Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
vali17kar a scris:Daca tu spui ca nu se potrivesc barile de pe B2 pe un B1,te poate contrazice oricine a avut Vectre pana acuma.Daca nu crezi ca se potrivesc ,am sa-ti pun si poze la cerere sa vezi ce bine se potrivesc,inclusiv faruri,masca fata,aripi,deci,cam orice.Sanatate Cool

mai povesteam io pe forum ca am avut masina luvita in spate..si ca sa ies mai ieftin ca nu ma intelegeam cu asigurarile..am gasit una ok la un prieten..ma, a naiba daca a vrut sa se potriveasca..era ceva mai mica...s-au chinuit tinichigii sa faca un adaos, si nu mergea..de-asta am spus ca nu se potrivesc..poate avea masina mea cevba sau bara aluia...multumesc de intelegere
Skip ads

  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ideea e ca am un b1 98 ... si trebuie sa schimb bara fata si spate ca sunt cam sparte, farurile nu bat bine ... asa m-am decis sa ii fac un face lift cu piese b2 ... si vrea sa ii pun faruri b2 si bara fata si spate ... iar fete de usi am gasit din piele dar de b2 asta era ideea daca pot sa le pun pe alea ... dar am inteles merg barile fata spate si fetele de usi ... ca de faruri m-am convins ca merg de la o gramada de lume ... ms mult
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
merg si barile si farurile ,portierele sunt identice si merge si tapiteria cu o exceptie insa , manerele interioare pt deschiderea portierelor nu o sa se potriveasca , ansamblul ala e mai mic la B2 , nu mult dar destul cat sa nu ai cum sa il prinzi in tabla portierei , poti insa sa desfaci partea mobila (chestia aia nichelata ) si sa o montezi in locul celor care le ai acum . Nu e greu deloc , scoti un bolt subtire care tine piesa si un arc pe care il vezi acolo . Cu respect !
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
va salut ! am inceput o modificare la masina mea adik o vectra b din 98 ... am avut un accident acum 1 saptamana si a trebuit sa imi cumpar faruri bara grila ... si m-am gandit sa trec la piesele pt face lif ... asa ca am cumparat farurile dintr'o bucata ... le-am modificat mufele si le-am montat merge totul ok am gasit o bara de b2 trebuie sa imi ajunga sa o montez ... DAR ... trebuie sa imi iau grila si acum am gasit una nichelata ... care am vazut-o pe b2 ... mah gandesc daca pun grila de b2 pe vectra b1 ... se poate ? e la fel ?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
e la fel
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@edutzu +1 is la fel
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
e bn atunci .... nu imi mai fac griji .. MS
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
care a mai facut la o vectra b1 un face lift de b2 sa imi spuna daca a intampinat probleme la prinderea bari .... ca am luat si bara dar trebuie revopsita .... totusi as vrea niste pareri ca sa o pun bine ... MS
Skip ads

  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
va salut .... am revenit cam tarziu pe forum ... din pacate am avut un accident in noiembrie , am dat peste un scuterist la o manevra de intoarcere si am dat drreac (far stanga , proiector, bara) si asa daca tot a trebuit sa schimb ceva piese am schimbat cu piese face lift ... pot sa zic ; daca mai exista in club oameni care nu sunt nelamuriti cu acest subiect doar un lucru poti schimba bari , faruri grila la o vectra non facelift adik 98 cum e a mea cu piese de vectra facelift fara probleme doar ca va trebuie : ca farurile sa fie luate cu tot cu mufa si bara din fata sa aiba prinderile vechi ... Laughing
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am reusit ca pana intr-un final sa schimb bara fata faruri si grila , si urmeaza sa imi iau si niste proiectoare de b2 sa le pun in bara ca nu exista pt moment , deoarece am avut un mic accident in noiembrie ... am dat peste un scuterist ... deci pot sa zic ca farurile so potrivesc beton dar trebuie cump cu tot cu mufele de prindere ale lor pt a le schimba ( ffff usor ) , grila ca sa fie treaba treaba e mai frumoasa si identica , bara binenteles da mai bine si cand se cumpara sa aiba la colturi prinderile vechi acele bucati din plastic pe care se aseaza bara pe aripa ... in rest totul e OK Very Happy
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Pai daca ne ziceai si de bara...iti spuneam ca prinderile sunt diferite Razz...dar tu ai intrebat daor de grila unde ii la fel
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
da imi dau seama Very Happy ... dar e numai bn de stiut acum ... nu face nmk Very Happy e bn ca s-a rezolvat , si pot afla si alti Very Happy
Skip ads

  • oopsCam

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2009

  • Mesaj Privat
E din cate am vazut la B1, bara din spate unde se lipeste de aripa spate este pe rotund iar, la B2 este pe colt muchia aceea... acolo apar problemele la bara spate si trebuie taiat un pic din pare sa iasa coltul pe rotund...


Sau ma insel?
Si stopurile de B2 nu se potrivesc pe B1 fara a schimba haionul si inca ceva pe acolo... deci? Eu cred ca mai bine imi vopsesc bandourile de pe bari in culoarea caroseriei si le las la locul lor si schimb doar farurile ... Very Happy
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
merg aproape toate piesele,eu am schimbat asha:consola de unde aprinzi farurile;maneta stergatoare cea pentru bc;maneta semnalizari;plafonera eu o aveam simpla(un bec si aparatoare de plastic)si am pus cea cu trei becuri,si cu suport pentru dif obiecte;manerele spate cele cu lumini;manerele nichelate de und deschizi usa;inchiderea centralizata cu tot cu cheie broasca si motoras la sofer;gemuri electrice spate +panou de comanda de langa schimbator+butoane spate;oglinzi electrice+comenzile; iar acum urmeaza sa montez consola de aer cea cu climatronic!eu o am cea fara ac si manuala
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
tudor88 a scris: acum urmeaza sa montez consola de aer cea cu climatronic!eu o am cea fara ac si manuala


Si ce faci cu ea ? Crezi ca daca schimbi panoul vei avea climatronic ? Laughing Laughing Mai adauga aeroterma, adaosuri pe partea electrica, senzor parbriz + alte maruntaie si ai sa vezi ca mai bine o lasi asa
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
pai macolo stau in dubii!pentru ca aeroterma de climatronic e mai ciudata ca a mea,in plus asta care o am eu are comanda de unde se regleaza zona aerului sa bata o are pe sufa.si cred ca pentru asta am sa aman operatia.
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu te baga la climatronic...trebuie sa dai absolut tot jos din consola centrala sa faci conexiuni in plus dor pt mult ravnitul climatronic...Nu are rost daca nu cumva ai prea mult timp liber pecap Razz
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sincer nu prea am timp.de aceea o voi lasa balta.merci !oricum cred ca ma voi apuca sa chimb culoarea luminilor din bord si de pe butoane!un albastru sau rosu cred
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
tudor88 , am si io o intrebare , cand schimbi luminile in bord , se gasesc becuri de alta culoare la fel ca cele care sunt initial ? sau cum faci ?
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@edutzu click aici si spor la citit. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR