Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • deleted-102061

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, a incercat cineva acest upgrade "Convert CD500 to DVD800 - Step by Step Guide." http://www.insignia-enthusi...cd500#entry264046 Mie nu mi-a reusit (nu citeste nici stickul nici CD-ul) ...macar temele as vrea sa le mai schimb. Un aspect important ar fi si asta "Some themes include the CD500 to DVD800 patch and as a result add 3D navigation views"
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
andrey16 a scris:pe site-ul celor de la Navteq am informatiile astea. Am selectat pentru CD 500 MY 2011 .


Acela il am si eu, cu full Europe.


dorozaur a scris:Salutare, a incercat cineva acest upgrade "Convert CD500 to DVD800 - Step by Step Guide." http://www.insignia-enthusi...cd500#entry264046 Mie nu mi-a reusit (nu citeste nici stickul nici CD-ul) ...macar temele as vrea sa le mai schimb. Un aspect important ar fi si asta "Some themes include the CD500 to DVD800 patch and as a result add 3D navigation views"


Incearca sa iti reinstalezi hartile sau instaleaza o noua versiune a hartii si poate prin update de firmware iti va citi don nou CD-ul si stick-ul.
  • popica923

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Sunt nou posesor de harta RO 2014/2015 pentru CD 500, doar pentru masinile care au a zecea litera B din seria VIN a masini, cu cele mai noi update-uri, cine vrea harta sa ma contacteze.

P.S- Doar in Timisoara nu ma deplasez in alte orase.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dorozaur a scris:Salutare, a incercat cineva acest upgrade "Convert CD500 to DVD800 - Step by Step Guide." http://www.insignia-enthusi...cd500#entry264046 Mie nu mi-a reusit (nu citeste nici stickul nici CD-ul) ...macar temele as vrea sa le mai schimb. Un aspect important ar fi si asta "Some themes include the CD500 to DVD800 patch and as a result add 3D navigation views"



Salutare! Am incercat eu acum seara si mi-a reusit, doar ca nu sunt multumit de rezultatul final: nu-mi afiseaza segmentul cu distanta in metri in partea dreapta a ecranului. Aici este un link spre prezentarea masinii mele unde am descris ce am facut. Optiunea 3D e functionala, doar ca nu-mi afiseaza segmentul mentionat mai sus.
De retinut ca o data ce faceti flash de la CD500 la DVD800 pierdeti hartile, iar din cate se scrie pe alt forum, ar fi compatibile apoi doar hartile pentru DVD800. Deocamdata astept un raspuns de pe forumul mentionat in quote.
Skip ads

  • mbadescu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut,
In Bucuresti cineva disponibil sa ajute cu harta Romaniei pentru CD500, pentru Opel Asytra J?

Eu am Benelux, daca este cineva interesat.

Multam anticipat de ajutor
  • andrey16

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
pentru popica923 si Daci ...vad ca voi aveti harti si sunteti din zona de vest. Am incercat sa va contactez,dar nu stiu de ce nu va pot trimite mesaj.
Trimiteti-mi va rog voi un mesaj cu cat m-ar costa sa imi pot si eu hartile respective. Contracost desigur si fac eu deplasarea la voi (sunt din Oradea).
Multumesc !
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dorozaur a scris:Salutare, a incercat cineva acest upgrade "Convert CD500 to DVD800 - Step by Step Guide." http://www.insignia-enthusi...cd500#entry264046 Mie nu mi-a reusit (nu citeste nici stickul nici CD-ul) ...macar temele as vrea sa le mai schimb. Un aspect important ar fi si asta "Some themes include the CD500 to DVD800 patch and as a result add 3D navigation views"



Gata, am reusit eu dupa instalarea a trei teme. Acum am 3D pe CD500. Mai multe detalii gasesti in discutia deschisa de mine despre masina mea.




andrey16 a scris:pentru popica923 si Daci ...vad ca voi aveti harti si sunteti din zona de vest. Am incercat sa va contactez,dar nu stiu de ce nu va pot trimite mesaj.
Trimiteti-mi va rog voi un mesaj cu cat m-ar costa sa imi pot si eu hartile respective. Contracost desigur si fac eu deplasarea la voi (sunt din Oradea).
Multumesc !

Ai mesaj privat.
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Buna. Am si eu un opel astra j din 2010 si navigatie cd500. Ma puteti ajuta cu harta romaniei?
Skip ads

  • mneadan

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Ma puteti ajuta cu harta Romania pentru insignia 2011 cu CD500 Navi? Harti actualizate Europa cat ar costa?
  • mneadan

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nimeni în Bucuresti care m-ar putea ajuta cu harta România + câteva tari din Europa actualizate?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vedeti pe subiectul discutiilor pentru hartile DVD800, ca sunt compatibile si pe CD500. Ar trebui sa gasiti si-n Bucuresti.
  • mneadan

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Mulțumesc frumos.
Skip ads

  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua !
Abia ce am achizitionat o Astra J 2011 cu CD 500 Navi , dar nu am harta cu Romania , daca ma poate ajuta si pe mine cineva , multumesc mult de tot .
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Are cineva update-ul la cd500 ?Romania m-ar interesa in special
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua...v-a spun din start ca nu ma pricep la cd si harti...am un prieten care are o Astra J din 2011 are Cd 500Navi si are un cd original dar fara Romania..poate cineva sa-mi faca si mie un cd cu Romania?Multumesc anticipat ...chiar si contracost doar sa functioneze ....
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu merg cd- urile sau dvd-urile copiate..., doar cele originale...merg doar copiate harti in memoria interna a unitatii de navigatie...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc ...am sa-i spun prietenului!
  • CosminBBL

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Multumesc popica923 pentru ajutorul cu harta RO 2014/2015 pentru CD 500 .

Merge perfect si nu a durat foarte mult instalarea.

Drumuri bune.
  • mariuson

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2016

  • Mesaj Privat
salutare, e cineva din Sibiu care ma poate ajuta cu niste harti de cd500 mai noi de 2011?
  • Mirel B

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Am citit tot topicul de la inceput pana la sfarsit si am inteles ca masinile de dinainte de august 2010 au hardware diferit fata de cele de dupa. Am achizitionat de curand o Astra J, fabricatie ianuarie 2010, cu CD400. Ma intereseaza, (daca poate sa-mi spuna cineva), daca achizitionez un DVD800, pot sa-l montez pe masina? Trebuie sa fie neaparat de pe o masina din 2010? Am inteles ca e dificil de gasit harti pentru cele de dinainte de 2011 si as vrea sa montez unul dupa 2011. Oare e compatibil? In cazul in care il montez, comenzile de pe volan mai functioneaza? Sper ca inca mai urmariti topicul si poate cineva ma lamureste. Multumesc anticipat! Smile Respect!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR