Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salutare edutzu,eu in bord am pus asha:pentru turometru,vitezometru,apa,benzina am pus becuri de pozitie cu patru leduri lumina alba ca xenonul(cele de pe far de pe pozitie sunt identice cu cele doua din bord.becurile trebuiesc scoase din soclul lor si le begi pe cele cu leduri).se vede super tare am sa pun si o poza.iar cat despre cele din tid nu pune becuri vopsite ca nu au nici un fel de putere.iti recomand sa pui doar leduri.
Skip ads

  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
asa se vede
  • edutzu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2010

  • Mesaj Privat
se vede cat de cat bn ... dar cum mah poti ajuta ca sa le comand de pe siteu ala .... ca nu reusesc ... ai un id sau rn de tel ?
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
edutzu becurile astea le-am luat din tara din iasi,dar sunt la orice magazin auto sau bazar.ceri bec de pozitie cu leduri 5 lei bucata!cauta ca trebuie sa gasesti sigur.da un mesaj daca ai gasit.id meu este gugulanii@yahoo.com
Skip ads

  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Se potrivesc butoanele din bord (AC, avarie) de la B2 la B1? Ma refer doar sa le scot pe cele de B1 si sa le bag pe cele de B2 fara alte modificari.
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Da se potrivesc. Eu am schimbat toate butoanele din bord cu cele de B2, insa in loc de buton de AC(masina mea nu are climatronic) cel cu steluta/fulg am pus buton cu ECO(masina cu climatronic) ca na asa am gasit si a trebuit sa ii rup piciorul acela de plastic care nu iti da voie sa incurci butoanele intre ele.
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu le-am pus dar nu preiau comanda.si eu le-am rupt piciorusul.sa imi spui si mie daca iti merg
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daca tot te-ai pus sa decompletezi un b2, nu ai idee daca se potriveste de la b1 la b2 scutul? Smile
Skip ads

  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
tudor88 a scris:eu le-am pus dar nu preiau comanda.si eu le-am rupt piciorusul.sa imi spui si mie daca iti merg

Eu am rupt piciorusul decat la cel cu ECO, era si normal sa nu se potriveasca, iar celelalte le-am montat direct. In rest functioneaza toate, scaunele incalzite, dezaburire, AC, avarii, recirculare aer si ce mai e pe acolo.
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
sincer de scut nu am vazut ca era lovita fata cam jumate si nu era.dar eu nu am scut...
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dar proiectoarele de la Vectra B2 (+ masca plastic), se potrivesc la vectra B1 ?
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu as zice ca da,numai ca daca nu ai proiectoare instalate,iti trebuie un releu si buton de comanda
Skip ads

  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
proiectoare n-a avut masina, releul nu-l stiu care e; in schimb are butonul de comanda sub care se aprinde un bec verde la apasarea acestuia. Very Happy,
  • tudor88

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
da ala este butonul dar trebuie desfacut panoul,grila de aer de deasupra dupa care vezi trei suruburi unul sus,unul jos,iar unul in fata semnalizarilor.le desfaci si scoti afara tot ansamblul si te legi la firele care vin la butonul respectiv.e simplu.iar releul il iei de la mag de piese auto costa vreo 10 lei cred.iar in releu vin firele de la baterie,firele de la buton si firele care pleaca spre proiectoare bafta
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
thanks a lot !
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat

  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
tudor88 a scris:pai macolo stau in dubii!pentru ca aeroterma de climatronic e mai ciudata ca a mea,in plus asta care o am eu are comanda de unde se regleaza zona aerului sa bata o are pe sufa.si cred ca pentru asta am sa aman operatia.


Se schimba tot modulul intern,se fac legaturile electrice la panoul de comanda(nu e chiar asa de mare inginerie),la aeroterma se scimba doar grupul de rezistente variatie turetie cu variator electronic.Pentru upgrade-ul acesta se demonteaza bordul intradevar,dar nu este imposibil.Personal am schimbat AC cu climatronic la Omega B.Diferenta este mare intre AC si climatronic din toate punctele de vedere.
  • lluchiano08

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2011

  • Mesaj Privat
trebuie sa te chinui putin sa la bari nu se nimeresc si trebuie improvizat sa le prinzi
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
rog pe cineva sa ma ajute am un vectra b2 si nu are oglinzi electrice am gasit sa imi iau un set ca sunt foarte utile in sezonul asta dar sunt de vecra b 1 se potrivesc? multumesc anticipat
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
E posibil sa nu.Am inteles ca au prinderea altfel si sunt si mai mici cele de B1 fata de B2
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR