon nuantele sau acracteristicile culorii respective! A mea este "visina putreda" si in talon RAR ul a trecut simplu "Rosu"!
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
salutari
reinvii si eu topic-ul asta cu o intrebare:
am inteles de mai sus ca nu e o problema daca schimbi nuanta culorii (albastru mai inchis, deschis, etc...), dar daca vreau sa schimb culoarea? in loc de albastru sa pun maro sau negru, sau alta culoare, se procedeaza similar?
nu e vorba de Astra mea, iar masina despre care vorbesc are talon de tip nou unde se specifica doar "albastru".
ramane valabila chestia ca o vopsesc si apoi ma prezint la RAR cu factura, platesc taxa de ~70RON si gata imi trece in talon alta culoare? ce se intampla cu CIV-ul? il modifica si pe acesta?

mentionez ca nu vreau culori stridente, vopsiri partiale sau alte "tunari" de astea. este vorba doar de a alege o alta culoare din paleta de culori standard a producatorului respectiv (ma mai gandesc daca sa fie mat sau lucios Embarassed )
multumesc.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Stii bine ce stii. Prezinti factura de la vopsire, platesti taxa aia minune, si apoi se modifica si actele. Atat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR