Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
buna seara. am si eu o problema. nu imi mai merge inchiderea centralizata. am dat sa o resetez si tot degeaba. mi se inchide numai usa mea din cheie....dar restul usilor raman deschise si trebuie sa le inchid eu cu mana. ma puteti ajuta? va multumesc.

si mai am o problema...unde arata cati km are masina si cat ai parcurs....nu imi mai merge lumina... km tot ii inregistreaza...dar vad numai ziua ...ca atunci bate lumina de afara pe ala...deci e cum ar fi atunci cand masina e oprita fara nici un contact...care ar fi problema si cum as putea sa o rezolv.ms
Skip ads

  • botic78

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2006

  • Mesaj Privat
cred ca a murit bateria
mergi si verifica la un electrician incarcarea bateriei
  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
bateria e noua....deci nu e asta.ms
  • claudiu_opel

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut! sigurantele le-ai verificat? despre ce masina este vorba?
Skip ads

  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
opel vectra an 1998 1600.16v. da, am verificat si sigurantele.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
legat de lumina de la km-sa ars becul 100%-- bine ar fi sa pui led portocaliu si rezolvi definitiv problema
legat de usi -iti spun ce mi sa intamplat mie-usa spate dr nu se mai inchidea decat daca o inchideam eu -ce a fost --firele care duc in usa strangulate si 2 chiar rupte.am desfacut si refacut lipiturile si totul funcioneaza corect(o posibilitate---verifica) succes
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
legat de lumina: vezi ca ai un potentiometru, undeva in zona in care sunt comutatorul de faza scurta, cel de proiectoare, etc. Ar trebui de fapt sa ai 2, unul pentru reglat farurile (daca ai faruri electrice), unul pentru reglat intensitatea luminii in bord....
legat de topic: ce nume e asta "Va rog ajutati-ma"? te rog sa citesti regulamentul, si, pe viitor, sa iti botezi topicele in mod corespunsator. De data asta iti schimb eu numele
  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
mersi mult ca ai schimbat u titlu... si inlegatura cu intensitatea...am verificat....am sa vad ce eu spus baietii mai sus...va multumesc...e greu de ajuns la becul ala de la km?
Skip ads

  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
trebuie sa dau bordu jos ca sa ajung la bec sau e ceva mai simplu? va multumesc...
  • burnrubberboy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
nu este nimeni din iasi care sa se priceapa la dat bordu jos? mersi
  • andrei_hrz

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
in legatura cu centralizata ce zici tu ar putea sa numai fie alimentata cum poti afla asta, daca te pricepi macar un pic la electronica desfaci pe stalp jos in dreapta la picioarele pasagerului e centralizata si verifici trebuie sa ai un fir rosu de plus si unu de maro sau negru pentru minus(masa) verifici daca ai plus iar la minus continuitatea cu un aparat de masura,si daca e alimentata iei la rand pini punandu-i la masa (DAR ATENTIE CU SURUBELNITA DE CONTROL SAU UN BEC DE PUTERE MICA II LEGI UN FIR LA MASA SI UNU IEI LA RAND PINI , in caz ca dai de un plus pe acolo sa nu arzi totul doar se aprinde becu)si iei fiecare pin la rand si unu sau daca nu ma insel doi dintre pini trebuie sa inchida usile. daca ai curent dar tot nu inchide inseamna ca stricat ceva din interior, de pe placa mare.
  • VL-06-JOA

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salutare am si eu o vectra B din 96 si nu imi mai merge inchiderea din telecomanda ...din cheie merge fara probleme insa din telecomanda nu mai vrea deloc...la inceput nu mergea inchisa...dar de deschis se deschidea...iar acum nici de deschis nu mai merge...bateria masinii este noua la fel si cea a telecomenzii...ms pt ajutor
Skip ads

  • andrei_hrz

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2008

  • Mesaj Privat
daca merge din cheie asta inseamna ca functioneaza centralizata dar problema la tine este ca nu functioneaza ori receptoru semnalului, ori emitatoru dar din cate am inteles din explicatia ta e ca functiona un timp pe deschis decat, eu zic sa incerci sa vizitezi un electronist si poate ai noroc si sunt de vina microcontactii sper ca ai sincronizat centalizata cu modulu masinii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR