Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mike33

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Zafira 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am o zafira 2.2 DTI din 2004 (motor Y22DTR).
Am schimbat bieletele la directie ºi un cap de barã. În burduful de cauciuc care e pe bieleta ºi casetã era lichid uleios.
Nu am jocuri sau alte zgomote la directie. M-am gândit sã verific nivelul din bidonaº dar nu am reusit sa identific locul in care se gaseste acesta. Va rog sa-mi spune-ti unde sa ma uit, pentru ca nu e la vedere.
...........va multumesc!
Precizez cã, încã nu mi s-a aprins nimic în bord, dar vreau sa urmaresc în timp cu cât scade nivelul.
Dacã am pierderi, înseamnã cã este vreo problema gravã la caseta de directie?................se poate face ceva?...........................trebuie schimbatã caseta?.............(pentru cã am vãzut cã e cam scumpã - vreo douãzeciºiceva de milioane).
astept un rãspuns...
  • viorell90

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut am schimbat si eu la a mea beletele am un opel vectra b din 2001 1.6 16v dupa ce ai schimbat alea dute la un service si fati bracaj costa 1 mil-1mi 500 mai mult nu e ,pt ca de la belete sa dereglat directia ,asa am patit eu sper sa fie si la tn la fel bft
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bracajul ala se numeste geometrie si e 50-60 lei nicidecum 150. Orice service care le schimba face automat si acest lucru, ar fi nesimtiti daca nu l-ar face.
@viorel invata sa scrii ca ma dor ochii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR